GearBest - opinie

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

Daemon1988 pisze:Panowie 15.10.16 zamówiłem sobie w Gearbest Skilhunt H03 i przy zamawianiu mialem: Ships between 23-29 October to oznacza, że dopiero w tym czasie nadadzą przesyłkę? Aktualnie mam status processing i kliknąłem jeszcze shipment arranged a że dopiero raczkuję z zakupami w chinach i słabo u mnie z angielskim to się dopytuję bardziej obeznanych kolegów ;) Processing to przetwarzanie ale o co chodzi z tym arranged? Na bangood szybciej mi nadawali przesyłki a tu troszkę się ociągają.
No cóż, angielski trzeba znać jak się chce robić zakupy i chinoli ;) (albo przynajmniej użyć Google Translator)
"Ships between 23-29 October" to oznacza, ni mniej, ni więcej dokładnie, że wysyłka będzie między 23-29 października.
To nie tak, że się ociągają, tylko jest to przedsprzedaż.

Radzę uzbroić się w cierpliwość i czekać ;)
Daemon1988
Posty: 43
Rejestracja: sobota 02 mar 2013, 23:42
Lokalizacja: Glogow

Post autor: Daemon1988 »

Kafar pisze:
Daemon1988 pisze:Panowie 15.10.16 zamówiłem sobie w Gearbest Skilhunt H03 i przy zamawianiu mialem: Ships between 23-29 October to oznacza, że dopiero w tym czasie nadadzą przesyłkę? Aktualnie mam status processing i kliknąłem jeszcze shipment arranged a że dopiero raczkuję z zakupami w chinach i słabo u mnie z angielskim to się dopytuję bardziej obeznanych kolegów ;) Processing to przetwarzanie ale o co chodzi z tym arranged? Na bangood szybciej mi nadawali przesyłki a tu troszkę się ociągają.
No cóż, angielski trzeba znać jak się chce robić zakupy i chinoli ;) (albo przynajmniej użyć Google Translator)
"Ships between 23-29 October" to oznacza, ni mniej, ni więcej dokładnie, że wysyłka będzie między 23-29 października.
To nie tak, że się ociągają, tylko jest to przedsprzedaż.

Radzę uzbroić się w cierpliwość i czekać ;)
Może troszkę źle się wyraziłem. Bardziej zastanawiałem się dlaczego tak późno wysyłka. Jeśli to przedsprzedaż to OK :) Tego właśnie nie wiedziałem....
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

Daemon1988 pisze:
Kafar pisze:
Daemon1988 pisze:Panowie 15.10.16 zamówiłem sobie w Gearbest Skilhunt H03 i przy zamawianiu mialem: Ships between 23-29 October to oznacza, że dopiero w tym czasie nadadzą przesyłkę? Aktualnie mam status processing i kliknąłem jeszcze shipment arranged a że dopiero raczkuję z zakupami w chinach i słabo u mnie z angielskim to się dopytuję bardziej obeznanych kolegów ;) Processing to przetwarzanie ale o co chodzi z tym arranged? Na bangood szybciej mi nadawali przesyłki a tu troszkę się ociągają.
No cóż, angielski trzeba znać jak się chce robić zakupy i chinoli ;) (albo przynajmniej użyć Google Translator)
"Ships between 23-29 October" to oznacza, ni mniej, ni więcej dokładnie, że wysyłka będzie między 23-29 października.
To nie tak, że się ociągają, tylko jest to przedsprzedaż.

Radzę uzbroić się w cierpliwość i czekać ;)
Może troszkę źle się wyraziłem. Bardziej zastanawiałem się dlaczego tak późno wysyłka. Jeśli to przedsprzedaż to OK :) Tego właśnie nie wiedziałem....
Właśnie sprawdziłem, wychodzi na to, że to nie przedsprzedaż.
Jest to nowy model, więc pewnie dopiero ściągają od producenta i w okolicach 23 spodziewają się dostawy.
Sprawdziłem również jak jest z tą latarką na BG i tam termin realizacji jest podany jako - 6-9 dni roboczych, więc też pewnie nie mają jeszcze na magazynie.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Kafar pisze: więc też pewnie nie mają jeszcze na magazynie.
Nie jeszcze tylko już, po prostu bardzo dobre opinie i świetna cena spowodowały szybkie wyprzedanie towaru. :wink:
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Robinson »

Śledzę swoją paczkę i niestety widzę coś takiego:

2016-10-18 18:37 Nadanie
2016-10-19 13:00 WER Warszawa Nadejście przesyłki
2016-10-20 16:57 WER Warszawa Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)

