Status przesyłki: Zatrzymanie przez urząd celny. Co robić?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

Soosa pisze:..podatek sięgnie także firmy z zagranicy (choć nie do końca rozumiem na jakiej podstawie bo trudno mówić o kasie fiskalnej w Chinach :)).
Nic tylko teraz np. u południowych sąsiadów założyć firmę pośredniczącą w zakupach :)
Na jakiej podstawie ?

http://www.alizakupy.pl/koniec-aliexpress-polska/
WojtekErnest
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

Druga paczka z hkequipment w tym miesiącu i zatrzymana w cle :kwasny: to wcale nie była duża paczka.
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
swimfan
Posty: 128
Rejestracja: wtorek 13 lis 2012, 15:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: swimfan »

Wychodzi na to, że musisz przedmioty wysyłać na inny adres.
Sibit
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 16:37
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Post autor: Sibit »

Zmiana zapytania- ile mnie naliczą celnicy i poczta przy wartości przesyłki 130 $
Kaiko
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 00:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: Kaiko »

UP mi naliczali ok 10% wartości.

Witam wszystkich,
Mam zapytanie, mój status przesyłki nadal jest "odprawa celna". Dzwoniłem do oddziału celnego 20.09 i powiedzieli, że wysłali 19.09 i powinna paczka być 20.09 jednak w śledzeniu przesyłki status się nie zmienił, a paczki nie ma. Zaczynam się nieco martwić. Czy jest taka możliwość, że paczka jest już w drodze, a status przesyłki z 'odprawa celna' nadal widnieje w śledzeniu?
Kaiko
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 00:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: Kaiko »

UP mi naliczali ok 10% wartości.

Witam wszystkich,
Mam zapytanie, mój status przesyłki nadal jest "odprawa celna". Dzwoniłem do oddziału celnego 20.09 i powiedzieli, że wysłali 19.09 i powinna paczka być 20.09 jednak w śledzeniu przesyłki status się nie zmienił, a paczki nie ma. Zaczynam się nieco martwić. Czy jest taka możliwość, że paczka jest już w drodze, a status przesyłki z 'odprawa celna' nadal widnieje w śledzeniu?
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Jasne że może tak być.
Ten system śledzenia poczty to tylko taki "podgląd" mniej więcej.
Kaiko
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 00:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: Kaiko »

Paczka dziś doszła, cło naliczono 23% wartości. Zastanawiające tylko jest dlaczego powiedziano w oddziale celnym raz: wysłano paczkę do poczty w piątek, drugi: wysłano paczkę do poczty w poniedziałek (paczka jak już jest na poczcie to przeważnie w ten sam dzień u nas się znajduje, maks na drugi dzień chyba że weekend jest to trzeba czekać do poniedziałku). Jeśli wierzyć śledzeniu przesyłki do dopiero wczoraj została zwolniona z urzędu celnego (10 dni zatrzymana na cle). Paczka dotarła dziś o 11:30, a w śledzeniu nadal nie ma 'przesyłkę doręczono'. Jest godz. 15:00.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Śledzenie zostało już jakiś czas temu przez pocztę "usprawnione", stąd działa jak działa i niewiele pokazuje.
Kaiko
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 00:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: Kaiko »

Tak, da radę zauważyć ten 'usprawniony' system śledzenia przesyłek. Tylko tutaj dochodzi jeszcze fakt, że ktoś oszukiwał. Oddział celny mówi raz tak, raz inaczej, a poczta mówi, że paczki nie ma jeszcze ponieważ tak jak na śledzeniu pokazuje - nie wyszła od celników. Z tym że do oddziału celnego można się bezproblemowo dodzwonić i starają się pomóc ("zadzwoni pan za 10minut ja ustalę co się dzieje z paczką") natomiast do poczty nie można się dodzwonić (przynajmniej ja nie mogłem) na numery widniejące na zawiadomieniu celnym, a na infolinii poczty potrzeba czekać 20minut aż zgłosi się konsultant i nie powie nic co byśmy nie mogli samemu sprawdzić czyli wklepanie numeru przesyłki i śledzenie.
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Zatrzymali wam powerbank Xiaomi 16000mAh? Ja czekam na kontakt
Ganzo G718B
ojtam
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 06 wrz 2016, 02:37
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: ojtam »

Pierwszy raz mam nieprzyjemność kontaktu z urzędem celnym. Dołączę im wszystko co będę mógł, tzn. zrzut ekranu z Paypala, zrzuty z Banggood. Mogę nawet dodać fakturę, którą da się wygenerować z systemu BG. Gdzieś w jakimś poradniku doczytałem, że warto by było podać zapłaconą kwotę w USD. Tylko zarówno w Paypalu, jak i BG kwotę mam w złotówkach, więc nici z tego. Zapewne po to jest kurs celny waluty, by sobie mogli go zastosować. Co prawda będzie nieco od czapy 3,9285 za $ w listopadzie, jeśli przyjmą kurs z miesiąca zamówienia, ale co poradzić.

Natomiast jedyne co mnie zastanawia to, że chcą ode mnie:
1. Fakturę, paragon, potwierdzenie zakupu internetowego lub inny dokument potwierdzający dokonanie zakupu; /Dokument w języku obcym winien być przetłumaczony i podpisany przez osobę dokonującą tłumaczenia/

Rozumiem, że jest to też zabezpieczeniem przed fakturami napisanymi w nietypowych językach, ale zgodnie z zapisem fakturę w języku angielskim też trzeba będzie przetłumaczyć. Natomiast jako, że nie ma żadnych dodatkowych informacji przez kogo ma być to tłumaczenie napisane to rozumiem, że mogę zrobić to sam? :razz:
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Screen z paypal starczy, jest on po polsku :)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ojtam
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 06 wrz 2016, 02:37
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: ojtam »

Sam zrzut z Paypala może nie wystarczyć. Na tym screenie nie ma żadnej informacji za pomocą której można by było powiązać transakcję z trackingiem na który celnicy się powołują. Dodatkowo problem w tym, że prawdziwa cena zakupu jest podejrzanie niska, to było podczas black friday przy przecenie 50%. Spodziewam się, że urząd może nie uwierzyć, gdy nie będzie jednoznacznej informacji :kwasny:
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

To dodaj screen z banggood i tyle, nie ma co wymyślać, tyle wystarczy.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