Latarka

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Latarka

Post autor: fifrak »

Witam

Poszukuję niedużej latarki, która będzie mi służyła jako awaryjna i nie główne światło. Takie trochę bardziej EDC, codziennie noszone przy pasku wraz z multitool'em leatherman'a w jego etui. Z jednej strony jest bitdriver, z drugiej ma być latarka.
Moje wymogi co do takiej latarki to by była maksymalnie 10cm długa, o niezbyt dużej średnicy i tutaj tak naprawdę myślę, że powinna być na jedną baterię AA lub AAA. Maksymalnie dwie.
Dodatkowo chciałbym aby miała w miarę dużo lumenów (chociaż zakładam, że przy tak małej latarce mówimy maksymalnie o około 100) i relatywnie długi czas świecenia.
Przypuszczam, że na wodotryski w postaci kilku trybów pracy nie ma co liczyć...

Jako główną dla mnie latarkę mam Sunwayman D40, z której jestem zadowolony i fajnie by było jakby był jakiś jej odpowiednik tylko w mniejszym rozmiarze :)

Wstępnie znalazłem dwie latarki Ledlenser i5 i Walther PRO PL30 w hobby4men, obie w tej samej cenie 139zł.
i5 świeciła naprawdę fajnie mocno, PL30 teoretycznie więcej lumenów, ale o wiele gorsze światło. Nie wiem czy wynikało to z kiepski baterii, które mieli na stanie w sklepie, czy poprostu tak ma ona...

Kwota, którą bym chciał wydać, wiadomo jak najmniej, ale mój maks to granice 200zł.

Obrazek
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

W takim budżecie spokojnie kupisz Convoy S2+, która jest raptem 1,5cm dłuższa od Twojego założenia, wraz z dwoma ogniwami Li Ion 18650 i ładowarka. Dodatkowo będziesz miał około 1000 lumenów, kilka trybów świecenia i 3 do 4 razy dłuższy czas działania niż na jednym AA.
A jeśli dalej umierasz się na zasilanie AA to może coś takiego http://kolba.pl/latarka-diodowa-fenix-m ... 10175.html Będzie dużo bardziej praktyczna niż tradycyjna. Jeśli jednak był byś skłonny trochę przekroczyć budżet to proponował bym tego typu latarkę na ogniwa 18650 np. Skilhunt H02 lub H03.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Proponuję Jetbeam JET-U
Zmyślna mała latareczka, załączana przez dokręcenie głowicy, trzy tryby ciągłe. Jako awaryjne źródło światła do takiego zestawu, powinna wystarczyć.
Jakiś czas temu kupiłem, i mimo, że "oczy już nie te" to świeci całkiem całkiem...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: fifrak »

plecho1 doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że 18650 jest o wiele bardziej wydajnym ogniwem od AA czy AAA, ale ze wględu na lustrzankę mam w domu nadmiar porządnych Eneloop'ów AA i AAA. Dlatego nie chce się mi wchodzić w kolejny typ baterii, ładowarek itd... Nie mam na to miejsca. Z tego samego powodu zdecydowałem się tego Sunwayman'a D40.
Fenix, którego zaproponowałeś pomimo, że jest ciekawy raczej nie zmieści się mnie w tym pokrowcu od multitool'a. Tam maksymalnie wejdzie cos o średnicy 20mm.

Pyra dzięki za tą propozycję jest dosyć interesująca.

Czy ktoś inny miałby jeszcze jakąś inną propozycję?
Sunwayman D40A | Lumintop Tool | Convoy S2+ | Convoy S3 | Convoy C8 | Convoy M1
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

fifrak,
Myślę, że do takiego zastosowania to fajnie gdyby była to nierdzewka, wiadomo, że wszystko inne nawet anoda się wyciera z czasem.
Znalazłem w dobrej cenie coś takiego - małego Convoya - http://www.banggood.com/Convoy-Tiny-XP- ... mds=search
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: fifrak »

A co sądzicie o tej jeszcze latarce? Teoretycznie to jest to samo co zapronował Pyra, ale w wersji na AA, zamiast AAA. I w wersji papierkowej daje więcej światła...
http://www.banggood.com/JETBeam-JET-I-M ... 61172.html
Sunwayman D40A | Lumintop Tool | Convoy S2+ | Convoy S3 | Convoy C8 | Convoy M1
marcin637
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 22:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: marcin637 »

Zauważ że wartość 480 lm jest dla ogniwa 14500. Na eneloopie tyle nie będzie.
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Rzuć okiem jeszcze na to: Astrolux A01
Sam się zastanawiam, z analogicznym przeznaczeniem...
Pozdrawiam
Jacek
ambrozy
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 21:23
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: ambrozy »

Na dniach powinienem dostać Lumintop Toola, jakbyś miał jakieś pytania, pisz.
Lumintop Colored Worm 4.0 | Lumintop Tool | JETBeam JET-u | Ledlenser TT | Astrolux S1 | Nitecore EC11 | Nitecore EC4 | Manker U21 | Convoy L6 |
Nitecore TM16GT
Specialized Stix Comp | Convoy S2+ od Dariusz70 | Cygolite Hotshot Pro 150
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Ten Astrolux jest bardzo fajny ale jednak lepiej aby miał włącznik z tyłu.
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

Lumintop Tool będzie moim zdaniem najlepszy jako taki awaryjny maluch, ze względu na smukłą budowę i niewielkie rozmiary. Astrolux A01 jest jednak grubszą kiełbaską.

Ja od jakiegoś czasu noszę Toola Ti w kieszeni spodni jako małe lekkie coś, co zawsze mam.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: fifrak »

Ok, decyzja została podjęta. Pomimo pierwotnego planu zakupu dwóch JETBEAM JET-U oraz JET MK-I. W końcu postanowiłem zakupić tego Lumintop Tool.
Mam nadzieję, że się sprawdzi do mojego zastosowania jako uzupełnienie do D40A :)
Sunwayman D40A | Lumintop Tool | Convoy S2+ | Convoy S3 | Convoy C8 | Convoy M1
ODPOWIEDZ