DAC USB asynchroniczny. Gdzie , co i jak ?

....nie pasujące gdzie indziej...
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

DAC USB asynchroniczny. Gdzie , co i jak ?

Post autor: Pykacz . »

Potrzebuję czegoś co prześle mi dobrej jakości sygnał audio analogowy L/P z potu USB komputera do wzmacniacza audio. Wyczytałem że trzeba jakiś DAC USB asynchroniczny .
Ktoś coś może polecić ? Ja sam nie znam się na tym kompletnie . :cry:
Nie zależy mi na marce , wyglądzie . Liczy się tylko cena/jakość .
Trochę poszukałem po necie i mógłbym coś kupić np z chin z AliExpress lub innych albo EBAYa , alledrogo itp.
Ktoś ma takie coś , używa , może coś polecić ?
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

Post autor: sou »

mój współlokator kupił sobie kartę
Soundblaster
jest całkiem niezła
Minister Zdrowia Szczęścia i Pomyślności
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

Ma mieć wejście tylko USB asynchroniczne bo podobno taki DAC jest lepszy) a ponadto takie mam wyjście z komputera (laptop)) ewentualnie jeszcze wejście elektryczne SPDIF (coaxial) i wystarczy tylko wyjście analogowe L/P kanał aby można było podłączyć do wzmacniacza lub magnetofonu cyfrowego DAT . Większe "wodotryski" nie są mi potrzebne bo nie będą używane a znacząco wpływają zapewne na cenę .Chciałbym się zmieścić w 400zł lub jeśli będzie to uzasadnione np parametrami mogę nieznacznie zwiększyć tą kwotę np do 500zł . Wygląd nie ma dla mnie znaczenia może być sama płytka do zabudowy w jakimś "pudełku".
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ja mam i mogę polecić Fiio olympus 2 http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkow ... 88226.html

Jest to dac z bardzo dobrym wzmacniaczem słuchawkowym. W tej cenie ciężko będzie kupić coś lepszego, no ale nie jest on asynchroniczny :razz: .

Recenzja: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-dac ... olympus-2/

I ja od siebie dodam tylko, że super technologie i parametry, jak rozdzielczość, próbkowanie czy przesył asynchroniczny a nawet drogie i dobrej jakości podzespoły nie gwarantują dobrego brzmienia. Jest u chińczyków mnóstwo dac-ów które na papierze powinny wymiatać a grają przeciętnie.

Z tanich rozwiązań to niezły jest ten dac: http://www.aliexpress.com/item/PD04-Asy ... 00283.html
Jest asynchroniczny i mam nawet jeden taki w domu. Jedynie parametry w opisie przesadzone - da się na nim wyciągnąć 24bit i 96K - gra bardzo przyzwoicie - jedynie wyjście słuchawkowe mogło by być lepsze.

Edit

Jeszcze jest smsl m2 - podobno lepszy od fiio - niestety nie mam go i nie słuchałem więc nie mogę tego potwierdzić. Cenowo wychodzi całkiem nieźle:
http://www.aliexpress.com/item/SMSL-M2- ... eb201560_9
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

igi, a wiesz może coś na temat FX-AUDIO DAC-X6 ?
Jutro na ali ma być za jedyne 60$ i mnie kusi ale nie wiem czy warto dopłacać 20$ do tego PD04 albo czy jest lepszy albo porównywalny z tym SMSL.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Niestety nic nie wiem na temat tego daca :/. A z tą ceną na ALI to na pewno dobra oferta? bo majfrendy w związku z festiwalem na potęgę podnoszą ceny żeby 11.11 obniżyć do poziomu normalnego w ramach tzw promocji :P
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nie znam cen sprzed np tygodnia, bo znalazłem tą ofertę dopiero po Twoim linku do PD04, jednak za mniej niż 55$ nikt nie sprzedaje.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

co do SMSL m2 znalazłem wątek na head fi http://www.head-fi.org/t/725575/s-m-s-l ... ssions/120 w którym już się tak pochlebnie nie wypowiadają na jego temat - podobno psuje się na potęgę, niektóre egzemplarze generują szumy/dziwne dźwięki itd. Więc chyba fiio e10k wydaje się być najlepszą opcją.
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Po posłuchaniu M2 trzymam się z daleka od Fiio :)
My flashlight is smaller than yours...
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

A ja dalej mam "dylemata" i nie wiem co kupić . Pewnie skończy się na jakimś CA .Na razie daję sobie na wstrzymanie bo mi już czaszka dymi od tego ciągłego czytania internetu . :[
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Fiio E07K nie ma startu do M2. E10K też słuchałem. Napędzam tym K701 na zmianę z K551.
Służy mi bezawaryjnie od ponad roku. Za 44$ nie było co się zastanawiać.
Poczytaj ten wątek: http://forum.mp3store.pl/topic/118470-s ... potrzebne/
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Co zamierzacie słuchać na tych DAC'ach? Jakie macie źródło dźwięku i na czym będziecie słuchać? SACD? DVDAudio? Czy mp3?

