Zakup Latarki Czołowej - Jaka (do 50zl)

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

smerfwot, czy nie domyślasz się czasem dlaczego twoje wypowiedzi są pokolorowane na czerwono ?? Oszczędź ludziom pracy i pisz jak Cię uchyli. :oops:
dalu
Posty: 91
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 19:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: dalu »

tutaj masz link do przykładowego sklepu, gdzie opisują tą latarkę, są pokazane beamshooty i dużo innych zdjęć, oczywiście uczciwie piszę żebyś nawet nie zerkał na podane tam "moce" bo są wyssane z palca.

sklep

a tutaj masz fajny test na youtube

youtube

PETZL jest b.znaną i popularną marką, wg mnie patrz bardziej na możliwości latarki, zastosowane diody, sposób zasilania/czas i tryby pracy, a przede wszystkim dopasuj model do tego do czego ma Ci być potrzebna...latarka na baterie 18650 -> większy ciężar i gabaryty, ale też z reguły dłuższy czas działania i więcej światła, i na odwrót.
smerfwot
Posty: 15
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 09:59
Lokalizacja: Polska

Post autor: smerfwot »

@up

Latareczka prezentuje się bardzo dobrze.
Filmik widziałem wcześniej =]

Natomiast gdy przyjrzałem się akumulatorkom 18650, ręce mi nieco opadły. Więcej zapłaciłbym za w miarę przyzwoitą ładowarkę z dwoma gniazdami (nie wliczając 4 sztuk akumulatorków) niż za samą czołówkę heh

Widzę, że czas działania 18650 jest znacznie dłuższy. Niestety ceny są zbyt zaporowe jak na mój skromny budżet. Może w przyszłości.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Ręce to mogą opaść temu, kto czyta co piszesz. Piszesz bzdury na temat ceny 18650, bo nie zadałeś sobie trudu żeby sprawdzić ceny w sklepiku... nie wspominając już o pogłębieniu wiedzy na temat przewagi ogniwa nad zwykłą baterią czy akumulatorkiem wielokrotnego ładowania - ze wszystkimi za i przeciw... O czołówkach w pieniądzach jakie chcesz przeznaczyć na czołówkę i możliwościach zakupu napisano tu na forum masę postów (naliczyłem 7 stron z czego połowa to takie na temat czołówek w budżecie jaki określiłeś. Dziwię się, że ten temat nie wylądował jeszcze w "koszalinie" bo to nic innego jak zwykłe bicie piany! Wszyscy dziwnie chcą mieć cuda za 5 dych nie zadając sobie trudu by poszukać w tematach na forum. Dla chcącego nic trudnego! Ale dzisiaj tak się porobiło, że każdy chce mieć podane na tacy! Nie chciało Ci się nawet napisać PW do mnie, gdzie prawdopodobnie dowiedziałbyś się, że światełko jakiego szukasz możesz mieć wliczając w to ogniwo + ładowarkę za 70 zł + przesyłka. Leń! Kup sobie leniu wynalazek z allegro lub z Biedry i nie zawracaj głowy swoimi pomysłami - bo gotowych rozwiązań z linkami w tych tematach http://www.swiatelka.pl/viewforum.php?f=22 jest aż nadto!
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

smerfwot, Moim zdaniem warto jest się zastanowić nad propozycją kolegi luzik, (jeśli jest jeszcze aktualna). W tej cenie ciężko będzie wyhaczyć coś lepszego.
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Na zastanowienie był czas...Kolega nie skorzystał bo leń! Nawet gdyby teraz się odezwał to nie oddam mojego światełka w takie ręce nawet darmo! Znalazło już prawie nabywcę. Ale nie o tym jest ten temat więc z mojej strony tyle! Nie ma sensu przekonywać przekonanych lub takich którzy z założenia wiedzą lepiej.
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Nie ma co się tak koledzy denerwować :)
Zainteresowany kupi na aledrogo cudo z MIIIIILLLLJJJJJONAAAAMII lumenów oraz TYSIOOOOOONNNNCAAAAAMIIII WATÓW i będzie zadowolony :) + aku z pojemnością TIRa :D
Nic na siłę :roll:
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

