Jaki MULTIMETR - MIERNIK do 100zł

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
slavoy23
Posty: 4
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: slavoy23 »

Hmm, czyli te typy tak mają, mam mieszane odczucia. Mój niestety ma też tą przypadłość, że nie nie za każdym razem jest ciągły sygnał przy sprawdzaniu obwodu, czasem pojawia się krótka przerwa i znowu "piszczy", no nic potestuję go do końca tygodnia i zadecyduję, czy odesłać, co raz bardziej chodzi mi po głowie kupić Fluke 17B+ za 100$, ma ktoś?
mazaku
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 12 mar 2013, 07:29
Lokalizacja: kamionka wielka

Post autor: mazaku »

Zwróciłem tego swojego UT139C z problemem jak na początku strony (ciągłość obwodu) i kupiłem identyczny model u innego sprzedawcy. Problem jest ten sam, a nawet gorszy, więc również go zwracam...
Wykrywanie przewodów w obydwu działało miernie, wyświetlacz kąty widzenia ma również na niskim poziomie - widać wyraźnie "od dołu", a im wyżej tym gorzej.
Nie polecam, zwłaszcza za te pieniądze.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Czyli wypuścili jakąś ulepszoną serię... ciekawe jakie kwiatki jeszcze w nim są :evil:
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Rozmawiałem z kolegą na temat tego problemu z pomiarem ciągłości i mówił, że jego UT33C zachowuje się dokładnie tak samo. Co do wyświetlacza, to pamiętajcie, że to najprostsze LCD, nie spodziewajcie się po nim nic lepszego.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Coś macie pecha, mam UT33C i brak tego problemu. Do wyświetlacza też nie mogę się doczepić. Za te pieniądze nie ma też co wymagać - mówię o 33C tutaj.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Być może przypadłość tylko tego modelu, ja niedawno nabyłem UT61B (u najtańszego sprzedawcy na aliexpress, choć minimalnie powyżej 100zł) i oprócz sond które początkowo miały problem z przewodzeniem przy pomiarze ciągłości obwodu (po polerce sond jest idealnie) to żadnych takich problemów z nim nie miałem.
slavoy23
Posty: 4
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: slavoy23 »

Jeśli chodzi o UT139C, pomijając beznadziejny wyświetlacz, to jak dla mnie miernik ok z dużą ilością funkcji i faktycznie po polerce sond jest duzo lepiej, do zaakceptowania. Z tego co zaobserwowałem, gorsze wyświetlacze są w nowszych modelach, na testach na Youtube nie widać tego problemu w pierwszych wersjach. Czy w Twoim UT61B (brałem go pod uwagę) jesteś zadowolony z konrastu wyświetlacza? Głównie chodzi mi o patrzenie na miernik z góry (kąt 90). U mnie np. gdy włączę podświeltlenie i patrzę z góry pod lekkim kątem, to praktycznie w pewnym momencie cyfry znikają jest to irytujace trochę.
MarcinGdańsk
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 24 lis 2016, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MarcinGdańsk »

Witam, również stoję przed wyborem multimetra (max 200zł). Pod uwagę biorę trzy :

Mastech ms8268 w którym urzekło mnie najbardziej "podświetlenie/pikanie wejść na kable" co uniemożliwia pomyłkę, pomimo wielo lub nasto-letniego korzystania z multimetru czasem zdarzy mi się zostawić kable po pomiarze "10A", a następnie po paru dniach przystąpić do mierzenia napięcia, co czasem skutkuje fajerwerkami :) Wadą jest pomiar tylko do 4000, brak RMS (nie weim czy konieczne i pomocne)

UNI-T 139C którego nie brałem pod uwagę przed przeczytaniem tego tematu, jednak wszyscy go polecają. UNIT odrzuciłem, naoglądałem się filmików o jakości wykonania i projektu, wszyscy go skreślają, są chińczyki lepiej wykonane/ zaprojektowane z tego co widziałem. Pytanie czy to całe RMS wykorzystywane jest również w pomiarach DC (AC praktycznie nie tykam) specyfikacja niektórych mierników podaje RMS tylko przy AC, uni-t nic nie podaje, może straci swoją zaletę ?

HoldPeak HP-890CN Również ciekawy, pomiar już do 6000, zabezpieczenie przed nieprawidłowym podłączeniem kabli !

