Aliexpress - jak kupować żeby nie "wtopić" ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Światłość
Posty: 21
Rejestracja: piątek 08 sty 2016, 14:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Światłość »

Ogarnia ktoś co jest czym na tej chińskiej stronie trankingu? :|

Co po kolei robić posiadając numer?
ChinaPost-sledzenie
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Tak Ci będzie łatwiej: http://www.17track.net/pl
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

A jak zobaczyć czy w ogóle jest to paczka z tracking?
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Your goods might come a bit later than usual. This is because the logistics companies and customs are processing a large amount of parcels due to the 11.11 Global Shopping Festival and the upcoming holiday season. We’d like to have your patience to wait for the goods instead of open a dispute immediately. You can click ‘open dispute’ before Purchase Protection deadline. Please go to order page view all the details.
Taki komunikat dostałem. Czego się spodziewać?
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Jakbys wrzucił choćby do tłumacza google to przeczytałbyś cós takiego:
Towar może przyjść trochę później niż zwykle. To dlatego, że firmy logistyczne i zwyczaje są przetwarzania dużej ilości paczek z powodu globalnego Festiwalu handlowego 11.11 i nadchodzącego sezonu wakacyjnego. Chcielibyśmy mieć cierpliwość, aby czekać na natychmiast towarów zamiast otwartego sporu. Możesz kliknąć "otwartego sporu przed upływem terminu" Zakup Ochrony. Przejdź na zamówienie wszystkie szczegóły widoku strony.
No i już Ty wiedzieć czego się spodziewała :mrgreen: :mrgreen:
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

luzik pisze:Jakbys wrzucił choćby do tłumacza google to przeczytałbyś cós takiego:
Towar może przyjść trochę później niż zwykle. To dlatego, że firmy logistyczne i zwyczaje są przetwarzania dużej ilości paczek z powodu globalnego Festiwalu handlowego 11.11 i nadchodzącego sezonu wakacyjnego. Chcielibyśmy mieć cierpliwość, aby czekać na natychmiast towarów zamiast otwartego sporu. Możesz kliknąć "otwartego sporu przed upływem terminu" Zakup Ochrony. Przejdź na zamówienie wszystkie szczegóły widoku strony.
No i już Ty wiedzieć czego się spodziewała :mrgreen: :mrgreen:
Dzięki ale już przetłumaczyłem sobie i wiem co to znaczy. Bardziej mi chodzi co to znaczy w praktyce.
sunkist
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 00:21
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: sunkist »

Światłość pisze:Na dzień dzisiejszy gdzie założyć konto aby było darmowe i wyłącznie do zakupów z Zagranicy :mrgreen: ??????
Nie chce za bardzo podpinać normalnej karty do PayPala skoro jest ona w złotówkach.
Co doradzicie?
Ja założyłem sobie konto tu do tego można/trzeba wyrobić kartę w walucie jaka Cię interesuje, wszystko darmowe o ile kartą zapłacisz nie pamiętam kwoty ale nie wiele.
GoBo
Posty: 36
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 11:51
Lokalizacja: Silesia

Post autor: GoBo »

Dzięki ale już przetłumaczyłem sobie i wiem co to znaczy. Bardziej mi chodzi co to znaczy w praktyce.
W praktyce to znaczy że nie zaktualizowali opisu od listopada. Gorąco z dostawami z Chin to będzie w kwietniu na ich nowy rok - mają wyjazdowe na 2-tygodnie ;-)
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Ok jeden przedmiot (multi-klucz rowerowy) dotarł . 07.01.2016 Kupione i zapłacone , 09.01.2016 wysłane, 19.01.2016 odebrane. Czyli czas dobry, nastawiałem się na 20dni co najmniej.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Witam, zakupiłem jedną rzecz z aliexpress i mam taką informację:

Status:
The seller has shipped your order
Reminder:
In 54days 9hours 48minutes 24seconds Purchase Protection will end.
Czyli co mam czekać 54dni, aż na wysłanie czy jak?
Niżej mam przycisk: Confirm Goods Received

Też niżej status:
Awaiting Receipt

//Edit:
na mtytracking jak sprawdziłem to jest:
2016-02-04 07:24:24 Your parcel arrives in destination country, please wait for dispatch in your local post office
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Kupowanie na aliexpresie jest łatwe proste i przyjemne - należy na początek przestrzegać:
1. kupować niekoniecznie najtańsze a tam gdzie jest dużo pozytywów
2. tam gdzie b. tanio (kilka dolców) można próbować gdziekolwiek - od ochrony jest ichniejszy Paypal zwany Alipayem.
3. korzystać z karty przedpłaconej - obojętnie jakiej - albo w dolcach albo w złotówkach - ważne żeby mieć takową - w razie wpadki ukradną co najwyżej tyle ile na karcie.
4. Czas ochrony Alipayowej (zwrot kasy) wynosi zazwyczaj 60 dni - jest on określony na konkretnej transakcji - jeśli jesteśmy blisko czasu 0 dni a towaru dalej nie ma (śledzenie trackingu obowiązkowe - także po naszej stronie - sprawdzając gdzie jest "nasze" wiemy ile jeszcze czasu przyjdzie nam czekać) otwieramy spór i czekamy na zwrot kasy - chińczycy dbają o dobre imię Aliexpressu stąd spory rozstrzygane są zazwyczaj na korzyść kupującego.
5. Kiedy już dostaniemy towar a nie jest on zgodny ze zdjęciem opisem lub nie działa kontaktujemy się ze sprzedawcą i opisujemy mu i dodajemy zdjęcia - spór może trwać ale nie ma recepty na sukces - po prostu trzeba korzystać.
6. Jeśli nie działa na sprzedawcę żaden argument - otwieramy spór a sprzedawcy smażymy paskudną zero-gwiazdkową opinię - to zazwyczaj działa aby się przychylnie odezwali.
7. Jeśli żadne z powyższych nie działa to trzeba zwrócić się do Aliexpresowego kierownictwa - ale to wyższa szkoła jazdy i tylko raz z niej korzystałem ...
6. jeśli wszystko jest OK zamykamy dostawę wciskając opinię i zamykając nasz "order"

Koniec - mamy towar tanio - trza się cieszyć i korzystać ...
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Panowie mam taki status z tego co rozumiem to paczka wraca do chin?


2016.02.04 21:12 (GMT-7): Shipped by air
2016.02.04 01:58 (GMT-7): Package sent.SHENZHEN
2016.02.04 01:44 (GMT-7): Export customs clearance complete

2016.02.03 09:55 (GMT-7): arrive export exchange
2016.02.03 07:05 (GMT-7): Export customs clearance complete
2016.02.03 06:08 (GMT-7): Item posting.International Postal

na trackitonline.ru poczta polska

Data i czas
Wydarzenie/Miejsce
Waga
Dodatkowe
03.02.2016 22:08
Nadanie przesyłki
0.0
Polska List Polecony Ekonomiczny
04.02.2016 17:58
Wysłanie przesyłki za granicę (Export)
Shenzhen
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

fedu - gdzie tam, wszystko przeszła i leci do ciebie ;)
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Aha to może na dniach dojdzie bo to najważniejsza paczka lii-500😀
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Orientuje się ktoś, co z tą moją przesyłką? Odnośnie statusu wyżej podałem info jakie mam
ODPOWIEDZ