Ładowarka USB do samochou

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
banditas
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 21:17
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: banditas »

Witam, ja zakupiłem taka o to ładowarke :

http://www.aliexpress.com/item/Tronsmar ... 01077.html

Bardzo sprawnie działa, czy ładuje telefony szybko, to nie powiem na razie to ok. 1A z niej wychodziło i ok. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela 01 lis 2015, 18:53 przez banditas, łącznie zmieniany 1 raz.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

pewnie jest podane całościowo - wystarczy mi w zupełności bo polecana i pewna dc20 ma tylko 2A a na pewno nie ma przetwornicy jak to co zaklinowałem czyli jest, defacto gorsza - czy moje rozumowania jest zgodne z rzeczywistością?
Jacekkg
Posty: 274
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 22:47
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Jacekkg »

Ja potrzebuje jakias ladowarke USB montowana w kokpit, 2gniazda,
Wygodniejsze rozwiazanie niz te przejscia na zapalniczke.
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

Pokrewny problem - bo ładowarka do auta - ale nie USB. Myślę o jakimś stabilizatorze napięcia z gniazda zapalniczki który dawał by ładne, równe 12V i umożliwiał zasilanie relatywnie wysokoprądowych odbiorników (powiedzmy 12V 2.5A). Jak wiadomo z gniazda zapalniczki leci zwykle od 12 do 14V. Myślałem o podpinaniu do tego np. BT-C3100 do ładowania akumulatorów li-on (raczej w czasie jazdy, bo inaczej zje szybko akumulator). Być może bez zabezpieczenia też by poszło, ale ryzyko uszkodzenia większe. Spotkał się ktoś?
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

Jacekkg pisze:Ja potrzebuje jakias ladowarke USB montowana w kokpit, 2gniazda,
Wygodniejsze rozwiazanie niz te przejscia na zapalniczke.
Ja też coś dumam żeby zrobić sobie pod lusterkiem kabelek do ładowania kamerki/ rejestratora na mini usb. Czytam w necie coś o zastosowaniu stabilizatora 7805 + kondensatory, jako jako że jestem nogą w tych sprawach to nie wiem jakie kondensatory gdzie itd. Może Szanowne Grono się wypowie, podpowie, narysuje schemat i elementy jakie trzeba kupić :o :wstyd:
kjk
Posty: 54
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: z Polski B, a może C

Post autor: kjk »

abyss pisze:Pokrewny problem - bo ładowarka do auta - ale nie USB. Myślę o jakimś stabilizatorze napięcia z gniazda zapalniczki który dawał by ładne, równe 12V i umożliwiał zasilanie relatywnie wysokoprądowych odbiorników (powiedzmy 12V 2.5A).
Drążyłem ten temat kiedyś na tym forum. Było parę propozycji - pewnie da się wygrzebać. Są przetwornice 12V-12V, ale to, co koledzy tu proponowali było albo kiepskie albo miało zaporową dla mnie cenę...
k.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

alojzy pisze:Czytam w necie coś o zastosowaniu stabilizatora 7805 + kondensatory,
Niby tanio i dobrze, poza faktem, że przy prądzie 500mA będzie trzeba odprowadzić ok 4,5W ciepła. Taniej i również dobrze będzie zakupić przetworniczki XM1584/GW1584 ew MP1584 lub LM2596 i ustawić na wyjściu 5V, najlepiej zastępując potencjometr 2ma rezystorami o odpowiednich wartościach.
kjk
Posty: 54
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: z Polski B, a może C

Post autor: kjk »

alojzy pisze: Ja też coś dumam żeby zrobić sobie pod lusterkiem kabelek do ładowania kamerki/ rejestratora na mini usb. Czytam w necie coś o zastosowaniu stabilizatora 7805 + kondensatory, jako jako że jestem nogą w tych sprawach to nie wiem jakie kondensatory gdzie itd. Może Szanowne Grono się wypowie, podpowie, narysuje schemat i elementy jakie trzeba kupić :o :wstyd:
Moim zdaniem praktyczniej jest zrobić sobie dodatkowe gniazdo zapalniczkowe, ukryte gdzieś pod deską rozdzielczą.
k.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Cóż, przyszły mi te chińskie ładowarki - testuje napięcia i natężenia i tak:
większa z wyświetlaczem - 4,95 - 5,15 V zapodaje Telefon ładuje mi prawie jak stacjonarka - do 1,5 A
podłączywszy dwa urządzenia wydusiłem z niej 1,75 A - nie wiem czy może więcej (deklaracja 3,1 A)

takie malutkie, prawie całe chowające się w gnieździe (3,1A) dają napięcie od 4,96V do 5,25 V - tel też mi ładują bez problemu 1,5A.
Wszystkie mają w środku okrągły rdzeń z nawiniętym drutem miedzianym i masą elementów smd - lutowanie nie rewelacyjne ale wszystko działa wydaje się dobrze.
obudowy solidne, plastyk bardzo dobry elastyczny. Styki dobrze wykonane - podobnie gniazda USB.
jestem zadowolony
Jak znajdę czas montuję na stałe w desce samochodu i wreszcie zamykam popielniczkę ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 lis 2015, 22:35 przez ww296, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