Który będzie najrozsądniejszy ? może jakaś inna ciekawa alternatywa ? Pewnie zapytacie do czego będę używał, dużo obcuję z li-pol li-jon więc fajnie jakby mierzył do 3 miejsc pow. 4V, do tego jak największy pomiar prądu stałego, tester diod do 1,5V to chyba żart w drogich miernikach, miernik za 20zł zaświeca xml-2 :D. Ogólnie wszystko po trochu, ważne żeby był w miarę dokładny przy standardowych pomiarach, przy pojemności nie oczekuję cudów. No i szybki tester ciągłości konieczny :)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Na temat Mastecha możesz zapytać kolegi dymcio111 jak wrażenia namacalne, kupił go niedawno. UNI-T traci trochę. Dość awaryjne sztuki się trafiają o czym możesz poczytać w tym wątku.
slavoy23
Posty: 4
Rejestracja: środa 08 mar 2017, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: slavoy23 »

Co do Mastech 8268 tester diod 1,5V, dla mnie nie akceptowalne, UT139C ma 3,2V, RMS, pomiar temp. (czasem przydatne) oraz NCV też się przydaje i działa całkiem ok, poza tym wygląda na solidnie zbudowany, za 160 PLN nie ma nic z tyloma funkcjami. Jedyny mankament, to kąt widzenia wyświetlacza, aczkolwiek po dwóch dniach testowania przestało mi przeszkadzać, zazwyczaj patrzy się na niego pod lekkim kątem i wtedy ostrość jest ok, więc postanowiłem go zostawić:) Co jest niesamowite, po przeczyszczeniu sond pastą tempo pomiar ciągłości obwodu jest wręcz idealny! (to samo napisał andrju1) Jeśli chodzi o HP 890CN, to jakością wykonania odstaje od UT139C, szklane bezpieczniki i wyświetlacz też kiepskiej jakości, test diody 1,5 V, nie mniej jednak na Aliexpress do kupienia za 20 $, co niewątpliwie ma też znaczenie.
aslpg
Posty: 79
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aslpg »

HP 890CN przy pomiarze diody ma na otwartych zaciskach 3.2 V. LED przy pomiarze Vf ładnie świeci.
Insrukcja mówi o 1.5 V napięciu zwrotnym diody! Wiem bo go mam.
Awatar użytkownika
dymcio111
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 02 maja 2013, 12:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dymcio111 »

no niestety mój Mastech MS8268 nie zapala mi diody XML2 po przelutowaniu na podłoże Noctigon jak chciałem przetestować . Co do kontrastu wyświetlacza to nie mogę narzekać .

https://youtu.be/8E6Fi6KhU-g

wyświetlacz
https://youtu.be/ocTJxonLm7s
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

dymcio111 pisze:wyświetlacz
https://youtu.be/ocTJxonLm7s
I właśnie w 139C, też tak to wygląda. Więc nie szukajmy panowie dziury w całym. Tak jak napisałem wyżej każdy miernik z tanim LCD będzie wyświetlał tak samo.
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

aslpg pisze:HP 890CN przy pomiarze diody ma na otwartych zaciskach 3.2 V. LED przy pomiarze Vf ładnie świeci.
Insrukcja mówi o 1.5 V napięciu zwrotnym diody! Wiem bo go mam.
Mam ten mierniczek. Przydaje się pomiar do 3 miejsc po przecinku, sprawny pomiar kondensatorów czy półprzewodników. No i taki praktyczny drobiazg jak blokowanie gniazd w zależności od rodzaju pomiaru.
Przy tej cenie średniej klasy podręczny miernik. Nie ma co wybrzydzac.
WojtekErnest
TOUAREG
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:37
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: TOUAREG »

Bojąc się nieco zgłaszanych tu problemów z UT 139B/C które to brałem pod uwagę, kupiłem miernik który podobnie jak ww. możliwościami daleko wykracza poza moje potrzeby - V&A VA40R, zdecydowała znaleziona bdb. cena. Mało/brak na jego temat informacji w sieci, budowa solidna, wyświetlacz czytelny - bez zastrzeżeń, bezpieczniki ceramiczne, test ciągłości doskonale szybki, zasilanie 6F22, połączenia z kompem nie próbowałem.
ODPOWIEDZ