maro21 pisze:Nie ma co się tak koledzy denerwować :)
No niby tak, ale było powiedziane :
smerfwot pisze: Interesują mnie wyłącznie sprecyzowane wypowiedzi: podanie konkretnego modelu, a najlepiej wklejenie linku do odpowiedniej aukcji
No to krótko i precyzyjnie podawaj linki bo nie ma to tamto.
Pan płaci, Pan wymaga :)
Pozdrawiam, Leszek
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Jedyne sensowne rozwiązanie http://www.aliexpress.com/item/3W-Usb-R ... 0.4.tuV3DX (jest wersja z płynną regulacją prądu w sterownik - poświeci dłużej w zależności ile światła potrzebujesz) + aku ze sklepiku lub rozwalasz aku z lapka i badasz czy się nada :) + zmienić optykę na TIR.

Co do wymagań to świeci, w zależności od aku 2-3h powinna.
Ładujesz przez USB(auto/dom/PB)
Wodoszczelność - ciężko określić ale jak włożysz do wody to na 100% przestanie świecić ;)

Konkluzja - kupować(może ktoś zaproponuję coś innego) albo zwiększyć budżet
Ganzo G718B
mauser66
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 20:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mauser66 »

Krótko i na temat.
http://allegro.pl/latarka-czolowa-cree- ... 94963.html
miało być do 50 pln
sam takiej używam
p.s przydała by sie w tej konkretnej ,wymiana na ciepłą diode ;-) ale jak komuś nie przeszkadza to wystarczy
Darz Bór
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Niestety , cena fajna, ale
mauser66 pisze:Krótko i na temat.
http://allegro.pl/latarka...5381394963.html
miało być do 50 pln
stoi w sprzeczności z:
smerfwot pisze:...
Priorytet: żywotność - zależy mi przede wszystkim na tym, żeby świeciła jak najdłużej (wiadomo kosztem jakości światła
...
mauser66
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 20:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mauser66 »

A ta moja to znaczy się ma krótką żywotność?
Nie ukrywam iż nie zauważyłem,prawdą jest iż na polowaniach używam a tam się światłem nie szasta .
Mi nigdy prądu nie zabrakło a używam wyłącznie trybu Hi.
Db
p.s tyle że ja swoją używam od 2014 to może wtedy były lepsze ;-))
No i bezpośrednio w Chinach kupiona-znaczy oryginalna nie" podróbka"
mauser66
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 20:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mauser66 »

A jak światła mało to 2-gi kpl. akusów i powinien być zadowolony
db
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

mauser66 pisze:A ta moja to znaczy się ma krótką żywotność?
Nie ukrywam iż nie zauważyłem,prawdą jest iż na polowaniach używam a tam się światłem nie szasta .
Mi nigdy prądu nie zabrakło a używam wyłącznie trybu Hi.
Db
p.s tyle że ja swoją używam od 2014 to może wtedy były lepsze ;-))
No i bezpośrednio w Chinach kupiona-znaczy oryginalna nie" podróbka"
Znając życie i to co siedzi wewnątrz tej latarki, to w trybie HI przez moment idzie może 2A, potem napięcie znacznie siada i w leda idzie te może 600 mA, albo i odrazu idzie 500 mA i tyle :)

Jak dla mnie, niech autor kupi cokolwiek, budżet 50 zł jest tak mały, że nie ma co za bardzo debatować. Minimalnie trzeba mieć 100 zł na coś porządnego i tego nic nie zmieni. Ale od czego jest allegro :)
ILPT
smerfwot
Posty: 15
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 09:59
Lokalizacja: Polska

Post autor: smerfwot »

Cześć.

Temat można zamknąć.

Dzięki uprzejmości i i cierpliwości użytkownika dalu, udało mi się pozyskać obiecującą latarkę czołową wraz z odpowiednim doposażeniem.

Nabyłem od niego ten oto produkt w wyjątkowo przystępnej cenie:

http://www.dhgate.com/product/securityi ... 0-1b;searl

Serdecznie dziękuję wszystkim za wszelką pomoc. Nawet tym, których wytrąciła z równowagi moja niewiedza hehe

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanego weekendu =]
ODPOWIEDZ