Czołówka do grzebania w warsztacie.

Oświetlenie montowane na głowie
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Czołówka do grzebania w warsztacie.

Post autor: Lord Vaako »

Witam!

Czy polecicie coś podobnego do Skilhunt H02 lub Nitecore HC30 ale z funkcją ładowania?
To ma być prezent dla kogoś kto nie korzysta z ogniw 18650 i nie ma takiej ładowarki.
Limit Cenowy to max 250zł.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Przecież za 250 zł kupisz mu Skilhunta, Liitokale Li-100 i 10 ogniw. :mrgreen:
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Dokładnie ;)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Tylko w wielu przypadkach wygodniej podpiąć latarkę pod ładowarkę od telefonu i naładować bez rozbierania i posiadania innych gadżetów.

Za to zestaw zaproponowany przez piciex, jak najbardziej godny polecenia.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Hc30 nie nadaje się do grzebania w warsztacie, zbyt skupione światło. Pozatym wymaga zabezpieczonych ogniw. H02 neutral white za to jest idealna.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Marmez - Hc-30 jak najbardziej nadaje się do grzebania w warsztacie - używam niezabezpieczonych ogniw bez żadnej przeróbki. Jest lekka - dlatego jest dobra. Oczywiście nie ma możliwości ładowania ogniwa - Power bank z 3 ogniwami, zawsze mam pod ręką, wiec nie ma problemu.
HC-30 - plusy w tym zastosowaniu:
- Waga
- idealnie białe światło
- wygodny włącznik - nawet w grubych rekawiczkach

Minusy:
- brak ochrony niezabezpieczonych ogniw - trzeba uważać
- zbyt silnie skupione światło ale przeszkadza to tylko na najwyższym trybie - na mniejszych jest ok - a świata i tak wystarczająco. Zresztą 1000 Lumenów nawet świetnie rozproszone będzie razić z małej odległości...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ww296 pisze:HC-30 - plusy w tym zastosowaniu:
- idealnie białe światło
Ha! Widzisz jakie to subiektywne jest ja bym napisał tak:

Wady HC30: Biel zimna nieprzyjemna

Serio, tak odebrałem tę latarkę :)

Co do skupienia - oczywiście, że się da, ale dla mnie jest wygodniej majsterkować, gdy mam równomiernie oświetlony większy obszar przed sobą, no ale to ja :) Pracowałem już z wieloma czołówkami (Tikki różne, Myo RXP, Zebra H52, Skilhunt i HC30 też przetestowałem), bardziej i mniej skupionymi, i w plener wolę większe skupienie=zasięg, a do majsterkowania w miarę równomierne oświetlenie, takie jak w H02 czy Wizardzie.

Gdy autor wątku pyta o czołówkę do majsterkowania, to z tych dwóch modeli dla mnie jest tylko jeden wybór.

Co do wagi to różnica jest spora, ale akurat w majsterkowaniu większa waga przeszkadza chyba najmniej, nie to co przy bieganiu, czy innych żwawszych aktywnościach. No może jedynym minus większej wagi w warsztacie jest, gdy trzeba gdzieś zaglądać głową w dół - wtedy może łatwiej się zsunąć z głowy, ale zbyt często tego robić zazwyczaj nie trzeba.

Swoją drogą widzę, że autor ze Szczecina, cóż, nieraz szkoda, że nie zatrzymuję wszystkich latarek i większość sprzedaję dalej, bo wtedy mógłbym zaprosić, żeby sobie sam pomacał, porównał :) Za to mogę zaoferować poświecenie Wizardem, który rozkład światła ma bardzo podobny jeśli nie identyczny jak H02. W razie czego zapraszam na e-mail.

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

marmez pisze:
ww296 pisze:HC-30 - plusy w tym zastosowaniu:
- idealnie białe światło
Wady HC30: Biel zimna nieprzyjemna
To już chyba zależy jaka sztuka się trafi. U mnie jest delikatnie ciepła, powiedziałbym że neutralna(wszelkie inne latarki nitecore jakie mam/miałem miały zimną białą barwę, a w HC30 jest inaczej).
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Dziękuję za opinie Panowie.

Gdyby to była latarka dla mnie to pewnie wybrałbym HC30. Niestety ta latarka będzie dla kogoś kto nie ma pojęcia o temacie "latarkowym". Dla takiej osoby potrzebne jest maksymalne uproszczenie w użytkowaniu. Nie chciałbym się rozwodzić nad przewagą zestawu latarka, ładowarka i ogniwa. Mam konkretne zlecenie na ładowalną czołówkę. Takie szczegóły jak barwa światła będą całkowicie drugorzędne dla użytkownika ponieważ nie ma on żadnego porównania z innymi latarkami. Zgodzę się z marmez z tobą w kwestii równomiernie oświetlonego obszaru, to bardzo uprzyjemnia pracę. Jako EDC mam zawsze w kieszenie Olight Baton S1. Towarzyszy mi on zawsze właśnie ze względu na równomierne oświetlenie. Jak potrzebuję zasięgu to zabieram w kieszeń Mankera T01.

Panowie wrócę do meritum... Czy jesteście w stanie wskazać jakiś godny polecenia model czołówki ładowalnej, posiadającej w miarę równomierny rozkład światła?
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

A może modyfikowany chiński klon HC50?
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Klon HC50 jak najbardziej i nawet nie musi być modyfikowany, chyba że mówimy o optyce - jeszcze szerszej.
Tylko mała uwaga - to nadal jest czołówka na Li-ion 18650 tyle, że da się ją ładować bez wyciągania ogniwa.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Co do modyfikowania klonu HC50, to trzebaby było sporo narzeźbić, żeby wyprostować termikę w tej czołówce, zabieg raczej nieopłacalny - jedynie dla własnej satysfakcji. Poza tym 1,3A w leda przy mądrym użytkowaniu raczej nie zmasakruje nam światełka. W tych pieniądzach nie ma nic lepszego (ładowalnego).
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Dziękuję wszystkim za informację.
Mam tylko jeszcze prośbę o jakąś bardziej precyzyjną nazwę tego klona.
Nie wiem po jakiej nazwie tego szukać.
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

ODPOWIEDZ