RXN-305D

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
lampik
Posty: 6
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 20:12
Lokalizacja: w-no

RXN-305D

Post autor: lampik »

Witam,
Posiadam 305d i po włączeniu mam pobór 0.22, ma ktoś chęci i wiedzy tyle , żeby mi pomóc
, rezystor bocznikowy, sprawdzony niby ok, bez niego current podskakuje do 5.60A, diody sprawdzone , dioda pomiędzy plusem a minusem odłączona...
Obrazek

Zastanawiam się co to za zakreślony element ?
Dodam , że wcześniej paliła się kontrolka czerwona od current.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Wydaje mi się że ten kondensator nie powinien dotykać plusa.

Powinno być przez diodę kondensator i do środka.

Odlutuj na chwilę plusowy kabelek.
Ostatnio zmieniony niedziela 22 sty 2017, 10:19 przez ProLight, łącznie zmieniany 1 raz.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ProLight pisze:Wydaje mi się że ten kondensator nie powinien dotykać plusa.
Kondensator zapobiega pojawianiu się oscylacji na wyjściu. Oczywiście istnieje ryzyko, że może być uszkodzony.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
lampik
Posty: 6
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 20:12
Lokalizacja: w-no

re

Post autor: lampik »

Hey, czyli kondensator jak najbardziej powinien być na tym wyjściu ?

Jakiego typu tam kondensator wstawi , wygląda to na tantal, czy po jego wstawieniu problem z current na LCD po lewej zniknie i nie będzie się przykładowa wartość pokazywała ?

Nadmienię , że obracając potencjometrem na PCB zmienia się wartość , ale do zera nie udaje się jej ściągnąć.
lampik
Posty: 6
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 20:12
Lokalizacja: w-no

Post autor: lampik »

po dołożeniu na swoje miejscu kondensatora i podłączenia diody na wyjściu pomiędzy +/- bez zmian w dalszym ciągu pojawia się wskazanie w sekcji LCD current, nie reaguje na podpięcie żarówki/żarówka pobór ten sam ciągle nie zależenie co podłącze.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
lampik pisze:nie reaguje na podpięcie żarówki/żarówka pobór ten sam ciągle nie zależenie co podłącze.
Hmm, wyjaśnij może dokładniej metodologię pomiaru, co bez kondensatora, co po podłączeniu, czy mierzysz też prąd i w którym miejscu, itd.
Może to być też np. uszkodzenie samego modułu pomiaru prądu, duży ofset na OPampie. Może to być też wzbudzanie się układu na w.cz., wtedy mały kondensator spowoduje przepływ prądu.
Często, uszkodzeniu ulegają kondensatory elektrolityczne, co objawia się wzrostem prądu upływu.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
lampik
Posty: 6
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 20:12
Lokalizacja: w-no

Post autor: lampik »

Czy możesz wskazać gdzie dokonać pomiarów, ja mierzyłem tylko na wyjściu, kondensator czy jest na swoim miejscu czy nie nie wprowadza zmian założony kondensator elektrolityczny cck-220p
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witaj
lampik pisze:Czy możesz wskazać gdzie dokonać pomiarów, ...
Jeśli przedstawisz jakiś schemat, bo tak, to możemy się nie dogadać...
lampik pisze:... założony kondensator elektrolityczny cck-220p
Raczej to będzie ceramiczny, nie spotkałem elektrolitów o takiej pojemności.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Te elementy przy zaciskach są tam fabrycznie, czy to jakaś rzeźba? Bo lutowanie woła o pomstę do nieba. Na czym realizowany jest pomiar? Jest tam jakiś bocznik pomiarowy? Ja zacząłbym od odpięcia modułu pomiaru prądu i sprawdzeniu go. Podłączyłbym też sprawny amperomierz w miejsce tego z zasilacza i skonfrontował wyniki pomiarów z oryginalnym.
Tu masz schemat tego zasilacza. Jego usterki też są dobrze opisane.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2969906.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3109914.html
Miernik w łapę i do dzieła...
Jeśli to dokładnie taki, jak tutaj
http://www.unix.ck.ua/content/mysli-slu ... n-rxn-305d
to ostatnie zdanie z tej prezentacji jest bardzo sugestywne
Так что кто надумает его покупать, не поленитесь довести его до ума своими руками.
Czyli - jeśli ktoś zdecyduje się go kupić, to niech nie poleni się, by doprowadzić go do stanu używalności swoimi rękoma.
Jeśli okaże się, że siedzi układ odpowiedzialny za wyświetlacz, to jeśli oznaczenie na płytce wyświetlaczy jest prawdziwe, to te kleksy, to klasyczne układy ICL7107. Jeszce do kupienia, albo do wydłubania z taniego miernika.
jaromas
Posty: 63
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:46
Lokalizacja: Wro

Post autor: jaromas »

Oznaczenie jest prawdziwe, to ICL-e, wymieniałem u siebie, ale wskazania są nieco niepoprawne więc jakaś kalibracja jest potrzebna po wymianie, mi to bardzo nie przeszkadza ;)
ODPOWIEDZ