Poszukiwania taniego oświetlenia na począte..

Strefa mokra... ;)
bigmaras
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 12 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: Olsztyn

Poszukiwania taniego oświetlenia na począte..

Post autor: bigmaras »

Koledzy szukam jakiegoś podstawowego oświetlenia do obudowy ikelite z lustrzanką canon 50d i i na razie nie mogę sobie pozwolić na zakup za pare następnych tysięcy oświetlenia, zatem szukam czegokolwiek.

Wpadłem na coś takiego, zakup 3 sztuki:
http://www.aliexpress.com...2403291969.html

lub drożej jedno
http://www.aliexpress.com/item/Mcoplus- ... 40931.html

Warte to w ogóle zainteresowania?
Jest coś w ogóle godnego w budżecie za kilkaset złoty?
Jacekkg
Posty: 274
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 22:47
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Jacekkg »

Za pare stowek nic konkretnego nie kupisz
Jakie wody, jakie glebokosci?
Najtaniej azon, zagadaj zeby zrobil bez optyki. Oczywiscie wszystko z oddzielnym zasobnikiem na baterie. I dwie glowice koniecznie
Drozsze seayu, i lightforme, moge zalatwic z rabatem, gdzies w okolicach 10%. Ale tez te wersje z sasobnikiem, bo te 10W to nie zabardzo sie nadaja. Minimum to 2x30W na ramionach, optymalnie 2x60-70W
Ostatnio zmieniony poniedziałek 19 paź 2015, 19:52 przez Jacekkg, łącznie zmieniany 1 raz.
bigmaras
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 12 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: bigmaras »

Jacekkg pisze:Za pare stowek nic konkretnego nie kupisz
Jakie wody, jakie glebokosci?
Najtaniej azon, zagadaj zeby zrobil bez optyki. Oczywiscie wszystko z oddzielnym zasobnikiem na baterie. I dwie glowice koniecznie
Drozsze seayu, i lightforme, moge zalatwic z rabatem, gdzies w okolicach 10%. Ale tez te wersje z sasobnikiem, bo te 10W to nie zabardzo sie nadaja. Minimum to 2x30W na ramionach, optymalnie 2x60-70W
Od razu dziękuje za odpowiedź :) Już myślałem, że nikt nie pomoże.

Nuram głównie w naszych zielonych wodach w okolicy 20m (P1) i raz/dwa razy w roku egipt, najczęsciej marsa alam. Dotychczas korzystałem z canona d30 jednak w naszych wodach ...piiii... zbita ze zdjęciami tym wynalazkiem, choć w egipcie w okolicach 20-25 sprawdza się nawet nieźle. Nie dawno okazyjnie trafiłem zestaw do mojej lustrzaniki canona 50d ikelite + dome port do canona 17-85. Powoli zaczynam pstrykać i ide dalej ale fundusze już mocno nadszarpnięte. Dziś jeszcze zamówiłem fioletowy filtr na amazonie w japonii i teraz jeszcze mi brakuje tylko światła.

Teraz zapytam grzecznie jako nowy na forum:
1) azon - to użytkownik na forum co trudni się wykonywaniem tego typu sprzętu tak?
2) seayu i lightforme: te drugie znalazałem, pierwsze niestety nie :] 10% od cen w jakich sklepach?

EDIT: Do azona już napisałem, nie wiem tylko co z tym punktem 2.
maquinista
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 15:46
Lokalizacja: szczecin

Post autor: maquinista »

SeaYa Diving Equipment - Miałem w rękach (test) zestaw video 2x70W - na głębokości 25m (czyli praktycznie nocne) było jasno jak w dzień. Robi robotę.
Na tym filmiku widać w kilku momentach ten zestaw. Jednak nie mogę znaleźć nigdzie filmu z mojej kamerki. Pokazał bym jak świeci.
https://www.facebook.com/nurkowanie24/v ... 763320236/
bigmaras
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 12 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: bigmaras »

maquinista pisze:SeaYa Diving Equipment - Miałem w rękach (test) zestaw video 2x70W - na głębokości 25m (czyli praktycznie nocne) było jasno jak w dzień. Robi robotę.
Na tym filmiku widać w kilku momentach ten zestaw. Jednak nie mogę znaleźć nigdzie filmu z mojej kamerki. Pokazał bym jak świeci.
https://www.facebook.com/nurkowanie24/v ... 763320236/
A masz może link dokładnie do tego zestawu bo trochę chaotycznie na tych ich stronach to wszystko rozrzucone? Jaki koszt przybliżony zestawu?
maquinista
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 15:46
Lokalizacja: szczecin

Post autor: maquinista »

Nie wiem ile to kosztuje, ale tanie to nie będzie. Sądzę że na poziomie 4k.
Rozumiem że ma to być do zdjęć? Może łatwiej będzie kupić lampę błyskową?
bigmaras
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 12 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: bigmaras »

maquinista pisze:Nie wiem ile to kosztuje, ale tanie to nie będzie. Sądzę że na poziomie 4k.
Rozumiem że ma to być do zdjęć? Może łatwiej będzie kupić lampę błyskową?
Canonem czasem nakręcę jakiś krótki filmik pod wodą zatem jak już mam wydac worek pieniędzy to wole, żeby było uniwersalne.
Ostatnio zmieniony czwartek 22 paź 2015, 16:36 przez bigmaras, łącznie zmieniany 1 raz.
maquinista
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 15:46
Lokalizacja: szczecin

Post autor: maquinista »

Ja obecnie mam coś takiego ikelite video pro:
http://www.bhphotovideo.com/images/imag ... 464566.jpg

Na upartego doświetli, choć przy 2 palnikach była by niezła różnica i efekt byłby znacznie lepszy.
Osobiście jednak pracuję nad zestawem dla siebie, i chyba zrobienie od podstaw całości z gotowych komponentów będzie najtańsze ze wszystkich spotkanych przeze mnie rozwiązań.
ODPOWIEDZ