Latarka dla dziadka ładowana przez USB

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
rafal_5000
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 24 lip 2016, 14:43
Lokalizacja: Podlasie

Latarka dla dziadka ładowana przez USB

Post autor: rafal_5000 »

Cześć. Byłem dzisiaj u dziadków. Dziadek zauważył że mam przy sobie latarkę, poprosił żebym pokazał, wyraził wielkie zdziwienie jak mocno świeci, a to tylko convoy s2, u siebie ma jakieś pseudo latarki na 6 diod. Zapytał czy bym takiej jemu nie kupił, wytłumaczyłem, że to inne baterie, że ładowarka potrzebna. Powiedziałem, że mam taką ładowarkę i przywiozę i wytłumaczę, ale powiedział że jednak nie chce, chyba myślał, że jest jest na baterie AA. Więc chciałbym mu kupić latarkę ładowaną przez usb(ma telefon z ładowarką na micro usb) więc liczę na waszą pomoc. Jaką byście doradzili latarkę na baterię 18650 ładowaną na micro usb? Teraz jest poniżej 100zł Astrolux MH10 XP-L Hi, ale nie wiem czy to dobry pomysł z wyświetlaczem i w ogóle mało recenzji jest tej latarki.
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Dla dziadka to mi się też nie widzi MH 10. Oprócz wyświetlacza ma mało praktyczną zmianę siły światła, trybów i w ogóle obsługi. Znaczy dla nas by było fajnie ale nie dla starszej osoby.
Rozmiarowo pasował mu Convoy? Zobacz Eagle Eye X2R, wielkością i ceną podobne do s2, a ma ładowanie USB. Na GB głównie one są i w sklepiku u kogoś widziałem. Recenzji też trochę znajdziesz.
rafal_5000
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 24 lip 2016, 14:43
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: rafal_5000 »

Dziękuje za pomoc. Czekam też na inne propozycję, co byście polecili, lubię wybierać wśród paru.
karpior
Posty: 19
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 11:20
Lokalizacja: Krk

Post autor: karpior »

Ja również polecę X2R. Kupiłem jedną sztukę dla kogoś niezbyt kumatego jeśli chodzi o ogniwa LiIon i ich eksploatację, a gdy przesyłka dotarła i pobawiłem się 15 minut to tak mi się spodobała jej prostota, że od razu zamówiłem drugą dla siebie (i czekam na nią). Ma tylko, albo aż 3 tryby - bez żadnych strobo itp. - według mnie w sam raz dla starszej osoby.
Nitecore Tube | Astrolux A01 (PWM) | Skilhunt H03 NW | Eagle Eye X2R U2 3C | Convoy S2+ RED XM-L2 T6 4C 2,8A | Convoy C8 New OP XM-L2 T6 4C 2,8A | JETBeam E10R | Astrolux S41 Nichia
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Eagle Eye X2R, to chyba najrozsądniejsza propozycja. Jest jeszcze kilka, ale raczej ze zbyt pokręconą obsługą i mnogością trybów, a w X2R masz 3 tryby stałe i to wszystko. W najwyższym trybie 1,6A, więc latarka pozostawiona włączona tylko się zagrzeje, ale nie zagotuje.
Dużą zaletą jest to, że konstrukcja jest całkowicie i łatwo rozbieralna, więc nie będzie problemu z wymianą np. wyłamanego złącza USB.
Jeżeli dziadek radzi sobie z ładowaniem i obsługą telefonu, to z X2R nie powinien mieć problemu.
max333
Posty: 10
Rejestracja: środa 05 paź 2016, 13:02
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: max333 »

Hej. przyłączę się do rozmowy, bo też się nad nią zastanawiam .
Mam pytanie do kolegów bo może ktoś ją przerabiał , chodzi o wymianę sterownika - czy się da ? bo jest tam właśnie ładowanie przez usb .
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

