Co sobie ostatnio kupiliście 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Nie do końca "światełkowo", ale też świeci ( a raczej odbija światło) w ciemności.
Kurtka motocyklowa za jedyne £49.99.
Będę lepiej widoczny w tym jesienno-zimowym okresie. :)

Obrazek
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

pietros pisze:
maba pisze:To jest właśnie cały Astrolux - ceny super, projekty też, ale QC mocno kuleje.
Przepraszam za off topic, ale wrócę jeszcze do tego astroluxa. Po dokładniejszych oględzinach okazało się, że podtoczenie na oring optyki jest za głębokie i bezel ją trzymający jest pęknięty dookoła i trzyma się tylko w jednym miejscu. Sprawdźcie proszę jak to wygląda u Was. Na początku tego nie widziałem, bardzo cienka rysa wokoło optyki - około 0,8mm od brzegu.
[url=http://www.swiatelka.pl/upload_img/miniaturki/IMG_581cfb8b8795a7122.jpg]Obrazek[/url]

Przy okazji widać ile paprochów jest pod optyką.
U mnie ten element jest w porządku. Paprochów pod optyką nie miałem wcale, ale sama optyka TIR (ta plastikowa pod szybką) jest źle odlana i ma na powierzchni taką kreskę.
Z tego co się orientuję, to kuleje u nich nieco kontrola jakości.
Jeśli kupiona na banggood i może to świadczyć o np problemie ze szczelnością, to pisz do nich.
A tak to wygląda u mnie:
Obrazek
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Będę musiał do nich napisać. Niech wysyłają nową głowicę.
Zmierzyłem prąd, w trybie turbo na świeżo naładowanym NCR18650A miernik wskazał 8,45A :shock:. Latarka po 20 sekundach zaczęła parzyć w dłonie, dłużej nie testowałem. Według mnie sterownik zdecydowanie do wymiany. W trybie max było 3,8A, a światła nie jest wcale dużo mniej niż w turbo.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Powiem tak. Między high2 a Turbo optycznie dużo więcej światła nie ma, ale mierząc luxmiarką wychodzi sporą różnica. Inna sprawa że temperatura pracy strasznie szybko rośnie.
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Tym razem świetlne zakupy: Skilhunt H03 oraz dodatkowe światła do mojego motocykla.

Obrazek
zed-art.co.uk
Daemon1988
Posty: 43
Rejestracja: sobota 02 mar 2013, 23:42
Lokalizacja: Glogow

Post autor: Daemon1988 »

Obrazek

Cieszę się jak dziecko ;) Skilhunt wysłany 25.10.16. NW aczkolwiek w porównaniu do ZL SC52 NW świeci niczym CW.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Przetestujemy sobie niebieskiego BOSCHa (GSR 10,8-2-LI & GST 10,8 V-LI):

Obrazek

oraz takie zmyślne, "elekstryczne" szczypczyki WIHA Inomic VDE;

Obrazek
Daemon1988
Posty: 43
Rejestracja: sobota 02 mar 2013, 23:42
Lokalizacja: Glogow

Post autor: Daemon1988 »

Vigo posiadam identyczny zestaw Boscha. Wkrętarka poza luzem na "futerku" daje rady. Natomiast wyrzynarka zjada baterię w oczach. Panele można kłaść ale jeśli będziemy ciąć coś grubszego to ładowarka nie wyrabia ;) Ogólnie do drobnych prac sprzęt jak najbardziej OK.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Daemon1988 pisze:Vigo posiadam identyczny zestaw Boscha. Wkrętarka poza luzem na "futerku" daje rady. Natomiast wyrzynarka zjada baterię w oczach. Panele można kłaść ale jeśli będziemy ciąć coś grubszego to ładowarka nie wyrabia ;) Ogólnie do drobnych prac sprzęt jak najbardziej OK.
I do drobnego majsterkowania w domu ma to u mnie służyć, a i może dokupię jeszcze do kompletu "kopyto" 4Ah.
Ten model wkrętarki od dawna chciałem mieć, a wyrzynarka wpadła niejako przy okazji, bo akurat cena takiego zestawu była najkorzystniejsza.

