nitecore EC4 czy Astrolux S2

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

nitecore EC4 czy Astrolux S2

Post autor: general2381 »

Witam,
zastanawiam się nad zakupem kolejnego światełka i tu moje pytanie co lepiej kupić
nitecore EC4 za 30$ (Coupon Code:dbdb2b)
http://www.banggood.com/Nitecore-EC4-CR ... 78168.html
czy Astrolux S2 za ~30$ (wykorzystując BGpoints)
http://www.banggood.com/Astrolux-S2-CRE ... utmid=1049

Proszę o poradę- co byście WY wybrali?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Weź Nitecore:
- bardziej dopracowana pod względem odprowadzania ciepła co oznacza mozliwośc pracy w najwyższym trybie praktycznie cały czas.
- lepszy zasięg - gładki ref -
- bardzo dobrze dobrane tryby - każdy kolejny ma 2x więcej światła (co dla oka daje przyjemny zauważalny przyrost natężenia jasności)
- bardzo niski tryb LOW (1 lumen) - czasem przydaje sie do przeglądania map czy "zerkania" na coś bez olśniewania oka.
- dwa ogniwa co oznacza 2x dłuższy czas pracy
- ostatnia zaleta to taki gadżet - masz firmowy latarek ;)

Astrolux:
- jest mniejszy - bardziej poręczny
- praca w najwyższym trybie ograniczona do kilku minut - po prostu latarka robi się za gorąca
- posiada więcej programów - możliwość dopasowania "pod siebie"

Porównując anegdotycznie - Nitecore to rodzinny sedan 2,0 litry w turbo dieslu - długo i dobrze,
a Astrolux to sportowy wózek 1,6 l w turbo benzynie - szybko i radośnie ale krótko.
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

Post autor: general2381 »

Mociumpel pisze:Weź Nitecore:
- bardziej dopracowana pod względem odprowadzania ciepła co oznacza mozliwośc pracy w najwyższym trybie praktycznie cały czas.
- lepszy zasięg - gładki ref -
- bardzo dobrze dobrane tryby - każdy kolejny ma 2x więcej światła (co dla oka daje przyjemny zauważalny przyrost natężenia jasności)
- bardzo niski tryb LOW (1 lumen) - czasem przydaje sie do przeglądania map czy "zerkania" na coś bez olśniewania oka.
- dwa ogniwa co oznacza 2x dłuższy czas pracy
- ostatnia zaleta to taki gadżet - masz firmowy latarek ;)

Astrolux:
- jest mniejszy - bardziej poręczny
- praca w najwyższym trybie ograniczona do kilku minut - po prostu latarka robi się za gorąca
- posiada więcej programów - możliwość dopasowania "pod siebie"

Porównując anegdotycznie - Nitecore to rodzinny sedan 2,0 litry w turbo dieslu - długo i dobrze,
a Astrolux to sportowy wózek 1,6 l w turbo benzynie - szybko i radośnie ale krótko.
Wybrałem sedana 2.0 - dziękuję za radę :mrgreen:
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Mociumpel pisze:- dwa ogniwa co oznacza 2x dłuższy czas pracy
Czy na pewno ?? Na zdjęciach widziałem, że one idą szeregowo, chyba że źle widziałem ....
Sam się nad nią zastanawiam. Jednak brak konkretnego info o barwie światła a w opisach spotkałem, że zimny biały - jak dla mnie wielki minus. Dodatkowo wielkość też nie przemawia za nią.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
WertyX pisze:
Mociumpel pisze:- dwa ogniwa co oznacza 2x dłuższy czas pracy
Czy na pewno ?? Na zdjęciach widziałem, że one idą szeregowo, chyba że źle widziałem ....
Liczy się ilość zgromadzonej energii a nie tylko pojemność.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Nitecore EC4

Obrazek

Astrolux S2 3B

Obrazek
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

general2381 pisze:Weź Nitecore:
- bardziej dopracowana pod względem odprowadzania ciepła co oznacza mozliwośc pracy w najwyższym trybie praktycznie cały czas.
- lepszy zasięg - gładki ref -
- bardzo dobrze dobrane tryby - każdy kolejny ma 2x więcej światła (co dla oka daje przyjemny zauważalny przyrost natężenia jasności)
- bardzo niski tryb LOW (1 lumen) - czasem przydaje sie do przeglądania map czy "zerkania" na coś bez olśniewania oka.
- dwa ogniwa co oznacza 2x dłuższy czas pracy
- ostatnia zaleta to taki gadżet - masz firmowy latarek ;)
Te zalety wypisane do Nitecore EC4 pasują moim zdaniem również do S2 oprócz dwóch ostatnich oczywiście. S2 mam już w łapkach i bardzo mi się podoba. Jeszcze nie wyszła ze mną na zewnątrz więc nie wiem jak świeci ale robi wrażenie dużej mocy. Miałem EC4SW i EC4S i to nie było jednak coś dla mnie. Ściana światła bez zasięgu. EC4 da relatywnie mniej światła ale powinno być dalej. Czy dalej od S2 raczej bym nie przypuszczał. Jak tylko dojdzie EC4 obowiązkowa wycieczka do lasu mnie czeka. Sprawdzimy, zobaczymy.
Nie ma co wybierać. Kup dwie jak ja.
W tej cenie to świetne propozycje.
Barwa w S2 3B bardzo przyjemna.
Pozdrawiam
WertyX
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 10:27
Lokalizacja: znowu w drodze

Post autor: WertyX »

Dzięki.
Patrząc na zdjęcia zrobiło mi się wszystko jasne :mrgreen:
Nitecore EC4 nie dla mnie.
Przepraszam za brak ogonków w polskich literkach. Zazwyczaj piszę z telefonu i może coś umknąć.
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

Post autor: general2381 »

Jeżeli nie spasuje mi barwa światła w Nitecore EC4 to czy jest możliwość wymienić w niej diodę i troszkę nią podkręcić?
- patrząc na zdjęcia faktycznie bardziej podoba mi się barwa w S2
ODPOWIEDZ