Jetbeam III M z dioda R2

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
janek777
Posty: 13
Rejestracja: środa 10 cze 2009, 08:08
Lokalizacja: Giżycko

Jetbeam III M z dioda R2

Post autor: janek777 »

Witam

Zakupilem sobie Jetbeam Military i chcial bym ja jeszcze troszke podkrecic. Zastanawialem sie czy mógl bym do niej wstawic diode MC-E, czy driver ktory jest fabryczny poradzi sobie z dioda MC-E ? Czy taka zmiana da ma sens ??
Awatar użytkownika
gregor
Posty: 39
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 08:03
Lokalizacja: CHOJNA
Kontakt:

Post autor: gregor »

Witaj :!:

MC-E nie pasuje.

Poczytaj troszkę forum a znajdziesz odpowiedź dlaczego :!:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Jak napisal gregor ten led nie spasuje i raczej juz nic nie zrobisz bez wiekszej ingerencji chociazby w sterownik bo do mc-e potrzebujesz inny. Jedynie co sensowne to mozesz wymienic leda na innego ale wiecej lumenow juz nie uzyskasz jedynie mozesz zmienic kolor na bardziej cieply jesli ten Ci nie odpowiada.
janek777
Posty: 13
Rejestracja: środa 10 cze 2009, 08:08
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: janek777 »

Jeszcze raz Witam

To jescze jedno pytanie. Czy zmiana na XP-G R4 ma sens. Czy na fabrycznym driverze uzyskam wiecej lumenow ??
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Tak uzyskasz więcej lumenów ale stracisz skupienie ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
janek777
Posty: 13
Rejestracja: środa 10 cze 2009, 08:08
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: janek777 »

Mam jeszcze RRT-2 ktora ma glegoki reflektor. Czy ten reflektor bedzie potrafił dobrze skupic diode r4
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Mam wrażenie że nie. Mają zupełnie inne charakterystyki rozkładu promieniowania światła. Stawiam że na 90% będzie lipa. Albo się skupi wtedy jak połowę światła pójdzie pod reflektor a jak głębiej w reflektorze będzie to piękny flood powstanie. :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