L-MINI II - pokochaj albo rzuć :)

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

L-MINI II - pokochaj albo rzuć :)

Post autor: lennin »

Przypadkowo w moje łapki wpadła L-MINI II wersja z diodą CREE XR-E Q3 5C. Postaram sie wam opisać plusy i minusy tej latarki.

Obrazek

Co podaje producent a co mamy w rzeczywistości:

* Jedna z najmniejszych latarek led zasilanych 18650
* Emiter w zależności od wersji: XR-E Q5 WC lub XR-E Q3 5C
* 230 lub 190 (w zależności od wersji)lumenów w trybie wysokim
* Zgodne z 1 x 18650 lub 17670
* Napięcie wejściowe 2,8 - 5,5 V
* 3 tryby: niski> średni> wysoki
* "Prąd w leda": 80mA na niskim, 350mA w średnim i 1000 mA w wysokim
* Perfekcyjna regulacja prądowa dla utrzymania stałej jasności
* Wbudowana protekcja akumulatorów odcinająca napiecie przy poziomie 2.8V
* Zabezpieczenie przed odwrotnym włożeniem akumulatora
* Powłoka HAIII
* G.I.D gumka wyłącznika
* Może stać na "dupce"
* Pamięć ostatniego trybu
* Hartowane szkiełko z 98% transmisją światła
* Reflektor op dla równomiernej wiązki
* Nowe body mieści wszystkie rodzaje ogniw 18650
* Akcesoria: wyłącznik, uszczelki, smycz, gumka wyłącznika
* Z wersja DELUX (neutralna dioda) dostajemy dodatkowo metalowy giftbox i kaburkę.
* Wymiary: 11.35cm x 2.2cm x 2.2cm

Pierwsze wrażenia pozytywne mimo zapaluchowanej szybki. Wkładamy akumulatorek i nastała jasność. Nie spodziewałem sie throw lecz miękkiego światła w miare równo rozłożonej wiązki. W tym wypadku sie nie zawiodłem. W końcu ma to być moje EDC! Reflektorek nawał bym bardziej LOP. Nie jest mocno - agresywne teksturowany i dość głęboki.

Obrazek

Po dłuższej chwili emocje opadły i zaczynam dokładniej sie przyglądać. Miało być HAIII a jest lakier. Cóż nie można mieć wszystkiego ;) Jednak nie jest źle ,całość powłoki sprawia wrażenie równomiernie położonej. Nie będę sprawdzał jej nożem czy jet twarda.

Obrazek

Moletowanie tuby cóż jest po prostu. Nie jest agresywne i mam wrażenie że przy mokrych dłoniach czy w rękawiczce chwyt nie bedzie zbyt pewny. Tym bardziej iż całość to walec bez zgrubień czy przewężeń.

Obrazek

Rozbieramy dalej. Cieniutkie ścianki w głowicy :/ Gwinty w miare równe na szczęście lecz też ich wielkość i grubość potwierdza że nie jest to zapewne mocarz którym można wbijać gwoździe jak Jetem III PRO.

Obrazek

Moduł w którym jest osadzony sterownik i dioda mosiężny dobrze spasowany z całością. Wkręcany co ułatwi w przyszłości ewentualne zmodowanie. Na zdjęciu widać że dobierałem sie do wszystkiego a czarny krążek zabezpieczający przed zwarcie pinów diody to nic innego jak gruba folia samoprzylepna. Już zdążyłem ją zmasakrować :)

Obrazek
Obrazek

Wyłącznik typu revers. Znany chyba z UF C3 łatwo dostępny zapasowy na DXie. Identyczny jest w V-65C. Jednak sposób montażu troszkę inny. W tubie wyłącznika gwinty też cieniutkie i malutkie. Ot taki urok widać.

Obrazek

Sam sterownik i obsługa latarki cóż dla mnie rewelacja. Jedno klikniecie zmienia tryb i jest on zapamiętywany bezzwłocznie. Wykres światłości w czasie jest praktycznie płaski. Idealna regulacja jak obiecywano. Na koniec nie następuje nagły zgon ,odciecie zasilania tylko po osiągnięciu w moim przypadku wartości napięcia na poziomie 3.4V na aku bez obciążenia automatyczne przełączenie w tryb LOW. Bardzo dobre rozwiązanie. Oto wykres zapożyczony z innego forum unaoczni wam tę zasade.

Obrazek

Prądy mierzyłem na wyłączniku i miały wartość dla świerzego akumulatorka odpowiednio: 60mA,320mA,980mA. Prawie by sie zgadzało ze specyfikacją która podaje prądy płynące przez diode. Tuż prze automatycznym przełączeniem w trybie wysokim w tryb niski prąd ssany 18650 wynosił 1200mA. Czyli jest regulacja :D I fotki dla elektromaniaków.

Obrazek
Obrazek

Jako całkiem fajny dodatek możemy sobie dokupić głowice TURBO. Jest ona wieksza i ma zapewnić leszy zasięg. Powiedział bym ze z nią promień jest identyczny jak z JETa III PRO. Mocno skupiony i nie za dużo spilla. Więc robi nam sie niezły zestaw kombo. Sama duża głowica jakościowo przedstawia identyczny poziom jak pozostałość. Reflektor gładki lecz nie pozbawiony skaz.

