Budowa pakietu 18650

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Budowa pakietu 18650

Post autor: sebaxgh »

Witam, chciał bym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zrobić nowy pakiet 4x18650 ze starego, ponieważ stary już trzyma kilkadziesiąt minut. Chodzi mi czy da się go rozebrać wymontować stare akumulatory i zastąpić je nowymi ? tylko elektronikę zostawić. Zaoszczędził bym sporo i miał bym wtedy pakiet o pewnej pojemności, tylko czy przejdzie taka podmianka ? Mógł bym rozciąć ten pakiet i zobaczyć jak to wygląda, ale wolę się najpierw zapytać czy takie coś da radę zrobić ? bo na krótki wypad jeszcze wystarcza i nie chcę niszczyć bez sensu.
Ostatnio zmieniony czwartek 12 lis 2015, 21:59 przez sebaxgh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Nie powinno być problemu. Trudność będzie zależeć od rodzaju pakietu.
Ja mam pakiet, który jest po prostu pojemnikiem na 4-ry akumulatory, ale są też takie zawierające zgrzewane ogniwa.
Oczywiście ma to sens.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

U mnie jest coś takiego - Klik
Więc zgrzewane i może nie być tak łatwo. Zamówioną mam już nową lampkę z aku, ale fajnie by było jak by się ten pakiet dało reanimować.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Mam akku i zgrzewarkę, mogę zrobić Ci pakiet.
Jeżeli potrafisz to elektronikę byś sam przylutował do gotowego packa.
Możesz też prosić kolegę tu http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0 o pakiecik 2S2P.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Jak to pakiet jak u sebaxgh, to rozważ zwiększenie pojemności - ja zamiast 4 ogniw dałem 10, na dokładnie tym samym sterowniku z oryginalnego pakietu. Nie mam zgrzewarki, ogniwa dolutowałem - da się, ale trzeba bardzo krótko grzać.
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Nie chciał bym zbytnio powiększać, ew. max do 6 bo nieporęczne dla mnie by to było. Rozważam też zakup takiego pojemnika Klik nie dość że 2w1 to jeszcze można kupić z forum 8-12 tanich akumulatorków i łatwo i szybko zmieniać, ale czytałem że też w takim pakiecie wypadało by raz na jakiś czas ładować osobno każdą, a ładowarki typowo pod 18650 nie mam.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

W tym pojemniku co dałeś linka CHYBA nie musisz ładować osobno - powinien mieć balanser, bo ładujesz pakiet.
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Jednak zamówiłem ten koszyk, zobaczymy jak to będzie. Najwyżej będę musiał kupić ładowarkę
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Jednak wracam jeszcze po poradę co do ładowarki, po przeczytaniu kilku tematów mój faworyt to Liitokala Lii - 500. Czy jednak będzie coś lepszego w podobnej cenie ? Nie ukrywam, że fajnie by było jak by miała pomiar pojemności ogniw. (potrzebuje tylko do ogniw 18650)

Jeśli jednak Liitokala Lii - 500 jest najlepszą propozycją to macie jakieś sprawdzone źródło/sprzedawcę ?
sebaxgh
Posty: 49
Rejestracja: środa 21 sty 2015, 22:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sebaxgh »

Rozmontowałem ten pakiet i z jednej strony wszystkie akumulatory były połączone blaszkami, a z drugiej był taki układ (Obrazek) i połączone tylko po 2 tymi blaszkami B+ i B-, a kabelek z połączonych biegunów z drugiej strony był wlutowany tam gdzie jest "com".
Akumulatory już osobno ładują się w Lii 500 i zobaczymy co z nich wyjdzie.
Zastanawiam się czy w takim pakiecie to muszą być tak ciasno i na krótko zgrzane te akusy ? Bo najchętniej kupił bym 2 koszyczki na 2x18650 skleił je ze sobą i kabelkami połączył ten układ, żebym mógł łatwo wymienić akumulatorki, spokojnie można tak zrobić ?
Jacekkg
Posty: 274
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 22:47
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Jacekkg »

Zrobiłem pakiecik 4S3P , balanser mam na 4szt układów 4407A.
Jak mogę bardzo ten balanser obciążyć?
Wg chińczyka 8-15A
Ostatnio zmieniony niedziela 10 sty 2016, 19:55 przez Jacekkg, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