Smartfon do 1500zł

....nie pasujące gdzie indziej...
rafiak
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek 16 gru 2013, 20:01
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: rafiak »

Witam,
może zrobię trochę off topic ale chciałem zwrócić uwagę na innego wschodniego producenta smartfonów a mianowicie LeTV. Od ponad miesiąca używam LeTV X600 i telefon naprawdę godny polecenia. Kosztował mnie 850zł a europejskie telefony za ~2000zł wyglądają przy nim biednie =D Z wad mogę wymienić jedynie głośnik- jest mono i to słychać :cry: . Także telefonik naprawdę wspaniały. Na wszelkie pytania z chęcią odpowiem.
Pozdrawiam Rafał
arkus
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 04 sie 2013, 15:43
Lokalizacja: kieleckie

Post autor: arkus »

Zastanawiam się czy nie kupić Сell phone Letv Le1 (X600)32G (Get a $40 discount coupon(JD558))
Cena z kodem bardzo atrakcyjna.
Tylko nie ma jeszcze sprawdzonych informacji o sprzedającym.
Wysłane telefony mają trackingi ale do PL jeszcze chyba żaden nie dotarł.
pzdr
a
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Patrząc na dzisiejsze słuchawki, nawet nie trzeba sprawdzać firmy. W 99% wszystko to to samo - bebechy te same, ekrany te same, tylko obudowa inna + inna nakładka producenta. Do tego ten sam system i to tyle jeśli chodzi o różnice :) Nie to co kiedyś :mrgreen:
ILPT
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

skaktus pisze:Patrząc na dzisiejsze słuchawki, nawet nie trzeba sprawdzać firmy. W 99% wszystko to to samo - bebechy te same, ekrany te same, tylko obudowa inna + inna nakładka producenta. Do tego ten sam system i to tyle jeśli chodzi o różnice :) Nie to co kiedyś :mrgreen:
Nie tak dokładnie. Droższe telefony to i support zapewniony :) Choć nie zawsze i nie do końca ale przekłada się dlatego ze wszystkich tanioszek jednak wybrałem XIAOMI. Ich softu używam od 2 lat - regularnie często wychodzi, do tego fachowe spolszczenie a i wersja polska jest pozbawiona wszelakich głupich dodatków które zrobią coś za ciebie.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Zgadza się kupując flagowy model mamy wsparcie i aktualizację. Kupując jakieś dziwactwo nie ma nic, jest jedna aktualizacja która często więcej napsuje niż naprawi.
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

A nie macie wrażenia, że chińskie telefoniki mają jeden wspólny problem...bateria?
Ja miałem już 3 telefony typowo chińskie i żaden nie trzymał dłużej niż 24h.
Żona ma zwykłego LG L90 i ładuje go co 4-5 dni, oczywiście nie gra na nim, ani co 2 min nie załącza do Facebooka zdjęcia co zjadła i ja to wygląda po przebyciu układu pokarmowego :mrgreen:
Jacekkg
Posty: 274
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 22:47
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Jacekkg »

Kupilem ostatnio samsunga xcovery 3 i polecam, bateria bez problemu starcza na 2 dni
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Volo, tym problemem jest nie pochodzenie ale wydajność, wielkość wyświetlacza. Jednocześnie chcemy aby był możliwie największy/najwęższy co jest odwrotnie proporcjonalne do czasu pracy na baterii. W domu wciąż chętnie używam jako drugi fon Nokii E52 - naprawdę suuuuper fonik. Mały, cieńki, lekki - wydajny. No i trzyma tydzień :)
lukkasz89
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 16 lis 2015, 10:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukkasz89 »

cześć
z własnego doświadczenia mogę polecić smartfony Samsunga z rodziny Galaxy - w zależności od zasobności portfela rozpiętość jest spora. Do 1500zł na S5 powinno wystarczyć a jakoś telefonu jest bardzo dobra.
Awatar użytkownika
SISmaster
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 12:54
Lokalizacja: Opatów

Post autor: SISmaster »

Z chińczyków nie bał bym się Huawei-a i Xiaomi i Meizu, osobiście mam Galaxy Note 4(wer. z snapdragonem) i jestem zadowolony bateria ok 3-4 dni
''Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu - F.Kiepski''
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Ja mam Note 3 i nie ma szans na działanie powyżej 12h ale u mnie telefon w ciągu dnia aż parzy :mrgreen:
Będę kupował wkrótce Note4 więc zobaczymy różnice; )
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

http://en.jd.com/product/897442.html
Zamówiony, zobaczymy co będzie.

Każdy się dziwi, że telefon wytrzymuje 24h, ja np nie wyłączam praktycznie wcale internetu/WiFi, i mi wytrzymuje mój Doogee X5 PRO maksymalnie 1/2 dni co i tak jest dobrym wynikiem. Tata ma Huawei G620 i on w ogóle nie korzysta z internetu, ponieważ ma od tego tablet i ostatnio widziałem, że ponad 5 dni bez ładowania... zależy kto jak korzysta, na ile % ma wyświetlacz itp...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Volo pisze:A nie macie wrażenia, że chińskie telefoniki mają jeden wspólny problem...bateria?
Ja miałem już 3 telefony typowo chińskie i żaden nie trzymał dłużej niż 24h.
Żona ma zwykłego LG L90 i ładuje go co 4-5 dni, oczywiście nie gra na nim, ani co 2 min nie załącza do Facebooka zdjęcia co zjadła i ja to wygląda po przebyciu układu pokarmowego :mrgreen:
A ja mam lumię 1020 i mam baterię na 6 dni, inni mają na 20 godzin. Wszystko zależy od używania.
ILPT
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Ja byłem z tych co mieli ją na 20 godzin. Po zainstalowaniu WIN10 mam na 10 godzin. :mrgreen:
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Odkąd sprawiłem sobie Mi Banda zostawiam włączony bluetooth cały czas. O ile wifi (przy rozładowaniu do ok. 30%) zżera jakieś 1% baterii to bluetooth już prawie 10%. Jednak z powodu błędu w samym androidzie w statystykach zużycia baterii większość to System Android. Czasem się pojawia ekran (jak przekroczy ten 1%). Na razie raz miałem taką sytuację, że system nie był na pierwszym miejscu pod względem zużycia baterii. Była to jedna gra. Ale gra chyba jest jakaś niedopracowana bo bardzo obciąża procesor. Na tyle że po ok. 30 minutach telefon zaczyna się nagrzewać i ograniczać użycie procesora. Przez co gra zaczyna mulić. Przy ciągłym graniu telefon wytrzyma jakieś 4 godziny. Oczywiście przy założeniu, że nie trzeba czekać aż się ochłodzi. ;)
Jeśli w nic nie gram to telefon wytrzyma jakieś 4-5 dni. Oczywiście mogę włączyć tryb oszczędzania energii i wtedy wytrzyma dłużej, ale działać będzie tylko odbieranie rozmów i alarmy. Tylko po co komu taki smartfon? Jakaś stara nokia pewnie wytrzyma dłużej.
ODPOWIEDZ