Latarka-czołówka do nocnego czytania książek.

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Mam 10cm przedłużacz USB (wyjście+wejście) w takim metalowym oplocie jak te lampki. Jale zielonego pojęcia nie mam, jak to się nazywa żeby teraz wyszukać... :roll:
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Odkopuje temat - szukam właśnie czołówki do czytania. Proponowane rozwiązanie ze światłem USB i powerbankiem mi wyjątkowo nie leży (mam zestaw xiaomi i bardziej się sprawdza przy biurku, niż przy czytaniu w łóżku).

Wymagania:
- zasilanie 1xAA (lub AAA)
- flood
- lekkość
- może być chińszczyzna, byle miała użyteczne kilka lumenów do czytania (nie za dużo i nie za mało)
- rozsądna cena (zebry niestety zbyt drogie)

Spark SG5 wydaje się ciekawy, ale cena już nie...
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Jak do czytania to wiele mocy nie potrzeba , wystarczy plastik fantastik - trzeba szukać czegoś z optyką TIR o szerokim kącie. Ze względu na cenę lepiej omijać aluminiowe, nie rozwiną skrzydeł przy czytaniu.

Ciekawa propozycja sklepik :
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=18479

Możesz zapytać sprzedającego czy da radę zmienić na optykę Plaster miodu 60 st - do czytania w sam raz.

Ja w aucie mam TAKĄ po modzie na xm-l, tylko pasowałoby optykę zmienić a standarowe tir są za duże
Ostatnio zmieniony piątek 29 sty 2016, 09:32 przez vin324pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Może czołówka z Biedronki?
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Biedronkowa byłaby ok , optyka Tir pasuje. Ważny aspekt który pominąłem ...
Barwa leda i CRI, optymalna nichia 219b http://www.kaidomain.com/product/Details.S022931 <serducho>. Bardzo ważne (barwa, współczynnik oddawania kolorów)przy czytaniu dla naszych oczu.
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Dzięki za odpowiedzi. Wydają się nieco ciężkawe...po dalszym szukaniu czymś prawie idealnym byłby Fenix HL05...gdyby nie cena. Do tego też nie przekonują mnie CR2032, ale z drugiej strony niby runtime ma bardzo dobry.
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

...Czołówka do czytania? A nie myślałeś o czymś takim?

Obrazek

Obrazek

Przypinasz do okładki, świeci wystarczająco intensywnie żeby czytać, nie przeszkadza spać innym, nie odgniatasz na czole gumy od czołówki :)
Jest tego mnóstwo na rynku.
Ja ostatnio zakupiłem sobie taki wynalazek do czytnika.

Obrazek

Sprawdza się naprawdę znakomicie, jestem zachwycony.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

A może Xtar H1 - oferta dość stara, ale zapytać o dostępność można http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11750
Mam model H2 zasilany z 16340 i jest to najczęściej używane u mnie w domu światełko.
Jest mała i lekka, posiada użyteczny, niski tryb i czerwoną diodę przy której można komfortowo nawet czytać.
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Voit, takie lampki do czytania mam dwie i jakoś mnie wkurzają... Żona narzeka, że szybko bateria siada i przygasa, ale jak dla mnie istotniejsza wada to oświetlenie książki - jest takie sobie, bo pałęta się to to na górze, przekręca, potrafi niedoświetlić lewej albo prawej kartki, więc trzeba co chwilę poprawiać. Za to do kindla jak dla mnie jest OK.

Prędzej już bym wolał jakiś patent na przyklejenie do ściany podobnej lampki na giętkim wysięgniku.
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

Woytas pisze:(...) jak dla mnie istotniejsza wada to oświetlenie książki - jest takie sobie, bo pałęta się to to na górze, przekręca, potrafi niedoświetlić lewej albo prawej kartki, więc trzeba co chwilę poprawiać. Za to do kindla jak dla mnie jest OK.
(...)
Obrazek

Taka lampka doświetli i prawą i lewą stronę :)
Jeśli złapiesz klipsem okładkę i kilkadziesiąt kartek, to klips powinien trzymać się dość stabilnie. Na rynku jest wiele rodzajów takich lampek. Moja jest zasilana trzema małymi paluszkami. To dość wydajne i niedrogie źródło prądu.
Nie wyobrażam sobie czytania książki przed snem z gumą czołówki odciskającą się na czole. To trochę tak jakbym poszedł spać w czapce z daszkiem. Niby można, ale przyjemnie zdecydowanie nie jest.

Lampka do czytnika to dla mnie świetne rozwiązanie. Nie wiem jak tyle lat egzystowałem bez tego... :)

Jeślli nie to, to kombinowałbym z małym reflektorkiem przypiętym klipsem do np. krzesła przystawionego do łóżka. Ale to już prawie to samo co normalna lampka nocna...
ODPOWIEDZ