Soczewka/kolimator pod XP-G

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Może na forum ktoś sprzeda po cenie zakupu... Ale zakupy na FT naprawdę są bardzo szybkie. :)
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

Zobaczę, narazie działa mi to pod przetwornicą, nie zamierzam katować led powyżej 80% więc będzie ok. Ledy(Dwie szeregowo) wysterowane na 5,8V bez radiatorów po 30 sekundach co najwyżej letnie i świeciły mocniej, niż żarówka led rzekomo 1066 lumenów(A o żarówce nic więcej nie będę pisał, bo ślepi po oczach jak słońce) więc jest naprawdę spoko :)

Teraz czekam, aż ktoś spełni moje marzenie i mi napisze coś na temat tych kolimatorów i soczewek, bo to od nich dużo zależy jaki efekt będzie ;)
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

michal1, Kod obecnie (od dziś rana) daje tylko 15% zniżki i FT jest raczej powolny w porównaniu z innymi sklepami i sprzedawcami z ali.
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

Nie znam się na kupowaniu w sklepach zagranicznych :oops:
Ledwo allegro opanowałem, a mimo to bardziej ufam sklepom, niż sprzedawcom na allegro :P
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

O zmianie działania kodu nie wiedziałem :| Miałem na myśli sam fakt kupowania na FT - szybki i bezpieczny. Przesyłki z FT idą stosunkowo długo w porównaniu z BG, ale nie ma tak źle jak kiedyś z GB ;)
Ja proponuję kupić kilka rodzajów optyk i dopasować, ewentualnie wystawić ogłoszenie w sklepiku, może akurat ktoś się będzie chciał pozbyć i przy okazji wyśle zdjęcia. :)
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

Największy problem, że interesująca mnie soczewka mnie ma pokazanych zdjęć w pdf jak to wygląda w praktyce, jeśli się orientuję, to tam grafiką z kątami pokazuje rozkład światła widziany od góry(Mogę się mylić) Google nic nie wie :cry:
Dlatego tutaj napisałem z nadzieją, że ktoś posiada taką soczewkę, albo zna się na tych danych w pdf.
No albo ktoś poleci jakiś lepszy kolimator, coś w stylu CatEye, po prostu owal z odcięciem :mrgreen:
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Może coś takiego, różne kąty świecenia do wyboru i niska cena:
http://led-byt.pl/pl/p/Soczewka-kolimat ... E,-XPG/339
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

Taki kolimator przyda mi się wyłącznie jako światła długie, bo to zwykłe koło :)
Ogólnie przeglądałem kolimatory tego sprzedawcy, też się zapoznałem z ofertą sklepu maritex - no i nic ciekawego nie znalazłem poza tymi dwoma kolimatorami. Stąd temat na forum - a może komuś kiedyś też się przyda ta wiedza :)
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Dioda skierowana w dół nie będzie jakoś strasznie oślepiać, ewentualnie można zrobić daszek, który by robił za odcięcie.
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

Skierowana w dół faktycznie nie będzie razić, tyle że mi się podoba najmocniejsze skupienie światła blisko odcięcia. No nic, kupię z ciekawości te soczewki wymienione w pierwszym poście i jako pierwszy użytkownik na tym forum pokażę wam jak to świeci :D
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
ODPOWIEDZ