Dhgate - darmowe 10$

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

hoka pisze:akurat do skorzystania z kuponu appki nie potrzebujesz ;) co do uprawnień na androidzie działa to nieco inaczej niż się można spodziewać i nie masz się czego obawiać
A mógłbyś mi wyjaśnić jak to działa w takim razie?
Jako przykład mogę podać apkę Facebooka, która też ma w manifeście "mikrofon - nagrywanie dźwięku " i jak od dawna wiadomo podsłuchuje przez mikrofon smartfona co wokół niego się dzieje.
M
Ostatnio zmieniony środa 02 lis 2016, 16:56 przez sp5it, łącznie zmieniany 1 raz.
My flashlight is smaller than yours...
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Dla nowszych androidów nie programowałem ale na starszych wersjach chcąc uzyskać dostęp do małej głupoty musiałem mieć dostęp do całej grupy uprawnień, która użytkownikowi przy instalacji przedstawiała się jakbym chciał uzyskać kontrolę nad całym smartfonem ;-)
Ostatnio zmieniony czwartek 03 lis 2016, 14:06 przez hoka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

W starszych wersjach androida uprawnienia nadawane są przy instalacji. Czyli jak chcesz zainstalować aplikację to musisz nadać wszystkie uprawnienia. Normalnie się tych uprawnień nie da odebrać. W zrootowanym androidzie z jakimiś dodatkowymi aplikacjami dało się te uprawnienia odebrać, ale nie wszystkie aplikacje działały poprawnie.
Bodajże od wersji 6 uprawnienia są nadawane w momencie gdy są potrzebne. Wtedy powinien pojawić się stosowny komunikat i mamy możliwość nadanie określonego uprawnienia. Oczywiście można się też nie zgodzić.
ODPOWIEDZ