Czy jest sens poszukiwać innej lampki jak L2P?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
itcloud
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 16 sie 2015, 00:24
Lokalizacja: Bdg

Czy jest sens poszukiwać innej lampki jak L2P?

Post autor: itcloud »

Witajcie,

Rok temu nabyłem lampkę na rower Solarforce L2P. Jestem bardzo zadowolony.
Ale, że w miarę jedzenia apetyt rośnie, czy jest coś lepszego do 200 zł ?

Mógłbym obecną lapkę sprzedać na allegro i kupić lepszą, mocniejszą. Zależałoby mi na tak dalekiej wiązce światła jak obecnie, ale aby trochę szerzej świeciło i jaśniej.

Widzę, że są "brzydkie" lapmpki na 3 i 4 diody, ale wyglądają jak zasugerowałem w cudzysłowiach okropnie, tandetnie. No i dołączony jest to nich battery pack z czterema ogniwami. Nie wchodzi takie coś w rachubę. Chce nadal poręczną lampkę i zasilaną jednym ogniwem 18650. Ktoś pewnie poleci modyfikację ze sklepiku z forum. Zalezy mi na naprawdę wyraźnej poprawie w stosunku do tego co mam obecnie. No chyba ze na jednym ogniwie już nic więcej nie da się wycisnąć - napiszcie proszę.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Tak samo daleko i szerzej to niewiele więcej uzyskasz. Gdy zaakceptujesz mniejszy zasięg to i owszem - najlepiej coś na 3xXPG2 ze sklepiku choćby EDC X1.
itcloud
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 16 sie 2015, 00:24
Lokalizacja: Bdg

Post autor: itcloud »

W innym wątku znalazłem:

>Ostatecznie zakupiłem latarkę od Grega modowaną na diodach Nichia 1800 LM

Ktoś może podać więcej informacji na temat tego w/w modelu? Czy jest zasilany 1x akku?
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Kup sobie drugą L2P i po problemie :).
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Albo samego dropa.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

studzin, greg je chyba trochę ulepsza, samodzielnie nie wiem czy da radę.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Mocniejsza = większy prąd = krótszy czas świecenia. Ogranicza cie ogniwo i to bardzo. Zatem albo wymiana na coś typowo rowerowego albo zostajesz przy tym co masz.

Osobiście jeździłem kiedyś jak ty z latarką na rowerze i nie chciałem nic innego. Do czasu zakupu SolarStorm X2 + modyfikacja i teraz pojedyncza latarka nie ma dla mnie sensu, ALE musiałem się przełamać jak ty.
ILPT
itcloud
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 16 sie 2015, 00:24
Lokalizacja: Bdg

Post autor: itcloud »

Ok, apropo SolarStorm X2:

- czy mogę sam zastosowac swoje dwa ogniwa? Bo podobno te z lampką są słabej jakości. I one niby są w jednym packu? Bez sensu wg mnie.
- jak wygląda kwestia zmiany trybów ? W L2P mam ustawione tylko dwa: słabo, max i jest super. Jak wyłączę i włączę, pamięta ostatnio wybrany tryb
- ile lampka świeci będąc w trybie na maxa?
- czy te dwie diody to po prostu lepsza jasność i nic poza tym?
- barwa światła podobno trupia, zimna biel? to dyskwalifikuje tego "potworka" wg mnie. Kolega ma screama i właśnie moje ciepłe światło z L2P jest miooodzio, cieplutkie, jak w samochodach.

ps. eee... podobno są aż 4 akku??? dlaczego nie dwa? Przecież 1500lm w porównaniu do moich 980lm to jak dla mnie zupełnie inna matematyka, niż mogłoby się wydawać.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

itcloud,
Porównujesz zupełnie inne rzeczy. X2 najlepiej zmodyfikować. Fabryczne są różne, nie ma jednej wersji.
Na kilku aku dłużej działa niż na dwóch. Moim zdaniem ciekawą alternatywą dla Solarstorma jest Nitefighter BT40s. Fabrycznie bardzo dobry, podobno 1600lm ładnego światła.
itcloud
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 16 sie 2015, 00:24
Lokalizacja: Bdg

Post autor: itcloud »

Bardziej rozglądam się za czymś na jeden akku, a nie na torebkę z czterema. Solarforce L2P którą posiadam jest świetna, bo w sezonie służy jako oświetlenie na rower, a poza sezonem to zgrabna latarka. Poza tym nie wyobrażam sobie ładowania 4 akku + kolejne 4 jako zapasowy komplet.

Zresztą pisałem przecież wyraźnie:

"No i dołączony jest to nich battery pack z czterema ogniwami. Nie wchodzi takie coś w rachubę. "
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Do tego masz dołączoną specjalną ładowarkę.
Musisz się określić czego potrzebujesz. Tego wszystkiego na pewno nie będziesz miał:
-większej mocy
-większego czasu działania na jednym aku
-takiego samego zasięgu
-szerszej plamy światła
-tej samej wielkości
-jednego ogniwa.
Musisz poczekać, aż technologia pójdzie do przodu. ;)
itcloud
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 16 sie 2015, 00:24
Lokalizacja: Bdg

Post autor: itcloud »

Ok, wydawało mi się że rok temu widziałem jakąś latarkę na 3 diody a nadal na jeden akku. Nie jestem pewien, czy od tamtego czasu coś się nie zmieniło, stąd moje pytanie /wątek.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

itcloud pisze:Ok, wydawało mi się że rok temu widziałem jakąś latarkę na 3 diody a nadal na jeden akku. Nie jestem pewien, czy od tamtego czasu coś się nie zmieniło, stąd moje pytanie /wątek.
Odpowiedź na to/propozycję masz już ode mnie w 2 poście, ale jak widać nie zainteresowałeś się tym
Tak samo daleko i szerzej to niewiele więcej uzyskasz. Gdy zaakceptujesz mniejszy zasięg to i owszem - najlepiej coś na 3xXPG2 ze sklepiku choćby EDC X1.
a z modeli są jeszcze na forum oferty od @Daruisza70 Convoyów na 3x nichia lub XPG-2
ODPOWIEDZ