Obrazek
Obrazek

Całość może sie nie wszystkim podobać. Jest mocno klasycznego wygładu.

Obrazek

To na tyle. Wnioski każdy będzie miał inne. Czy pokochać czy znienawidzić. Ja należę do tych pierwszych. Mam latarke na moje ulubione zasilanie, małą, z trzema trybami i płaską charakterystyką świecenia. Jako pierwsza i na razie jedyna zagościła u mnie na pasku od spodni. Jest moim kompanem codziennych wycieczek. Co ważne z tego wszystkiego nie aspiruje do miana taktycznej pod żadnym względem. (W przeciwieństwie do gaci.) Jeżeli tylko nie potraktuje jej o beton zapewne długo nasza przyjaźń potrwa.

Obrazek
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dzięki lennin za ciekawy opis i rewelacyjne zdjęcia. Kurcze, gdyby nie powłoka to już by mogło do mnie jechać to maleństwo, pomimo, że moim niezmiennie ukochanym i niezastępowalnym EDC nadal jest custom CR-ka od midi'ego :)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Aż mi się miło zrobiło jak to przeczytałem :wink: , a latarka z tematu fajna, klasyczna, elektronika pracuje idealnie, według mnie warta zainteresowania się nią.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

czekam własnie na taki zestawik...cena nie zabija, błyskawiczna wysyłka :)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Sterowniki można wyrwać po 9$ plus przesyłka ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Kto daje aż taki rabat? bo na shiningbeam.com po zniżce wciąż jest 10,1$...

PS. Trochę podrożały wraz z wypuszczeniem L-Mini II. Trochę czyli o jakieś 40%...
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Bo są inne w L-MINI I? ;) Kwestia odpowiedniej negocjacji ceny czyni cuda. :mrgreen:
Bryan Chen pisze:> Hi Adam,
> I paid over $7 for this driver myself. Not possible for selling it at $6.
> If you want, I can sell you one for $9. Is that okay?
>
> Regards,
>
> -Bryan
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Komu dobrze...

Aż się zdziwiłem jak przeczytałem reckę na light-reviews.com. Q5 z małym reflektorem wyrzuca z siebie 4,5klux/1m, z głowicą Turbo przebija 10klux! Czapki z głów!
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ciekawa recka, fajne światełko ;-)
Brakuje mi tylko linków :neutral:
Co, gdzie, za ile...jakie sterowniki..?
No i wcale nie mam przekonania, że płaskie charakterystyki sa cudowne...no ale to kto co lubi :razz:
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Proszę, przynajmniej część:

http://www.cpfmarketplace.com/mp/showth ... p?t=194446
http://www.shiningbeam.com/servlet/the- ... Categories

Od 41,75 do 45,75 USD bez wysyłki plus ewentualnie dodatkowo: http://www.shiningbeam.com/servlet/the- ... for/Detail (trzeba kopiować cały adres bo automat forum nie daje rady gwiazdkom w adresie) za 10,75 USD
Pozdr.
Pikom
jaybee
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaybee »

Pikom pisze:Od 41,75 do 45,75 USD bez wysyłki
Mozna dostac 6% rabatu po wpisaniu kodu CPFuser.
Wysylka $5.95 ale bez ubezpieczenia, bo standard air mail.
Przesylki z USA gina jak psy w dzungli, lennin wprawdzie dostal, ale jak sam pisze - przypadkowo :lol:
J.B.TANSTAAFL
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

E... zamawiałem jeszcze duperele i doszły bez problemu.A za 13$ z ubezpieczeniem mała paczka - można sie dogadać. :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
jaybee
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaybee »

lennin pisze:doszły bez problemu.A za 13$ z ubezpieczeniem mała paczka
Doszly bez problemu bo zamowiles z ubezpieczeniem za 13$, czy doszly bez problemu standardowa paczka za $5.95?
J.B.TANSTAAFL
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Kiedyś kupowaliśmy diody etc z ubezpieczeniem paczka była. Teraz dostarczona szczesliwie bez ubezpieczenia. Może po prostu masz pecha albo ja dużo sczęścia :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wolfj23
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 03:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: wolfj23 »

jednym słowem genialna :-) w dodatku jest też z ciepłą diodą CREE XR-E Q3 5C do wyboru...

czemu tak mało jest latarek z ciepłymi diodami ? marketing i wojna na lumeny - tych parę lumenów mniej na ciepłej diodzie ?
szczęśliwy posiadacz: Fenix LD10 (Cree XR-E Q5) + Diffuser Tip + LD20 body | Fenix E01 | TrustFire F20 (XR-E) | Bocialarka (SSC P4) | Quark Mini AA (Cree XP-G R4 neutral tint 4C/4D) | MagLite 2D | Mag 2C+ (Cree XM-L T5 4B)
ODPOWIEDZ