Manker Rambler

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Manker Rambler

Post autor: Lord Vaako »

Witam!

Nadszedł w końcu ten czas i zabrałem się pierwszy raz za małą modyfikację latarki.
Padło na mojego Mankera Ramblera. Dlaczego? Dlatego, że w refie znajdowały się jakieś paprochy, jeden przykleił się do soczewki i od temperatury wypalił się czarny ślady na powierzchni soczewki. Pierwszy skalp w życiu się nie udał i teraz muszę zmienić diodę.

Moje pytanie do doświadczonych kolegów jest związane z doborem średnicy MCPCB nocington.
Fabrycznie podłoże Mankera jest aluminiowe i ma średnicę 19mm. Miejsca jest na podłoże o średnicy 20mm.
Czy mogę kupić podłoże z diodą 21mm i je lekko opiłować aby weszło? Może banalne pytanie ale nie wiem czy mogę to zrobić :zawstydzony:

Nie będę lutował podłoża do piguły (aluminiowej), nie potrafię. Położę tylko na pastę. Tak na marginesie fabrycznie pasty było chyba wystarczająco, była położona na 3/4 powierzchni a latarka nagrzewała się w trybie max bardzo szybko. Z termiką niewiele zrobię więcej.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

ps. Jakby ktoś chciał rozebrać Ramblera, to głowica jest lekko wklejona. Trzeba złapać głowicę w imadło, a korpus większym kluczem np. typu "żabka" i wtedy pójdzie łatwo.

Dla potomnych fotki rozebranego Mankera Ramblera

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
marcin637
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 22:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: marcin637 »

Lord Vaako, zawsze możesz oskalpować diodę i dalej jej używać. Poprawi się skupienie i barwa się ociepli.
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Marcin, jak pisałem pierwszy skalp się nie udał :(
Przyciąłem silikon na wysokości wypalenia ale nie byłem zadowolony bo nie poszło równo.
Chciałem poprawić i tak poprawiłem, że połowę luminoforu ściąłem :zawstydzony:
Dlatego muszę zmienić diodę.
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
marcin637
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 22:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: marcin637 »

Najpopularniejsze podłoża to 16mm i 20mm. Co do przypiłowania podłoża ja tak zrobiłem bo 20mm nie chciało wejść w pigułę. Po przypiłowaniu dioda działa jak należy.
ODPOWIEDZ