Skilhunt H02 mini mod

co i jak zrobiłem...
sunkist
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 00:21
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: sunkist »

darol, zerknij tu jeśli możesz, bo mam podobny problem i zastanawiałem się czy to wina wyłącznika czy też sterownika. Jak się okaże że sterownik to widzę że będzie szło we własnym zakresie naprawić.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Czytałem ten wątek, jednak problem w naszym temacie jest inny. Ogólnie należy wyeliminować ewentualny brak prawidłowego styku na dupce i tubie. Tak jak pisałem ogniwo łączymy bezpośrednio z głowicą. Plus do styku, minus przewodem. Jeżeli nie pomaga problemem jest sterownik. Już kilka osób zgłaszało problem ze sterowaniem, może te drivery nie są jednak takie super.
jablo
Posty: 2
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jablo »

darol, spróbowałem jak powiedziałeś wyciągnąłem bebechy na ile się dało + do sprężynki, - kabelkiem do obwódki na płytce, działanie niestety wciąż takie same. rozumiem że taki sterownik wymieniają tylko spece ;p ? jest sens odsyłać to do chińczyka?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Nie ma sensu odsyłać, lepiej poprosić o zwrot kosztów. Żeby wymienić sterownik trzeba umieć lutować i mieć sterownik 😉
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Na pewno odpowiedni sterownik da się dobrać i to pewnie programowalny czyli z możliwością ustawienia mocy świecenia trybów i wielu innych rzeczy. Samo lutowanie można zlecić w zakładzie RTV jeśli nie ma się umiejętności czy możliwości.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Warto jeszcze sprawdzić czy pierścień trzymający sterownik jest prawidłowo dokręcony. Jeżeli tak, zostaje tylko naprawa, albo próba reklamacji u sprzedawcy. Jeżeli zakupy nie były robione na gearbest powinno się udać :wink: Reklamowałem padniętą inną latarkę np. na banggood i po 3 mailach w których był filmik dokumentujący usterkę odesłałem latarkę. Po oględzinach przysłali mi nową. Wadą jest oczywiście czas, bo trwa to wszystko dość długo.
Co do naprawy, bez lutowania rzecz jasna nie ma szans. Potrzebna jest płytka stykowa http://www.banggood.com/LED-Flashlight- ... 11365.html do której trzeba dobrze przylutować driver, ja wybrałem http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=10069
Problemem jeśli chodzi o dostępność driverów jest sterowanie, latarki tego typu mają włącznik niskoprądowy - tzw. microswitch. Wybór jest mocno ograniczony, większość sterowników dostępnych choćby w chinach niestety się nie nadaje.
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

Mam ją ponad tydzień i leży przed komputerem, dla sprawdzenia jak się sprawuje klikam ją od czasu do czasu. Dzisiaj zaprezentowałem koledze i po którymś włączeniu świeci tylko 2s, a następnie się wyłącza obojętnie na jakim zakresie. Po rozkręceniu z obydwu stron i złożeniu działa normalnie, czyżby te sprężynki tak słabo kontaktują.
Po odkręceniu soczewki zauważyłem, że pod diodą jest prawie milimetr "silikonu", po wyjęciu uszczelki soczewka oparła się o rant i za dużo pasty nie wycisnęła.
Muszę w takim razie dorobić podkładkę miedzianą pod diodę o grubości około 0,5-0,8mm lub nawet cały milimetr i będzie zapewnione prawidłowe odprowadzanie temperatury.
Tak dobrze wykonana z zewnątrz, a wewnątrz taka fuszerka.
ODPOWIEDZ