Trudne sprawy... latarkowe :)

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Trudne sprawy... latarkowe :)

Post autor: Lord Vaako »

Witam szanowne grono pogromców ciemności :)

Jako, że przydarzył się ponadplanowy wpływ gotówki, muszę gdzieś ten nadmiar spożytkować.
Oczywiście nie ma ważniejszych wydatków niż na latarki, dlatego stanąłem przed trudnym wyborem.
Zatem do konkretów. Latarka o sporym zasięgu ale nie typowy thrower. Lekki flooder mile widziany. Oczywiście ogniwa 18650. Do boju stanęły takie latarki:

THRUNITE TN40
FENIX TK75
JETBEAM T6
LUMINTOP SD75
ACEBEAM K40M
CONVOY L6

Ze względu na rozkład światła chyba najbardziej odpowiadałyby mi Fenix TK75 i Acebeam K40M. Dodatkowym atutem TK75 jest możliwość zrobienia z niego kija bejsbolowego TAKĄ PRZEDŁUŻKĄ
Jeszcze nie wiem jaka będzie cena na Thrunite, ponieważ na razie wychodzi najdrożej. Resztę nie licząć Convoya mogę kupić w okolicach 100-120 dolarów.

Naoglądałem się i naczytałem wszędzie o tych latarkach, a jak pewnie wiecie im więcej człowiek zdobędzie informacji, tym trudniej dokonać wyboru.

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tymi latarkami, chętnie wysłucham waszych opinii.

Pozdrawiam!

ps. W ferworze walki jakość mi umknęło, ze Thrunite ma dedykowany akumulator. Dlatego raczej odpada z zestawienia.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 paź 2016, 23:50 przez Lord Vaako, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Sięgnij nieba - https://www.aliexpress.com/item/ACEBeam ... f63c90ac5e
co się będziesz ograniczał ...
będziesz charyzmatycznym wojownikiem światłości dzierżącym wiadro światła, sprzed którego jasnością zastępy demonów ciemności uciekać będą w popłochu sycząc i plugawo Cię nazywając ...
po polsku - fajną latarkę będziesz miał ;)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Nie odniosę się do konkretnego modelu, ale rozważ:

Rozkład i siła światła to jedno, wygoda używania też ważna. Jak kasa pozwala to brał bym coś, co ma tryby regulowane fizycznym pierścieniem - zawsze wiesz w jakim trybie latarkę włączysz i czy już świeci na max.

I takie miłe dodatki jak świecący przycisk pokazujący faktyczne napięcie akumulatora też jest bardzo na miejscu - wiesz kiedy doładować bez rozkręcania, wydłubywania akku i mierzenia miernikiem.

Jako wisienka na torcie - ładowanie albo raczej doładowywanie z micro USB. Do naładowania od zera to by bardzo długo trwało, ale do trzymania baterii w gotowości jak znalazł.
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

+1 dla pierścienia.
Mam kilka takich i jest to wygoda.
My flashlight is smaller than yours...
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Przyznam, że nie miałem nigdy okazji przetestować jak działa latarka z pierścieniem sterującym. Wiem, że wiele osób sobie chwali taki patent.

Acebeam K60 niestety cenowo jest poza zasięgiem. Sporo wykracza poza budżet. Muszę się zmieścić w okolicach 120 $.

Co do kwestii ładowania, to sympatycznie rozwiązane jest to w LUMINTOP SD75, odkręcasz dupkę i zasilacz 12V. Zarówno w aucie jak i w domu można ładować.

Nie biorąc pod uwagę pierścienia to co do sterowania najbardziej podoba mi się Jetbeam T6. Szybki dostęp w dowolnym momencie do TURBO i LOW. Tego oczekuję w latarce i dlatego bardzo lubię sterowanie, które stosuje Olight.

Jeszcze jeden element, który marginalnie może wpłynąć na moją decyzję. Chodzi o to, że nie za bardzo podobają mi się latarki wielodiodowe. Jakoś tak optycznie bardziej mi się widzi taki ref z XHP70 niż 4 sztuki XP-L w jednym refie. Ale to takie subiektywne wrażenie...
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Przepraszam za post pod postem ale jakieś problemy mam z edycją poprzedniego...

Zatem tak... Zamówienie poszło... Mocimpel przekonałeś mnie :)
Jak się poszpera trochę, to coś się znajdzie :)
Na Fasttech znalazłem K60 z kuponem za 151$. Przemyślałem, że skoro i tak wydaję około 120$ to 30$ warto dołożyć, żeby nie żałować potem decyzji.
Jednak zostanę pogromcą ciemności, obrońcą uciśnionych w mroku niewiast :twisted:
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

hue hue - oczywiście czekamy na raport bo komuś już podsunałem ten pomysł, kupił tyle że zamiast pokazu wspomniał że fajnie świeci sąsiadom 1km dalej ;)
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Żeby nie tworzyć nowych tematów, zapytam tutaj.

Muszę zakupić jakieś ogniwa do mojej nowej zabawki. Jakieś wysoko prądowe zapewne.
Mam chwilę czasu zanim przyjdzie ale chciałbym od razu wsadzić tam coś porządnego.

Może takie coś? TUTAJ
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Ogniwa jak najbardziej ok. Tylko bez zabezpieczenia.
ODPOWIEDZ