Latarka i ładowarka na kwotę w sumie ok. 60 USD.
Mam się spodziewać VATu i cła?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jest takie prawdopodobieństwo. Dostaniesz pewnie na dniach list polecony jak i ja niedawno dostałem :)
Mogę się mylić ale może i obejść się bez niczego i puszczą dalej.
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Robinson »

2016-10-20 16:57 WER Warszawa Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)
2016-10-20 20:49 WER Warszawa Wysłanie przesyłki

Pewnie już z naliczonym VATem. :cry:
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Spokojnie, nie było statusu o zatrzymaniu w cle, więc zapewne puścili dalej bez opłat ;)
Kafar
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 09:33
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kafar »

Robinson ja bym się bardziej obawiał naszego UC w Przemyślu ;)
Mimo iż wszystkie latarki póki co mi przepuścili, to np telefon mi zatrzymali i przesłali list.
W W-wie jeszcze nigdy przesyłka mi nie utknęła i jak do tej pory, żadnej latarki, czy ładowarek mi nie zatrzymali, nawet tych w wielkich walizkach za ponad 100€ ;)
Więc bądź dobrej myśli.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Z Wawą nie był bym taki pewny, ja zawsze tam mam "przyjemność" wysyłać dane dotyczące przesyłki które zatrzymują. Tak więc loteria, nie ma pewnego urzędu.
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Robinson »

Kafar pisze:ja bym się bardziej obawiał naszego UC w Przemyślu
Hmm, teraz widzę to:

2016-10-19 13:00 WER Warszawa Nadejście przesyłki
2016-10-20 16:57 WER Warszawa Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)
2016-10-20 20:49 WER Warszawa Wysłanie przesyłki
2016-10-21 03:12 WER Rudna Mała Nadejście przesyłki (Przyjęcie z ładunkiem)
2016-10-21 05:38 WER Rudna Mała Wysłanie przesyłki
2016-10-21 09:05 UP Przemyśl 2 Nadejście przesyłki (Przyjęcie z ładunkiem)

Nie wiem dlaczego pojechało do Przemyśla skoro mieszkam na południe od Rzeszowa.
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Robinson pisze:
Kafar pisze:ja bym się bardziej obawiał naszego UC w Przemyślu
Hmm, teraz widzę to:

2016-10-19 13:00 WER Warszawa Nadejście przesyłki
2016-10-20 16:57 WER Warszawa Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)
2016-10-20 20:49 WER Warszawa Wysłanie przesyłki
2016-10-21 03:12 WER Rudna Mała Nadejście przesyłki (Przyjęcie z ładunkiem)
2016-10-21 05:38 WER Rudna Mała Wysłanie przesyłki
2016-10-21 09:05 UP Przemyśl 2 Nadejście przesyłki (Przyjęcie z ładunkiem)

Nie wiem dlaczego pojechało do Przemyśla skoro mieszkam na południe od Rzeszowa.
Sprawdzają ponownie... Czasem tak bywa, że wędruje po UP :)
Ganzo G718B
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Mam prośbę o poradę w związku z reklamacją złożoną na Gearbest.

Zamówiłem 2 latarki On The Road M3 w cenie 20$/szt. Niestety dostałem jakieś nieco wybrakowane egzemplarze. Jeden ma zabrudzony reflektor i szkło a druga ma złoty/żółty reflektor.
Na zdjęciach możecie zobaczyć o co chodzi.

Gearbest zaproponował mi 3 rozwiązania:
1. Zatrzymać latarki i zwrot 10$ na konto Gearbest i jakieś punkty.
2. Zatrzymać latarki i zwrot 10$ na PayPal
3. Zatrzymać latarki i po wpłaceniu 20$ wyślą 2 nowe.

Zastanawiam się co zrobić. Ta jedna sztuka ma niewielkie zabrudzenia na szkle i refie, jakiś chińczyk zostawił odciski palców. Z kolei ta druga niestety ma całkiem żółty reflektor zamiast srebrnego. Obie działają ok.

Podpowiedzcie mi czy wybierać któreś z tych rozwiązań czy może coś przez PayPal jeszcze próbować?

Obrazek
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

wybieraj 3, oni wyślą ci link do opłacenia i dostaniesz nowe za pół ceny :) a w razie W masz na paypalu 180 dni na otwarcie sporu. Ale z doświadczenia mojego wynika, że przez maila można się z nimi dogadać bardzo dobrze.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Ja w takich sytuacjach się nie bawię z ofertami sklepów. Jak produkt jest inny lub uszkodzony to zgłaszam full refund na paypalu i tyle.
ODPOWIEDZ