A Olight z podstawkami do ładowania? Odejdzie problem w wyłamanymi gniazdami ;)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

max333 pisze:Hej. przyłączę się do rozmowy, bo też się nad nią zastanawiam .
Mam pytanie do kolegów bo może ktoś ją przerabiał , chodzi o wymianę sterownika - czy się da ? bo jest tam właśnie ładowanie przez usb .
Oczywiście że się da. http://budgetlightforum.com/node/49369
pegasus_sis pisze:A Olight z podstawkami do ładowania? Odejdzie problem w wyłamanymi gniazdami ;)
Olight jest jeszcze wygodniejszy w ładowaniu, tylko jest z nim taki problem, że żeby go naładować, to trzeba tą podstawkę mieć... X2R można naładować wszędzie, gdzie ma się dostęp do usb.
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Z Convoy niezłe są też latarki ładowalne z serii BD. Różne rozmiary do wyboru, na 18650 i 26650. Taki Convoy BD06 jest z kodem ConvoyBD06 za $22.36 (odcień 3B, 1A jeszcze taniej) z darmową wysyłką rejestrowaną. Taniej niż prosto od Simona z AX - przynajmniej jak ostatnio sprawdzałem była u niego w zależności od odcienia diody w granicach 26-27$. Aktualnie Simon zrobił sobie miesięczną przerwę i nie ma nic wystawionego na sprzedaż, więc nawet nie ma jak cen sprawdzić. Na BG masz do wyboru kilka odcieni diody - wszystkie jak od Simona, bo na GB nie dosyć, że drożej to na dodatek tylko 2 odcienie i trzeba dopłacać za tracking.
W BD06 można używać 18650 jak i 26650. Jedyny minus to też dedykowany system ładowania - ładuje się przez złącze magnetyczne przyczepiane do wyłącznika - jest taka przejściówka do zwykłych ładowarek USB - powinno to kosztować grosze, ale nie widziałem nigdzie żeby sprzedawali osobno. Pewnie od Simona z AX by można dostać.

Moim zdaniem w X2R ładowanie ze względu na wyłącznik z tyłu jest też dosyć nieintuicyjne - najpierw trzeba włączyć latarkę, i dopiero przy włączonym wyłączniku (obwód musi być zamknięty) da się ładować (główna dioda wtedy gaśnie). Jak się podłączy ładowarkę do wyłączonej latarki to dioda ładowania świeci na niebiesko i to wprowadza w błąd bo wydaje się że już ładuje albo jest naładowana. Podczas poprawnego ładowania świeci na czerwono i jak jest pełna to też zapala się właśnie na niebiesko. W Convoy BD03 z wyłącznikiem z tyłu jest to inaczej rozwiązane - jest specjalny koszyk baterii z wyprowadzeniem obu biegunów, więc nie trzeba zamykać obwodu i się zastanawiać czy jest ok, ale nadal trzeba mieć przejściówkę magnetyczną.
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

pietros pisze:Olight jest jeszcze wygodniejszy w ładowaniu, tylko jest z nim taki problem, że żeby go naładować, to trzeba tą podstawkę mieć... X2R można naładować wszędzie, gdzie ma się dostęp do usb.
A dziadek zamierza często podróżować? :) Dla starszej osoby Olight z dockiem magnetycznym może być wygodniejszy. Obsługa trybów też prosta.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Znacząco za X2R (przeciwko olight z podstawką) działa cena.
Dodam że teść ode mnie dostał convoy S3 i od świąt jeszcze nie potrzebuje naładowania (a wcale nie leży na półce i się nie kurzy).
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

rafal_5000 pisze:Dziękuje za pomoc. Czekam też na inne propozycję, co byście polecili, lubię wybierać wśród paru.
Z mojego doświadczenia wynika, ze nie powinno być różnicy/problemu z latarką bez ładowania plus prostą ładowarką typu Lii-100.
Skoro ktoś starszy obsługuje telefon i ładowarkę usb to jaki problem, żeby rozkręcił latarkę , wyjął ogniwo, włożył do Li--100 i automatycznie naładował.
Przecież to równie proste czynności co naładowanie ogniwa w latarce, a czasem nawet łatwiejsze.
A jeśli tak, to do wyboru jest cała masa latarek z popularnymi i pewnymi Convoyami na czele.
ODPOWIEDZ