Moje żarówki LED

co i jak zrobiłem...
munenori
Posty: 165
Rejestracja: piątek 14 gru 2012, 20:21
Lokalizacja: podlaskie

Moje żarówki LED

Post autor: munenori »

Witam wszystkich
Chciałbym przedstawić swój projekt żarówki LED.
Obrazek
Część z gwintem E27 to pozostałość po żarówce energooszczędnej Osram,radiator to stara tuleja aluminiowa z wytoczonymi wgłębieniami,dioda to Epistar Cob 7W,sterownik to typowy driver 7W z alledrogo.
W częściach wygląda to tak:
Obrazek
Zamontowana jest w lampie w przedpokoju,światła jest sporo jak na warunki małych pomieszczeń w blokach,barwa światła to ok. 4500K.
Max temperatura radiatora to 54 st.,po ok. 4 godzinach świecenia,moc na diodzie to 5,75W.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek 01 sty 1970, 01:00 przez munenori, łącznie zmieniany 2 razy.
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

Ciekawy pomysł.

Czy radiator jest w środku pusty, czy to jest pełny masywny?
Jakieś dane katalogowe tej diody? Jakie CRI?
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Radiator jest wkręcany w ten plastikowy trzonek czy mocowany na stałe klejem?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

mhu, a nie widzisz śrubek i przeciwległych otworów w plastikowym elemencie? Ja tylko mam wątpliwości co do jakości przetwornicy :roll: Dziwnym trafem, wszystko co miało w oryginale elektrolit Aishi, padało barszo szybko.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Bocian pisze:mhu, a nie widzisz śrubek i przeciwległych otworów w plastikowym elemencie? Ja tylko mam wątpliwości co do jakości przetwornicy :roll: Dziwnym trafem, wszystko co miało w oryginale elektrolit Aishi, padało barszo szybko.
No tak, teraz są widoczne :P
munenori
Posty: 165
Rejestracja: piątek 14 gru 2012, 20:21
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: munenori »

Bocian pisze:mhuJa tylko mam wątpliwości co do jakości przetwornicy :roll: Dziwnym trafem, wszystko co miało w oryginale elektrolit Aishi, padało barszo szybko.
Jeśli znasz lepsze przetwornice,to podaj namiary na nie.
Ja wybrałem akurat taką,jaka była dostępna.
Czy wystarczy wymienić w nich te kondensatory?

missieek:
jako że było to robione z rolki,w środku jest gwint m27x1,w niego jest wkręcana piguła,do której siedzi przymocowana dioda.
wg sprzedawcy dioda to Epistar,cri trochę wyżej niż 80,dokładnych danych nie znam,spróbuję poszukać.
ODPOWIEDZ