Czołówka do prac warsztatowych 50-100zł

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
atomic
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2009, 09:31
Lokalizacja: Poznań

Czołówka do prac warsztatowych 50-100zł

Post autor: atomic »

Witam serdecznie,
zakładam wątek bo nie mogłem znaleźć podobnego.

Otóż czasem zdarza mi się wykonywać drobne prace warsztatowe w domu lub w piwnicy typu naprawa urządzeń elektrycznych, majsterkowanie, lutowanie, wiercenie, czyszczenie, naprawa roweru itp. Często bywa tak że oświetlenie lampką biurkową albo sufitową jest niewystarczające (piwnica) albo akurat pada cień albo przydałoby się doświetlić wnętrze jakiejś obudowy. Tutaj bardzo przydałaby mi się jakaś lekka czołówka z jak największym spillem, bez oślepiającego spotu. Moc światła nie musi być wielka - chcę doświetlić tylko to co mam w rękach. Czas świecenia też może być krótki bo w warunkach warsztatowych zawsze mam ogniwa pod ręką.
Podoba mi się Fenix HL10 - na zdjęciach beamshotów jest równe białe pole ale to niestety górna granica mojego budżetu. Zasilanie 1xAAA nie zachęca ale od biedy mógłbym to przeżyć, wolałbym 1-2xAA. Mam również ogniwa 18650 ale jak na takie potrzeby to chyba przesada.
Czytałem o tanich lampkach Energizer i mactronic ale nigdzie nie ma beamshotów. Obiecująco wygląda szeroko świecąca Falcon Eye HL-911 ale nie wiem jak z trwałością tej konstrukcji.

Najlepiej jakby cena wynosiła 50-100zł.
Będę wdzięczny za wszelkie porady.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

U mnie do celów jakie opisujesz, sprawdza się czołówka opisana tutaj http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13409 Mam egzemplarz ze sterownikiem dla 3 trybów i sprawdza się świetnie no i mieści się w budżecie. Mam więcej niż jedna sztukę i mógłbym się podzielić taką z kolimatorem rozpraszającym - do prac opisywanych przez Ciebie - idealne rozwiązanie.
W razie zainteresowania wal na PW.
Awatar użytkownika
atomic
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 07 wrz 2009, 09:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: atomic »

A coś bez zooma?
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Ona jest po przeróbce! Nie ma zooma! Wyjściowo był zoom tylko... Podaj na PW maila to podeślę Ci fotki jak świeci.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Też mam taką samą którą wykorzystuję do całkiem podobnych celów i sprawdza się świetnie. Także jest po przeróbce czyli zamiast zooma ma soczewkę rozpraszającą oraz sterownik programowalny pozwalający ustawić moc dla każdego trybu. Kupiłem ją na OLX za około 130zł + przesyłka.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Warto też rozważyć modowanego klona Crelant c10 - Yupard CH10
Poprawione chłodzenie + wymieniona optyka na TiR np 60 stopni i "Będziesz Pan zadowolony"
Tam są trzy tryby niski, wysoki i płynna regulacja od min do max :)

Trochę na temat tej czołówki Koledzy pisali na forum
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15

Sam mam i chwalę, do domowo - garażowych zastosowań solidna konstrukcja.

Mając 18650 to grzech nie używać , rozmiar niewiele większy a parametry znacznie lepsze ;)
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
ODPOWIEDZ