PS Jeszcze mam w planach dokoptować do tego odkurzacz aku GAS 10,8, by przy jakiejś drobnej robótce typu otwór pod obrazek w ścianie nie musieć fatygować dużego odkurzacza z filtrem wodnym.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

A co jest w woreczku przy wyrzynarce?
Główny spammer tego Forum ;)
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

ProLight pisze:A co jest w woreczku przy wyrzynarce?
Dwie przezroczyste, plastikowe osłony do wyrzynarki takie jak na poniższym foto:

Obrazek
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Czyli brakuje mi tej zasłonki przy nożu, tej płaskiej, tą "okrągłą" mam.

Widzę że powiększa nam się klub "Bosch"
Tak się zastanawiam jak już nas tylu siedzi na tym forum to może by udało się zrobić szkic do drukarki 3D obudowy akumulatora 4,0Ah lub większe do naszych sprzętów 10,8V

Zwykły akumulator na 3x 18650 już ktoś zrobił, więc powinno pójść łatwo, wystarczy pojemnik dorobić.

Żeby nie robić offtopa to moje ostatnie zakupy Boscha:


Na zdjęciu możemy zobaczyć:
- Odkurzacz Ventaro
- GDR
- GOP
- 2x GSR
- GWS
- GSA
- Uneo
- 2x GLI
- Walizka GLI

Narazie tyle :D

Szukam Wiatraka coś jak Ryobi R18F ale chyba zostanie DIY
Główny spammer tego Forum ;)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

wkrętarka startuje od razu z pełną mocą czy 'rozpędza' się? Dostałem ostatnio do kompletu szuflad blum podobną (nie pamiętam modelu) i tragedia, do pracy się nie nadaje, już driver dremela jest lepszy.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

ProLight pisze:Czyli brakuje mi tej zasłonki przy nożu, tej płaskiej, tą "okrągłą" mam.

Widzę że powiększa nam się klub "Bosch"
Tak się zastanawiam jak już nas tylu siedzi na tym forum to może by udało się zrobić szkic do drukarki 3D obudowy akumulatora 4,0Ah lub większe do naszych sprzętów 10,8V

Zwykły akumulator na 3x 18650 już ktoś zrobił, więc powinno pójść łatwo, wystarczy pojemnik dorobić.

Żeby nie robić offtopa to moje ostatnie zakupy Boscha:


Na zdjęciu możemy zobaczyć:
- Odkurzacz Ventaro
- GDR
- GOP
- 2x GSR
- GWS
- GSA
- Uneo
- 2x GLI
- Walizka GLI

Narazie tyle :D

Szukam Wiatraka coś jak Ryobi R18F ale chyba zostanie DIY
ProLight, nie widać foto (przynajmniej u mnie), a chętnie bym spojrzał. :cool:

Ja zaczynałem od linii zielonej:
- mam od kilkunastu lat jakąś sieciową PSB z udarem (bodajże 500RE),
- PMF 10,8 LI; (dwie sztuki, a właściwie trzy :mrgreen: )
- PST 10,8 LI;
- PTK 3,6 LI;
- PSR 1080 (na wylocie);
- PSR Select;
- PFS 105E;
- GSR ProDrive (na wylocie);
- GSR 10,8-2-LI i GST 10,8 V-LI to moje pierwsze sztuki z linii niebieskiej, nie licząc ProDrive'a.
fxxx pisze:wkrętarka startuje od razu z pełną mocą czy 'rozpędza' się? Dostałem ostatnio do kompletu szuflad blum podobną (nie pamiętam modelu) i tragedia, do pracy się nie nadaje, już driver dremela jest lepszy.
Im bardziej wciskasz przycisk tym większe obroty, tak działają chyba wszystkie wiertarki/wkrętarki. Przycisk wciśnięty do oporu->obroty maks.


___
Ostatnio zmieniony czwartek 10 lis 2016, 20:55 przez Vigo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Vigo pisze:Im bardziej wciskasz przycisk tym większe obroty, tak działają chyba wszystkie wiertarki/wkrętarki. Przycisk wciśnięty do oporu obroty maks.
Mylisz się, mam w domu jakąś wkrętarkę Boscha co zawsze startuje na max a ostatnio zakupiłem PSB 18 LI-2 i ta już ma regulację obrotów.
Everybody lies...
ODPOWIEDZ