O wartościach, tradycji itp

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
pankracy
Posty: 102
Rejestracja: sobota 16 maja 2015, 08:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pankracy »

gRaLu pisze:Komuś się trafiło żeby musiał zapłacić cło i vat?
Trzeba sobie radzić:

Edit Pyra: Usunąłem obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 31 gru 2015, 14:36 przez pankracy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Pankracy dajesz czadu <hahaha>
Awatar użytkownika
robak1989
Posty: 102
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 23:50

Post autor: robak1989 »

pankracy chyba chce mieć na pieńku z elektoratem pewnej partii :)
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

robak1989 pisze:pankracy chyba chce mieć na pieńku z elektoratem pewnej partii :)
profanacja to nie pojęcie politykierskie a wyznaniowe. więc nie elektoratem a chrześcijaństwem. poczucie humoru poczuciem humoru, ale są granice których się nie przekracza z zasady. swoją droga, tak dba się tutaj o polskie znaki, brak alkoholu a takie coś można zamieścić...
kjk
Posty: 54
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: z Polski B, a może C

Post autor: kjk »

wujek_red pisze:
robak1989 pisze:pankracy chyba chce mieć na pieńku z elektoratem pewnej partii :)
profanacja to nie pojęcie politykierskie a wyznaniowe. więc nie elektoratem a chrześcijaństwem. poczucie humoru poczuciem humoru, ale są granice których się nie przekracza z zasady. swoją droga, tak dba się tutaj o polskie znaki, brak alkoholu a takie coś można zamieścić...
Gwiazda Dawida na szubienicy ani karykatura Mahometa też raczej się tu nie pojawi. Natomiast brak szacunku do symboli chrześcijańskich jest ok... :|
k.
Awatar użytkownika
robak1989
Posty: 102
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 23:50

Post autor: robak1989 »

Co racja, to racja. Obraz Matki Bożej Kodeńskiej przetrwał kilkanaście wieków nie po to, żeby robić sobie z niego jakieś przesyłkowe jaja.

Regulamin:
6. Zabrania się umieszczania nieprzyzwoitych i obraźliwych avatarów lub grafik w podpisach lub w treści postów.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Jak kogoś kłuje to niech wdusi guzik i zgłosi do moderacji. W czym problem?
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Ja tam nie widzę w tym żarcie czegoś obraźliwego.
Koledzy nie są przypadkiem trochę przeczuleni ?
Pozdrawiam, Leszek
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

kjk pisze:Natomiast brak szacunku do symboli chrześcijańskich jest ok...
To nie jest symbol Chrześcijaństwa tylko jest Rzymskokatolickim symbolem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
lumen
Posty: 57
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 01:13
Lokalizacja: tutejszy jestem :)

Post autor: lumen »

Panowie Koledzy, pewne normy obowiązują. Są wartości, które z domu się wyniosło lub też nie. Oczywiście może tu wchodzić w grę zwykłe nieprzemyślenie tematu...
A pamiętają Panowie to: "Bóg, Honor, Ojczyna"? Za te wartości bez zastanowienia z dumą oddawało się własne życie...

Tak się zastanawiałem, czy ktoś zauważy, zareaguje... Jednak tak. To dobrze. W dzisiejszych czasach zauważa się straszliwy zanik pewnych wartości, poczucia honoru, godności, szacunku, dobrego smaku...

Po prostu tak się nie godzi... Chociażby z uwagi na pamięć dla naszych Ojców, Dziadów, Pradziadów, tak się nie godzi z uwagi na szacunek dla drugiego Człowieka.
Pozdrawiam!
lumen
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

lumen pisze: A pamiętają Panowie to: "Bóg, Honor, Ojczyna"? Za te wartości bez zastanowienia z dumą oddawało się własne życie...
No nie do końca, bo Boga na te sztandary zaproszono dopiero w czasie Drugiej Wojny Światowej.
A tak stałym hasłem polskiego żołnierza było Honor i Ojczyzna.
Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Temat wydzieliłem i przeniosłem, oraz usunąłem kontrowersyjny obrazek.
Co do samej przedstawionej grafiki, to nie wiem czy wiecie ale:
Trzecie przykazanie Boże, otrzymane przez Mojżesza brzmi:
"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich."

Pozdrawiam i zwracam uwagę, że temat "jest śliski" i proszę o rozważne odpowiedzi.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

cpt.Nemo, sztandary sztandarami, a kojarzysz może co, według kronikarzy, rycerstwo polskie śpiewało, robiąc porządek z Krzyżakami, pod Grunwaldem w 1410r. ?
Sometimes darkness can show you the light
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

cpt.Nemo pisze:No nie do końca, bo Boga na te sztandary zaproszono dopiero w czasie Drugiej Wojny Światowej.
A tak stałym hasłem polskiego żołnierza było Honor i Ojczyzna.
Dokładnie tak, dopiero od 1943 roku pojawiło się na sztandarach, a wcześniej było Honor i Ojczyzna.
Tak naprawdę to Konstytucja RP mówi ( choć nie wiem jeszcze jak długo ;/ ) w art. 82 do 85 " obowiązkami obywateli są wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne, przestrzeganie prawa Rzeczypospolitej Polskiej, ponoszenie ciężarów i świadczeń publicznych, w tym podatków, obrona ojczyzny, w tym służba wojskowa oraz dbałość o stan środowiska naturalnego. Dwa z tych obowiązków dotyczą wyłącznie obywateli (obowiązek wierności oraz troska o dobro wspólne) i są to najważniejsze obowiązki każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej...


edit

Bocian,
A wiesz co śpiewali krzyżowcy przed rzeziami w Ziemi Świętej?
O clemens, o pia, o dulcis virgo Maria &#8212; &#8222;O dobra, łagodna, słodka Panno Maryjo!&#8221;
;)
Awatar użytkownika
lumen
Posty: 57
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 01:13
Lokalizacja: tutejszy jestem :)

Post autor: lumen »

Bogurodzica, rękopis z roku 1407

Obrazek


Rękopis Bogurodzicy z 1408 roku przechowywany w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie

Obrazek
Pozdrawiam!
lumen
Zablokowany