iTP LIGHT SA2 Eluma

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
baxxx
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 06 lut 2011, 07:42
Lokalizacja: Wawa,

Post autor: baxxx »

to dorzucając 3 grosze w temacie tej itp eluma

miałem, używałem, potwierdzam, że w praktyce fajna jest - jak ktoś potrzebuje czegoś na 2AA. Jest to światełko z lustrem SMO, więc świeci trochę a'la thrower (no, bez przesady), zbudowane solidnie, dobrze leży w dłoni. Niemałą zaletą jest jej cena (w wersji XP-E bodajże - bo jest też z nowszą diodą, ale wtedy traci ten walor) - na początek jak znalazł

moja co prawda była na 15880 (dokładnie ta sama, o której pisze LightLover ;) - pozdro) więc nie mogę się wypowiadać, jak wypada egz. ze sterowaniem fabrycznym, ale taką z przeróbkami szczerze polecam, zwłaszcza na początek zabawy ze światełkami, żeby się zorientować co i jak

teraz Ela ( ;) ) cieszy już oko (kieszeń??) mojego kolegi - ale to dlatego, że stwierdziłem, że dla mnie rozmiar 2AA jest zbędny i przesiadłem się na AA a poza tym popadłem w fascynację quarkiem i jego trybem moon - ale to już zupełnie inna historia

Swoją drogą - jeśli ktoś chce czegoś mniej więcej w wielkości 2AA i ma trochę więcej funduszy, to polecam jednak solarka L2/L2P - otrzymujemy znacznie elastyczniejszy system, przede wszystkim można sobie dokupić wkład d26 jaki tylko sobie zamarzymy! np. Greg robi fajne xm-l ;) Ta latarka to doskonała baza - jak ją rozbudujemy to już tylko zależy od naszych chęci i pomysłowości. Wadą może dla niektórych być zasilanie - trzeba się przesiąść na 18650 (dodatkowe koszty aku i dedykowanej ładowarki) albo jechać na 2xCR - ale z pkt widzenia power-a jak to mówią, WARTO

to już pozostawiam Wam do wyboru
pozdrawiam,
baxxx
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Pany, czy klips w SA2 jest zdejmowalny :?:
psiajucha
Posty: 17
Rejestracja: piątek 30 paź 2009, 18:37
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: psiajucha »

Klips jest tylko "urywalny". Trudno go ładnie urwać i operacja jest nieodwracalna. To wada tej latarki.
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

Eee tam... głupoty gadasz :P

Klips można elegancko zdjąć odkręcając głowicę od body.
W mojej byłej SA2 poszło bez większego trudu i można było decydować czy klips ma być założony czy też zdjęty.

Do operacji potrzebne: imadło, klucz francuski oraz dwa kawałki dętki rowerowej.
Nawet nie trzeba było grzać ani mrozić kleju.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

No właśnie , nie miałem jej w ręku ale mało realne żeby blaszany klips był zintergowany z pierścieniem za głowicą .
elektroda.pl
shz
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 19:05
Lokalizacja: Pisz

Post autor: shz »

kilka zdjęć z rozebrania SA2, sądziłem, że będzie ciężej .... klips wychodzi po kilku obrotach
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=4158
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Panowie mam prośbę - mógłby ktoś zrobić beamshoty Fenixa LD10 R4 (ewentualnie R5) vs SA2 R5? Bo nigdzie znaleźć nie mogę.. :cry:

Ewentualnie krótki opis też wystarczy.
robertgl17
Posty: 175
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: robertgl17 »

http://www.torch.pl/forum/index.php/top ... 0+itp.html

Tutaj jest tylko niestety LD10 R4 a ITP SA 1 R2.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Nie mogłem znaleźć beamshotów porównujących Fenixa LD10 R4 z iTP SA2 R5, więc kupiłem SA2, żeby samemu to sprawdzić :mrgreen:

Obrazek

Latarka pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest dużo ładniejsza niż na zdjęciach, chociaż to zwężenie wygląda słabo. Mogli zrobić całą karbowaną, wtedy byłby naprawdę miodzio!

Wykonanie bez zarzutu, przyjemna powłoka, gwinty przesmarowane i czyste, kliki chodzą elegancko twardo. Latarka długa więc i wygodna w łapie, do tego czuć jej przyjemną wagę - a jeszcze lepiej było by bez tego cholernego klipsa..

Zapasowe akcesoria wraz z niezłym pokrowcem też cieszą.

Jedynie trochę ciężko jest mi się przyzwyczaić do osobnego klika do zmiany trybów. No i szkoda, że to nie gumki GITD.

Poza tym nagrzewa się wolniej od LD10, a funkcja momentary to fajna sprawa :wink:

OK, więc jak świeci?

SA2 w porównaniu do LD10 świeci mocniej, szerzej, nieco cieplej, ma mocniejszy promień główny lecz słabszy wtórny, i to właśnie dzięki płynniejszemu przejściu ze spota w spill, beam Fenixa jest nieco przyjemniejszy - szczególnie widoczne jest to przy oświetlaniu przedmiotów w bliskim otoczeniu.

Barwa identyczna jak w iTP A3 na starej R2.

I jakieś dwa kiepskie beamshoty porównawcze:

Obrazek

Na chwilę obecną dostrzegam dwie większe wady:

- baterie grzechoczą w tubie, lecz sprawę załatwił kawałek karteczki;
- niezdejmowalny klips, który został umieszczony w kiepskim miejscu, więc miło byłoby go móc usunąć.

Polecam też zmontować uchwyt z Alsecord, bo jest znacznie wygodniejszy od smyczki:

Obrazek Obrazek

Generalnie to całkiem przyjemna latarka w świetnej cenie. To także idealny wybór dla każdej "nieoświeconej" osoby :) Polak potrafi, ale chińczyk też!
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Wiem, archeologia straszna, ale może się komuś przydać, w przypadku rozterki: bazarowa za 5zł, czy coś lepszego.

Tytułowe latarki zakupione w 2011r, w tym roku wymienione na inne po wielu latach pracy w zespołach usuwania awarii. Lekko nie miały...
W zasadzie tylko jedna została uszkodzona, spadając z wysokości około 3m, na beton. Naprawa polegała na przylutowaniu oberwanej płytki, i działa do dziś. A tak się prezentuje jedna z latarek, po 6 latach pracy w skwarze, mrozie, deszczu, pyle itp.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
dr.w
Posty: 130
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 23:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dr.w »

Pyra, bardzo fajna ci ona :)
Mój wujek dostał takową w prezencie i używa do dziś.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

Pyra, fajnie zobaczyć jak to wygląda po latach użytkowania. Byłoby pomocne, gdyby to się taka nowa świecka tradycja stała :smile: że po paru latach odnajdujemy tematy z recenzjami naszych latarek i dokładamy zdjęcia i wrażenia po dłuższym czasie użytkowania.

Sęk w tym, że większość tu udzielających się pewnie głównie latarki kolekcjonuje, a nie używa. :wink:
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
galad
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2009, 22:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: galad »

Widać sporo przeszła, ale dała radę jak widzę. Można by zrobić dział remonty latarek i wrzucać zdjęcia i opisy jak sfatygowane, lub bardzo stare latarki rodem z Polski Ludowej przywraca się do stanu świetności.
ODPOWIEDZ