Convoy S2+ za krótki

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Thomas
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Convoy S2+ za krótki

Post autor: Thomas »

Witam,
Właśnie dostałem Convoya S2+. Niestety jest on na akumulatorki 16350 a nie 16650 i dlatego dla mnie za krótki. Czy można dokupić przedłużkę lub dokupić tę dłuższą część korpusu ?
Czy ktoś może mi pomóc ?
Pozdrawiam
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 lip 2016, 16:11 przez rafalklis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

rafalklis, przecież to nie przedłużka a ta krótsza część środkowa, którą się stosuje w przypadku ogniw 16350.
Osobiście się nie spotkałem z tymi tubami na 18650 sprzedawanymi pojedynczo.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Czyli jak się ma wersje na 18650, to można ją skrócić? W takim razie może dać ogłoszenie w sklepiku, gdyby komuć zbywała.
Thomas
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Thomas »

Też nie widziałem tej części środkowej korpusu dla 18650 sprzedawanej oddzielnie i dlatego pytam na forum.
Przedłużka z banggood.com też jest jakimś rozwiązaniem, ale to jeden styk więcej i kolor zupełnie inny.
Nie znam opinii o tym sklepie. Czy to dobry sklep ?
Dobry pomysł żeby ogłosić w sklepiku.
Dziękuję.\ za wszystkie rady.
Może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

To z banggood to nie przedłużka! To właśnie taki korpus który Ty posiadasz, dodatkowy na nic Ci się nie przyda.

Chyba najrozsądniejszy pomysł, to sprzedać tą latarkę którą masz i kupić taką na 18650.
allmadey
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 12:58
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allmadey »

Thomas pisze: Może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł ?
Kupić hosta S2+ za ~10$ i sprzedać na bazarku zapasowe części.
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

allmadey pisze:
Thomas pisze: Może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł ?
Kupić hosta S2+ za ~10$ i sprzedać na bazarku zapasowe części.
Na GB jest cała latarka za 11$ na ogniwa 18650 :)
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

max4max pisze:Host na 18650 S2 jest za 7,99 - http://www.banggood.com/Convoy-S2-Hard- ... 35467.html
Tylko trzeba pamiętać ze S2 i S2+ to nie jest to samo więc trzebaby przekładać sterownik i diodę, więc nadal lepiej kupić kompletną latarkę na 18650 albo ogniwo 18350 do posiadanej.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

allonitium pisze:Tylko trzeba pamiętać ze S2 i S2+ to nie jest to samo więc trzebaby przekładać sterownik i diodę
A czym niby się różnią, oprócz reflektora?
Tutaj chodzi o wykorzystanie samego body i jest tylko ewentualnie kwestia gwintów, jeśliby były inne, ale z tego co ja mam S2 i S2+ to są identyczne.
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

max4max pisze:
allonitium pisze:Tylko trzeba pamiętać ze S2 i S2+ to nie jest to samo więc trzebaby przekładać sterownik i diodę
A czym niby się różnią, oprócz reflektora?
Tutaj chodzi o wykorzystanie samego body i jest tylko ewentualnie kwestia gwintów, jeśliby były inne, ale z tego co ja mam S2 i S2+ to są identyczne.
Wyszukiwarka -> tu są zdjęcia: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13249
Dla mnie to zupełnie inne latarki - nawet wymiary są inne, nie mówiąc o elementach. Poza tym nawet w modelu S2+ była jakaś zmiana standardu gwintów o ile dobrze pamiętam, więc starsze wersje nawet nie muszą być zgodne z nowymi.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

allonitium pisze:Wyszukiwarka -> tu są zdjęcia: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13249
Dla mnie to zupełnie inne latarki - nawet wymiary są inne, nie mówiąc o elementach. Poza tym nawet w modelu S2+ była jakaś zmiana standardu gwintów o ile dobrze pamiętam, więc starsze wersje nawet nie muszą być zgodne z nowymi.
Ty nie musisz kupować, ale nie wprowadzaj innych w błąd, bo upierasz się a nie masz kompletnie racji.
Obrazek
Na zdjęciu u góry mix: głowica i dupka S2+ 18350, tuba S2 18650, na dole na odwrót - głowica i dupka od S2 , tuba od S2+ 18350.
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

@max4max, przy niczym się nie upieram i nie mam najmniejszego zamiaru nikogo wprowadzać w błąd. Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że te latarki są inne i tuby mogą nie pasować. Czasem się przeoczy mały plus przy nazwie modelu. Dopiero teraz napisałeś i pokazałeś, że jednak pasują, i to faktycznie wielu osobom pomoże. Sprawdzałeś czy obie świecą w tych konfiguracjach? Nawet jeśli gwinty pasują/są zgodne to ich długość może być minimalnie inna, co przy anodowanych gwintach może oznaczać brak kontaktu.
Napisz jeszcze gdzie i kiedy kupowałeś, bo wydaje mi się, że kiedyś czytałem o tym, że Simon w Convoyach S2+ zmienił gwinty w którymś momencie, ale nie mogę tego odszukać. Możliwe, że mylę z C8, bo tam było sporo zmian. Inna sprawa, że ponoć istnieją podrabiane Convoye.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

allonitium pisze:Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że te latarki są inne i tuby mogą nie pasować.
O gwintach/pasujących lub nie tubach to ja pisałem, natomiast Ty o niepasujących ledach i sterownikach, które akurat są takie same.
allonitium pisze:Dopiero teraz napisałeś i pokazałeś, że jednak pasują, i to faktycznie wielu osobom pomoże.
OK.
allonitium pisze:Sprawdzałeś czy obie świecą w tych konfiguracjach?
U mnie świecą obie.
allonitium pisze:Napisz jeszcze gdzie i kiedy kupowałeś, bo wydaje mi się, że kiedyś czytałem o tym, że Simon w Convoyach S2+ zmienił gwinty w którymś momencie, ale nie mogę tego odszukać.
Kupowałem dość dawno, S2 - z 1,5 roku temu, a S2+ z rok, obie na fasttech.
Tutaj faktycznie zawsze jest wątpliwość, czy obecnie produkowane modele będą identyczne pod względem body/gwintów i tego na odległość już raczej się nie stwierdzi.
Ja co mogłem to zrobiłem.
ODPOWIEDZ