H7 tanie a dobre. Co polecacie?

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ksenon w długich nie ma sensu - zapłon na zimno dobija palniki bardzo szybko, do tego zanim palnik rozgrzeje się i da tyle światła co żarówka w długich, już dawno go wyłączysz.

Ksenon do długich się nie nadaje.
ILPT
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

I tyle Chcialem się dowiedzieć. Dzięki
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

skaktus pisze:
vin324pl pisze:Panowie, podepnę się do tematu z pytaniem.
Jak wygląda sprawa wymiany żarówek halogenowych h7 na palniki h7 z przetwornicami. Widzialem takie zestawy za <80 na allegro. Ma to sens? Czy to sprawa jak latarki 100W Police...

[ Dodano: 22 Luty 2015, 16:11 ]
Miejsce montażu w reflektorze bez soczewki.
Bez obrazy, ale google działa, bing też, tak samo duck duck. Wszystkie wyszukiwarki mówią to samo - świecić będzie, światła dwa razy więcej, przy okazji oślepianie wszystkich jako gratis. Bez względu czy soczewka czy zwykłe lampy nie warto.
Ja też wolę to usłyszeć/przeczytać tutaj. Jakbyś nie pisał dobrze to pewnie by Cię zlinczowano :)
.... dodatkowo masz plusy (przynajmniej u mnie) z innych wątków - tym bardziej się cieszę że odpisałeś konkretnie.

Wujek google to fajne narzędzie które wyszukuje również nieprawdziwe informacje .... :(
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Bez obrazy, ale google działa, bing też, tak samo duck duck
Elektroda peel? :twisted:
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

pegasus_sis pisze:
Bez obrazy, ale google działa, bing też, tak samo duck duck
Elektroda peel? :twisted:
Przepraszam za off ale nie mogłem :-P
ELEKTRODA
Mayex
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 21:14
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: Mayex »

Opłaca się brać te Philips H7 X-treme Vision +130% czy macie jakieś zamienniki do polecenia? Teraz śmigam na jakichś zwykłych znanej firmy, ale chciałbym jakieś z neutralnym światłem, a te x-treme mają 4200K więc byłoby idealnie.
kalafon
Posty: 105
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 02:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: kalafon »

Powiedz mi... czy nie znalazłeś w internecie wystarczająco dużo informacji na temat żarówek? Jeśli nie to proponuję naukę czytania ze zrozumieniem.
Mayex
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 21:14
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: Mayex »

kalafon pisze:Powiedz mi... czy nie znalazłeś w internecie wystarczająco dużo informacji na temat żarówek? Jeśli nie to proponuję naukę czytania ze zrozumieniem.
Akurat z tym modelem za dużo porównań w internecie nie ma.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Tutaj nie chodzi o model, wszystkie te +100% and more, oferują "więcej" światła kosztem żywotności.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Philipsy mają te "4200K" tylko dlatego, że bańka żarówki jest pomalowana na niebiesko. Zatem jeśli chcesz mieć super żarówki bierz Philipsa. Jak firma cie nie obchodzi to bierz Osrama - efekt ten sam. A jeśli nie musisz mieć firmy to Tungsram - efekt też taki sam...
ILPT
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Z moich doświadczeń wychodzi, że Tungsram najtańszy i świecił zawsze przynajmniej dwa razy dłużej niż Osram i Philips zmontowany w tym samym samochodzie.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
kalafon
Posty: 105
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 02:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: kalafon »

Nie trzeba długo nawet szukać żeby znaleźć info, że najbardziej polecają Tungsrama. Oczywiście nie tego co ma najwięcej %%% tylko tego +90 o ile dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Teraz częściej można spotkać GE niż Tungsram. Te same żarówki, tylko kolor opakowania inny (T należy do GE). Trafiły mi się jednak krzywe żarniki - nie zdarzało mi się, gdy kupowałem Osram i Philips :roll:
ODPOWIEDZ