Latarka na polowanie

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
maciek016
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2016, 20:54
Lokalizacja: kielce

Latarka na polowanie

Post autor: maciek016 »

Witam.
Koledzy i koleżanki odwiedziłem to forum ponieważ szukam tak jak w temacie latarki na polowanie.
Latarka ta miałaby mi służyć w dojściu do i z ambony oraz do ewentualnego szukania postrzałka
Latarkę taką używałbym 3-4 razy w tygodniu. najlepiej aby owa latarka mogła być wyposażona w futerał, który mógłbym nosić na pasku.
Światło najlepiej barwy naturalnej/ciepłej, a co do szerszej specyfikacji to niestety jestem kompletnym laikiem w kwestiach elektryki, wiec zdaję się na Waszą pomoc.
Chciałbym aby była możliwość ładowania takiej latarki zarówno z gniazda zapalniczki samochodowej jak i normalnego gniazdka domowego.
Liczę na gotowe propozycje całego zestawu.
Cena jaką chciałbym przeznaczyc to 150-200 zł.

Z góry dziękuję za pomoc!
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Napisz jeszcze czy ma świecić węziej a dalej czy szerzej a bliżej. Jaka odległość by była wustarczająca?
maciek016
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2016, 20:54
Lokalizacja: kielce

Post autor: maciek016 »

Myślę, że raczej szerzej a bliżej
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Może modowana Convoy S2 lub trochę dalej świecąca też modowana Convoy M1 dodatkowo dobre ogniwa i ładowarka do nich, wszystko znajdziesz w forumowym sklepiku http://www.swiatelka.pl/viewforum.php?f=11
maciek016
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2016, 20:54
Lokalizacja: kielce

Post autor: maciek016 »

Panowie a co powiedzielibyście o latarkach Maglite?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Wpisz jeszcze w forumową wyszukiwarkę "latarka dla myśliwego" a znajdziesz kilka ciekawych informacji, zaznacz tylko opcję "Szukaj wszystkich słów".
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Maglite to marka i legenda. I już tylko tyle.

Jeżeli nie masz to rozważ czołówkę - daje właśnie bardziej szeroko niż daleko a do tego ręce swobodne.

Do ręki to przy budżecie 200PLN za komplet to jakiś Convoy, np ze naszego sklepiku S2 jak radził plecho1. Zaletą zakupu sklepikowego jest to, że będzie miała poprawione co chińczyk nie dorobił.

Z ładowarek tak by dało się ładować i w aucie i w domu to Lii100 - ładuje 1 ogniwo i działa z ładowarki USB. niektórzy raportowali, że może przeładowywać, ale ja mam 2 i obie działają OK. Są też jej pochodne.

A ogniwa ze sklepiku - 2 powinny Ci wystarczyć przy tego rodzaju aktywności
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Może Nitecore HC30? Na szerokość świeci pomiędzy Convoyami serii S a M, można spokojnie świecić z ręki, a w razie potrzeby założyć na głowę.
Robertz76
Posty: 18
Rejestracja: środa 05 paź 2016, 13:30
Lokalizacja: Nienack

Post autor: Robertz76 »

A Convoy S8 by się nie nadawał?
...a światłość wiekuista niechaj Wam świeci...

Roberto!
hubertoz
Posty: 27
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 10:12
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: hubertoz »

W s8 reflektor op i jakąś ciepłą xm-l2, Sterownik bez mrugaczy( chyba że lubisz dyskotekę w lesie :mrgreen: ) do poszukiwania postrzałka jak najbardziej (sam takiej używam). Masz klips w standardzie. Jak już znajdziesz tego postrzałka to latarkę zaczepisz np. na pagonie w kurtce i masz 2 wolne ręce do patroszenia.
ODPOWIEDZ