XPL HI czy Nichia 219 do Convoya S2+ SMO

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
SP5VR
Posty: 155
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

XPL HI czy Nichia 219 do Convoya S2+ SMO

Post autor: SP5VR »

Tak mnie kusi żeby zrobić Convoya S2+ o trochę większym zasięgu czyli z SMO...

Podpowiedzcie Koledzy czy będzie duża różnica pomiędzy XPL HI a Nichią bez skalpu?
Nichia ma dobre CRI co jest dla mnie istotne.

Ewentualnie czy ma ktoś doświadczenia w skalpowaniu mechanicznym diody Nichia 219?
Krzysztof SP5VR
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Jak skalp i daleki zasięg to skalpowałbym xp-g2
Z w/w diod użyłbym 219C ze względu na cri i niski Vf.
M
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Z XP-L Hi będzie większy zasięg.
Jak chcesz większego zasięgu to lepiej skorzystać z hosta S2, na skalpowanej diodzie można osiągnąć zasięg jak z fabrycznego C8 z refem OP.

Skalp nichii tylko przez ścięcie części soczewki, po takim zabiegu często pojawiają się kręgi dookoła spoota.
Trzeba trochę kombinować z wysokością podkładki centrującej.
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Miałem S2 z XP-L HI i polecam. Zasięg jak na taką latarkę niewiarygodny i to miałem z driverem tylko 2.8A.

Tak to świeciło; )

Obrazek

Teraz składam S2 z ferem SMO na diodzie XP-L HD z driverem z FET.
Ostatnio zmieniony niedziela 09 kwie 2017, 19:20 przez dewudodo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SP5VR
Posty: 155
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SP5VR »

Dziękuję bardzo za cenne uwagi.

Zaczynam szukać hosta Convoy S2 z SMO i przy okazji kupię SMO do Convoya S2+, na próbę.

Do środka raczej Nichia. Jak się oko przyzwyczai do wysokiego CRI to trudno inaczej.


A tak przy okazji, czy to prawda, że z wiekiem oko lubi zimniejsze światło.
Bliżej mi do 5 krzyżyków i zaczyna mi się podobać barwa bliżej 5000 K. Dawniej 4C było super a teraz za ciepłe. Czy to fizjologia czy tylko moja patologia? :)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Mam S5 z XP-L HI i zasięg faktycznie jest bardzo dobry, porównywalny do fabrycznego C8 jak to smoku napisał.
Jedyna rzecz, która może niektórym przeszkadzać, to dosyć wąski spill, dużo węższy niż przy C8.
Niewyraźna fota, na szybko robiona telefonem, ale myślę że oddaje o co mi chodzi. Po lewej C8 OP z XM-L, po prawej S5 SMO z XP-L HI.
Obrazek
Jeżeli nie przeszkadza ci 2 czy 3 dolary więcej w cenie, to spójrz może np. na S4, S5 czy S6, to zawsze coś trochę innego, niż oklepane S2. :wink:
ODPOWIEDZ