Lampka do MTB po zmierzchu

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Marcin Gutek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 12:26
Lokalizacja: Żary

Lampka do MTB po zmierzchu

Post autor: Marcin Gutek »

Witam

Trafiłem na to forum szukając odpowiedniej lampki do jazdy MTB po lesie, po zmierzchu.

Widzę że jest przewaga zwolenników lampek CONVOY, i również w tym kierunku się zapatruje.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej wersji tej latarki.

Jazda lasem, między drzewami, sporo korzeni, wzniesień itp.

Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego modelu, jak i ładowarki.

dziękuję
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Zrób zestaw. Coś powinno świecić z kierownicy + czołówka. Mam dwie latarki na kierownicy, [s2+ 3x xp-g2 + C8] a i tak brakuje doświetlenia zakrętu w momencie gdy jeszcze w niego nie skręcasz. I w tym momencie przydaje się czołówka, która świeci tam gdzie patrzysz.
Marcin Gutek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 12:26
Lokalizacja: Żary

Post autor: Marcin Gutek »

a co z kwestią kolimatora ? masz w Swojej S2 ? jak zdążyłem doczytać to kolimator owalny dobrze doświetla boki - chyba że coś namieszałem
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Obrazek

Ja mam optykę tą z lewego górnego rogu chyba [10507]. Chciałem aby były jak najmniejsze straty w ilości światła. Jak dla mnie jest ona dość szeroka. Mam też S2+ z jedną diodą i optykę 60x20 i wole tą latarkę bez optyki tylko ze szkiełkiem. Wszystko zależy od upodobania.

"Optyka owalna Carclo 10510 - bardzo dobra na rower. Szeroko i daleko z wyraźną linią odcięcia wiązki światła.
Optyka "okrągła" Carclo 10507 (wąska), 10511 (średnio szeroka) 10508 (szeroka) 10509 (bardzo szeroka)."
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

salomon pisze:"Optyka owalna Carclo 10510 - bardzo dobra na rower. Szeroko i daleko z wyraźną linią odcięcia wiązki światła.
Jedynie się zgodzę, że jest szeroko ale nie świeci ona ani daleko ani tym bardziej nie ma wyraźnej linii odcięcia. Na rower to tylko na bezdroża, bo oślepia innych uczestników ruchu będących na przeciwko.
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

S2+ w konfiguracji z 3x XP-G2 chyba zawsze będzie oślepiać niezależnie od optyki. Ja mam daszek wycięty z puszki piwa i mam lekko zarysowaną linie odcięcia ale szału też nie ma.

Opis optyk z oferty Dariusz70.
Marcin Gutek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 12:26
Lokalizacja: Żary

Post autor: Marcin Gutek »

Sporo osób na forum poleca lampki od "Dariusz-a 70"

Czy gdzieś w necie można znaleźć ofertę tego forumowicza wraz z opisem, lub przykładami świecenia ?
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Oferta jest w forumowym sklepiku
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... cd0206bf39
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11008

Mogę też polecić drivery od kolegi alienth ja mam v201 w obu latarkach i sobie chwale.
Marcin Gutek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 12:26
Lokalizacja: Żary

Post autor: Marcin Gutek »

widzę że czekam mnie dłuuuggaaa lektura przed wyborem odpowiedniego modelu do Swoich potrzeb,
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Marcin Gutek pisze:widzę że czekam mnie dłuuuggaaa lektura przed wyborem odpowiedniego modelu do Swoich potrzeb,
Nie demonizował bym tak bardzo.
Różnice w latarkach nie są aż tak duże jak to niektórzy przedstawiają, ja np na rowerze używam ostatnio Solarforce L2P Konfig. i dla mnie to jest bardzo dobra latarka i jako EDC i jako oświetlenie rowerowe. A sporo tych latarek przewinęło się w ostatnim czasie przez moje ręce.
Marcin Gutek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 12:26
Lokalizacja: Żary

Post autor: Marcin Gutek »

HEEELLPP

Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej lampki, czytam oferty Pana Darka i jestem coraz bardziej zamotany.

Nie znam się na elektronice i wszelkie cyferki i symbole z nią związane są mi obce, kolimatory, sterowniki - o co kaman, to ma być poprostu lamoka.

Wymagania:
- może oślepiać, po drogach publicznych nie jeżdżę, tylko las, jak jeżdżę z kimś to albo przed nim albo za nim, więc raził nie będę
- zależy mi aby dobrze doświetlić boki - możliwie dobrze, aby widzieć skręty w bok i ich nie przeoczyć - aby zdążyć skręcić
- sporo korzeni, kamieni i dołów w lesie, więc to co prze de mną też ważne, więc im dłuższy zasięg do przodu to też lepiej, możliwie długi oczywiście aby nie zmniejszyć widoczności bocznej która równie ważna
- włącznik kilku stopniowy - kilka mocy świecenia - ale to chyba standard
- bateria coby wytrzymała ok 2-2,5 h
- dodatkowa bateria - na zapas
- ładowarka z opcją usb, nie musi być ekstra szybka, dobrze
- mocowanie na kierownicę, mocne i wytrzymałe - w terenie mocno trzęsie jak się po korzeniach i kamieniach jeździ

Proszę o wybór odpowiedniego modelu

W sumie potrzebuje 2 szt. dla syna również, ale najpierw zakupię 1 szt. do przetestowania.

Dziękuję za pomoc - sprzęt chyba od Pana Darka bym nabył.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Czytaj post wyżej....
Marcin Gutek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 12:26
Lokalizacja: Żary

Post autor: Marcin Gutek »

masz może kolego przykładowe zdjęcie zrobione w nocy jak ona świeci ? może w lesie ?
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Ja osobiście nie mam, ale mój znajomy który jej używa, a jednocześnie prowadzi lubelskie forum rowerowe, kiedyś zrobił mały test: Test Lampki Solarforce L2
Marcin Gutek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2016, 12:26
Lokalizacja: Żary

Post autor: Marcin Gutek »

wow, nieźle daje, rozumiem że na tym zdjęciu na górze świeci tylko jedna lampka, pytam bo poniżej widzę że stoją dwa rowery i zapewne dwie świecą - tam gdzie obie ścieżki są oświetlone.

Jak długo trzyma ogniwo na max świecenia,


Już mi się podoba ta lampka....;-))
ODPOWIEDZ