Dodatkowe źródło światła - halogen + żarnik R7s LED

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
tasaq
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2016, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Dodatkowe źródło światła - halogen + żarnik R7s LED

Post autor: tasaq »

Witam wszystkich użytkowników forum. Raz kiedyś już skorzystałem z Waszych porad odnośnie zakupów ogniw i nie zawiodłem się dlatego liczę, że i tym razem będzie podobnie :mrgreen:
Poszukuję światła do studia ( autodetailing) dotychczas posiadałem 2x500W + 1xMH 150W. Po ostatnich pracach miarka się przebrała w stosunku do lamp 2x500W. Nie odpowiada mi ciepła barwa tych halogenów dlatego postanowiłem, iż zmienię żarniki na wersje LED. Znalazłem wersje LED jednak widzę, iż w przypadku większych mocy (30W i więcej) zmienia się wielkość żarnika (standardowy ma 118mm) Czy istnieją na rynku żarniki o mocy 30-50W, które będą pasowały do standardowej obudowy halogenowej? Takiej marketowej. Zależy mi na tym żeby włożyć żarnik i zapomnieć o sprawie.
Będę wdzięczny za porady.
grzebyk
Posty: 27
Rejestracja: piątek 08 lut 2008, 02:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grzebyk »

50W to zbyt dużo ciepła do odprowadzenia myślę że tak prosto się nie da.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Dioda LED to nie żarnik.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ja bym nawet 10W LEDowego zaminnika o takiej wielkości i w zamkniętej obudownie nie kupował, strata pieniędzy moim zdaniem.

1. Wątpliwa jakość światła (barwa, często mruganie)
2. Brak odpowiedniego chłodzenia znacząco obniża czas działania - albo będą bardzo szybko gorzej świecić, ale się poprzepalają.

Do 500W "halopaków" wchodzą bez problemu 70W MH na R7s tylko wcześniej trzeba układ zasilania podłączyć (~50zł nieraz da się układy zasilania znaleźć na allegro) Polecam Tridonic (ciche, zazwyczaj nie piszczą). Z Philipsami różnie to bywa z piszczeniem.

Barwę polecam 942 jeżeli ciepłych nie lubisz. O wiele ładniejsze światło będzie niż z 99% LEDÓW.

70W MH daje trochę mniej światła niż 500W halogen, ale można wtedy zastosować więcej takich lamp. Można też włożyć MH 150W ale wtedy z mocowaniem G12 i trzeba trochę pomajsterkować, by to przymocować.

O! tutaj:
http://allegro.pl/statecznik-philips-hi ... 39578.html
Tanio układ zapłonowy do 70W Philipsa :) Tylko trudno powiedzieć, czy będą piszczały tylko chwilkę przy rozruchu, czy cały czas, bo to z nimi różnie bywa... :(

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
tasaq
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2016, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: tasaq »

Tylko, że dla 70W ciężko znaleźć statecznik za 50zł. A i tak jest to ok 50% ceny nowej oprawy.
Z racji tego, że jestem noga w kwestiach elektrycznych. Czy mając lampę 70W mogę do niej podłączyć statecznik przeznaczony dla źródła światła o większej mocy?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Wszedłeś w linka, którego podałem? Statecznik za 20 zł. 20 szt. sprzedawca ma. Co prawda sprzedawca ma słabe oceny ale tak ja bym zaryzykował kupno 2-3 szt.

Moc lampy i układu zapłonowego musi sie zgadzać. A mocniejsze układy są jeszcze droższe.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
tasaq
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2016, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: tasaq »

Faktycznie, mój błąd. Nie wiem dlaczego sobie zakodowałem, że te z Twojego linku kosztują 50 zł + kw
tasaq
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2016, 17:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: tasaq »

Poszperałem jeszcze w czeluściach piwnicy i odszukałem 1x Lampa HQI 250W i 1x lampa sodowa Pila. Obydwie na gwint E40.
Da się z tym jeszcze coś zrobić czy już tego typu oprawy zostały wyparte z użycia?
ODPOWIEDZ