Piszcie co chcecie, ale nic tak nie poprawi dźwięku jak kolumny i wzmacniacz. I nie myślę tu o 8 kanalowym Denonie tylko o czymś co w stereo kosztuje bliżej 10 000 pln niż 5000 ;) a kolumny podobnie. Przy typowym sprzęcie z MM starczy DAC z "markowej" komórki
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Przeczytałem polski wątek o M2 i psuje się pamięć eeprom 24C08 - wystarczy wlutować nową + upgrade firmware i problem ustaje (dla mnie to nie problem). Gorzej z szumami ale to sporadyczne przypadki.

Tak się zastanawiam czy warto w moim przypadku kupować DACa, bo audiofilem nie jestem i ciężko mi odróżnić jakość mp3 128kbps od 320kbps ale w 75% przypadków odróżniam (wg testu z jakiejś strony w necie). Kiedyś zaczynałem od słuchawek za 2,50zł, które podrożały później do 3,50zł ... jakieś tanie creativ-y, trusty i przyszła pora na Pioneera SE-MJ21, które wg mnie grały rewelacyjnie. Szok przeżyłem niedawno, gdy wyjąłem, z pudełka po telefonie, głośniki douszne LG QuadBeat 3 (myślę sobie ale to świetnie gra, Pioneery to szajs jednak). Kupiłem więc Xiaomi Piston 3, które ponoć są lepsze od LG i rzeczywiście są (słyszę głębię sceny znacznie lepiej i bas jest bardziej równomierny). Jako, że Pioneera nie mogę już słuchać to kupiłem z nausznych Marsall'a Majora, które mam wrażenie, że grają na poziomie Xiaomi Pistonów 3 (no chyba, że lepszej jakości już nie potrafię zarejestrować). Nie wiem jaki dokładnie mam tor audio w lapku ale mogę ustawić 192kHz i 24bity i mam wrażenie, że dźwięk wtedy jest jakby czystszy od 44kHz 16bit, ale nie jest to jakaś wyraźna różnica, którą mogę usłyszeć z całkowitą pewnością. Jedyna wada wyjścia to szum w Pistonach 3, gdy nic nie gra. Głośność max aż za duża, bo już od 50% poziomu głośności mam masaż uszu. 60$ niby nie dużo i raczej taki DAC zagra lepiej od integry ale lapka mam topowego sprzed 4 lat i nie wiem czy warto.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ja słucham aktualnie na wzmaku z 1974 roku - rotel ra1210 - bardzo fajny piec - polecam poczytać na necie a kolumny dali 350 - też nie najgorsze. Źródło to flac jeżeli z kompa, a tak to do tego mam podpięte DVD pionka dv-300 po goldmundizator mod http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFEREN ... zator.html jako transport cd spiętego z dac hifidiy.net aune
Jako analogowe źródło robi mi gramofon saba psp 250 z wkładką audiotechnica at12

Czy to sprzęt do którego warto podłączać daca za 200-300 zł? Ciężko stwierdzić, ale moim zdaniem nawet dla dobrego samopoczucia warto ;)
Ostatnio zmieniony wtorek 10 lis 2015, 23:30 przez igi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Robiłem swoje testy i wyszło mi ze słyszę różnice między CD a mp3 poniżej 225kbps. Różnice sa nie tyle w brzmieniu dźwięków co właśnie w scenie, głębi przestrzeni itd czymś czego nie słychać tylko czuć ;)
Test zrobiłem w ten sposób ze próbkę dźwięku zrobiłem z CD na mp3 i z powrotem na CD. Potem próbki wypaliłem na Cd.
Do słuchania "w drodze" nie ma sensu wozić dodatkowego przetwornika a do lapka? Najlepsze dac'i to magnetofon DAT ale lapek musi mieć optykę albo coaxial


Igi taki dac do Twojego sprzętu to jakbyś do mercedesa taboret wsadził zamiast fotela kierowcy :)
Też myślałem o lampizacji ale na razie odpuściłem.
Rotel też pewnie daje radę w końcu to dualmono tylko w jakiej kondycji ma kondensatory?. Ja akurat wole skandynawska technologie ...
Ostatnio zmieniony środa 11 lis 2015, 09:51 przez Jimmy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