PayPal zmienił dostawcę szybkich doładowań

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...

Moderatorzy: midi, DNF, krzycho_, kodi, lennin, pawelsz, df, ElSor

new24

PayPal zmienił dostawcę szybkich doładowań

Post autor: new24 »

Witam wszystkich serdecznie.
To mój pierwszy post, chociaż obserwuję forum od dłuższego czasu, czerpiąc z niego przydatną wiedzę i korzystając z doświadczenia kolegów.

Postanowiłem napisać, bo stała się ważna rzecz dla osób kupujących, jak wielu z nas, poprzez PayPal - nastąpiła zmiana dostawcy “szybkich doładowań” z firmy Bluemedia na Trustly, która wymaga podawania loginu, hasła i jednorazowych kodów autoryzacyjnych z SMS do banku na swojej własnej stronie, co osobiście uważam za chorą i bardzo niebezpieczną praktykę.

Więcej informacji:
https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-uzytkownicy-paypala-nie-korzystajcie-z-najnowszej-funkcji-tego-serwisu/
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/paypal-oszalal-i-chce-od-was-danych-logowania-do-banku/
http://www.wykop.pl/link/3140919/paypal-zwariowal-zada-danych-logowania-do-banku/

Awatar użytkownika
ElSor

Post autor: ElSor »

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/na ... i-trustly/
Dobrze, że już nie korzystam z szybkich doładowań, bo same problemy z nimi były od zawsze. To co zrobili teraz jednak bije wszystko inne.

Awatar użytkownika
Manekinen
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Oni powinni mieć jakąś porządną konkurencję to by się trochę opamiętali. Z prowizjami zwłaszcza. Po za tym nie warto tam trzymać zbyt dużych pieniędzy, potrafią zablokować całe konto wg własnego widzimisie.

michal1

Post autor: michal1 »

Już podpinanie karty jest bezpieczniejsze...

1984

Post autor: 1984 »

Jakieś jaja chyba...

fxxx

Post autor: fxxx »

chyba przy opłacaniu wizy do usa jest podobnie. Ja tam z paypala korzystam bo muszę, ale nie ufam im w ogóle.

light7

Post autor: light7 »

Właśnie przed chwilą próbowałem doładować konto na paypal a tu takie jaja.
W ostatniej chwili zorientowałem się, że coś tu nie gra.

tisher

Post autor: tisher »

Tak się zastanawiam...
Zmienili pośrednika na innego i ta cała wrzawa dookoła jest im na rękę.
Z PP nie da się zrezygnować i co najwyżej nie będziemy stosować szybkich wpłat.
Dzięki temu PP nie będzie płacić prowizji od wpłaty i więcej zarobi.
Klasyczny przykład "Paypal zawsze wygrywa"
http://ebike.nexun.pl/ - mój blog o budowie rowerów elektrycznych

alojzy

Post autor: alojzy »

Niemniej jednak zrobiłem normalny przelew z banku ok 18 który mam zintegrowany w PP, a nie jest na liście "dobrych banków PP" i o dziwo jak normalnie czekałem dwa dni to już na drugi dzień o godz 1.5 dostałem maila że konto zostało zasilone także i tak szybciej. Sądzę że z czasem dodadzą wszystkie banki do szybkich przelewów.
A przeczytajcie sobie to, to są dopiero jajca
TU

Awatar użytkownika
tOmki

Post autor: tOmki »

Aktualizacja dotycząca błyskawicznego doładowania konta PayPal.

Drogi Użytkowniku! (Adresatem tej wiadomości jest) xxxxxxxxxxxx,

Jak prawdopodobnie Państwo wiedzą, pod koniec kwietnia 2016 r. firma PayPal zmieniła dostawcę błyskawicznych doładowań w Polsce na Trustly Group AB (Trustly). Biorąc pod uwagę informację zwrotną, którą otrzymaliśmy od naszych użytkowników w ciągu ostatnich tygodni, intensywnie pracowaliśmy z Trustly, aby udostępnić opcję doładowania, która uwzględni kwestie podniesione przez użytkowników.

Nowa opcja błyskawicznego doładowania zostanie wprowadzona w tygodniu rozpoczynającym się 30 maja 2016 r. i oparta jest na znanej już użytkownikom metodzie przelewu bezpośredniego (tzw. pay-by-link), podobnej do wcześniejszej procedury doładowania błyskawicznego.

Nowa usługa błyskawicznego doładowania znosi konieczność podawania danych do logowania do bankowości internetowej na stronie obsługiwanej przez Trustly. Aby doładować błyskawicznie konto PayPal, użytkownik będzie musiał podać dane do logowania do bankowości internetowej na bezpiecznej stronie własnego banku. Od 30 maja Trustly będzie sukcesywnie dodawać do tej usługi kolejne polskie banki. Informacje o dostępności banków będą publikowane w witrynie firmy Trustly.

Przedstawiona nowa opcja błyskawicznego doładowania będzie obsługiwana przez Trustly w partnerstwie z Dotpay, znaną instytucją płatniczą. Trustly jest autoryzowaną szwedzką instytucją płatniczą, posiadającą ważną licencję na świadczenie usług płatniczych na terenie Unii Europejskiej i została wybrana na partnera systemu PayPal w drodze szczegółowej selekcji.

Mamy nadzieję, że poprzez wysłuchanie naszych użytkowników udało nam się obecnie dostarczyć rozwiązanie, które wychodzi na przeciw ich potrzebom i odpowiada na wątpliwości, które pojawiły się odnośnie nowej opcji doładowania.

Pozdrawiamy

Zespół PayPal

Awatar użytkownika
Manekinen
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Etam, na dniach doładowałem zwykłym przelewem i wcale nie było jakoś specjalnie dłużej niż ta ich cała błyskawica co też potrafi trwać dobę. Po za tym ten cały trustly obsługuje tylko cztery banki, już ja widzę jak dodadzą małe banki typu tmobile.

olas_zet

Post autor: olas_zet »

marektrans
Kontakt:

Post autor: marektrans »

Ogólnie PayPal to jedynie karta kredytowa aby to szybko działało. Zawsze na karcie można zrobić procedurę anulacji płatności i to sprzedający musi udowodnić, iż płatność mu się należy.

ODPOWIEDZ