Modyfikacja Latarki Ultrafire XML T6. Proszę o pomoc.

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

andwal, nie daj się!
Jak Ebola, pokaże Ci prawdziwe latarki to będziesz musiał UltraFire wyrzucić do Wisłoki i nici z zabawy w przerabianie. :razz:
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Cóż życie bywa okrutne :mrgreen:
andwal
Posty: 10
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 20:28
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: andwal »

Dzięki za zaproszenie Ebola na pewno kiedyś skorzystam :) ale jak napisał piciex boje się że jak zobaczę prawdziwą latarkę to przejdę na jasną stronę mocy i się na jednej latarce nie skończy, a mam małe dzieci, musi mi na pieluchy jeszcze wystarczyć hehe.
A skoro już kupiłem takie "cudo" to się pobawię i coś może z tego wyjdzie :)
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

andwal, Na pewno wyjdzie, i podejrzewam że efekt też Cię zaskoczy:)
hubertoz
Posty: 27
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 10:12
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: hubertoz »

Właśnie takie cudo mam obecnie na warsztacie i po wymianie diody na xp-l v2 3c oraz załatanie piguły 1,5 cm długości krążkiem z miedzi oraz zalutowanie do niego diody, wymianie włącznika,dołożenie pierścienia z mosiądzu na driver 17mm 2,8A wyszło na 1m przy max skupieniu 39 tyś. Lux :mrgreen: czli całkiem całkiem jak na zooma.
Tylko z racji rosnącej temperatury wymienie zwykły driver 105 d na z zabezpieczeniem termicznym i wtedy można bez obawy o usmażenie diody świecić ile ogniwo pozwoli.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Kolego andwal, a jeszcze jedno pytanko, czym zasilasz tą latareczkę? Z 3x AAA czy 1x 18650? Bo jak z 3x AAA to szału niestety nie będzie choćbyś nie wiem jakiego moda zrobił.
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Tzn. że przy sterowniku nanjg 105 2,1A przy zasilaniu 3xAAA nie popłynie taki prąd, czy popłynie ale bardzo krótko? :roll:
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

mhu, Raczej nie popłynie, 2,1A dla AAA to bardzo dużo, dochodzą do tego spadki na sprężynkach, włączniki, driverze...
Mogę w sumie zmierzyć, ale nie dziś bo nie mam trzech świeżych AAA.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Nikt nie linkował 105E - 20 mm średnicy.
http://www.kaidomain.com/product/details.S023811

Ale fakt faktem lepiej budżetowo pokombinować z pierścieniem 17 do 20mm
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

vin324pl, Ale trzeba się bawić w odlutowywanie AMC, i cena wyższa.
andwal
Posty: 10
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 20:28
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: andwal »

Po zakupie korzystałem z AAA, ale za parę groszy dorwałem dobrą baterie z laptopa, rozebrałem i ma teraz 6 ogniw 18650 Samsunga, i widzę różnice w świeceniu.
Zamierzam wymienić diodę na XP-G2 jak tu mi radzono. A co do drivera to czy przy XP-G2 potrzebny mi taki z zabezpieczeniem termicznym i zabezpieczeniem przed nadmiernym rozładowaniem czy wystarczy ten https://www.fasttech.com/products/1612/10001683/1122401, w opisie tego drivera widzę "Low input voltage warning: blinks once per second when voltage drops below 2.9V to 3V" czy o to chodzi z tym zabezpieczeniem przed rozładowaniem?
Mam jeszcze pytanko polecano mi diodę o cieplejszej barwie niż ta https://www.fasttech.com/products/0/100 ... ed-emitter , jak już wspominałem mam jeszcze taką latarkę https://el-mar.sklep.pl/pl_PL/p/Latarka ... OSRAM/4000 w opisie jest że ma 6500K ale jest o wiele przyjemniejszy kolor taki żółtawy niż UltraFire tam jez strasznie blado trupi, więc ta dioda XP-G2 ma 5700-6000K więc powinna być barwa ładniejsza/cieplejsza od UltraFire.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Driver ma zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem, a co do zabezpieczenia termicznego, to jeśli zrobisz dobrze pigułę, i będziesz używał latarki z głową (nie zostawiał jej włączonej na maxa na stole, a tym bardziej pod kołdrą :mrgreen: ) to bez zabezpieczenia termicznego można się obejść.
Barwę diody musisz sam wybrać, ta z Twojego linku będzie zimna ale z pewnością będzie świecić ładniej niż oryginalna w UF. W tego typu latarkach często diody to jakieś odpady i czasem ciężko stwierdzić czy to dioda biała czy fioletowa.
andwal
Posty: 10
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 20:28
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: andwal »

To zamawiam drivera i diodę, a w między czasie zanim dotrą zajmę się załataniem tej dziury w pigule. Dzięki
ODPOWIEDZ