Lampa oświetleniowa LED do kamery.

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
yaroprymus
Posty: 4
Rejestracja: środa 16 cze 2010, 09:47
Lokalizacja: koszalin

Jaka barwa oświetlenia

Post autor: yaroprymus »

A jaka barwe oswietlenia zastosowac do doswietlania przy amatorskich zastosowaniach. Najczesciej w sprzedazy sa lampy ze zrodlem swiatla o barwie 3200 K, 5500 K.

Czy jezeli za oknem jest pochmurnie a w pomieszczeniu nie pali sie zadne swiatlo to czy najlepszym rozwiazaniem do doswietlania bedzie barwa 5500 K ? A co w przypadku gdy w pochmurny dzien zapalone bedzie swiatlo ze zwyklych zarowek ?
Trzeci wariant kiedy bym stosowal kamere to ciemnosc na dworze i zapalone swiatlo ze zwyklych zarowek, oraz doswietlanie za pomoca led.

Jaka barwa swiatla moglaby pelnic uniwersalnej ? Moze 3200K, 4000 K, albo 5000 K, 5500 ?

Moja amatorska kamera posiada niewielka mozliwosc regulacji balansu bieli, filmy zadowalajaco wygladaja przy swietle dziennym.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

3200 to kolor żarówki
4300 kolor biały neutralny
5000 - biały lekko chłodny
6000 biały zimny

myślę że warto celować w 4300
ILPT
qulek_
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2010, 11:47
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: qulek_ »

Witam, Ja bym proponował cieplejszą zrobić niż 4000 K bo twarze wychodzą blade a tak na marginesie zrobiłem potwora z 6x MC-E zasilanie z żelówki 12V 7 Ah z płynną regulacją mocy i dochodzę do wniosku że przesadziłem - można by tym oświetlać budynek używana jest tylko na min ok 5W a max jaki dają drivery to jakieś 28W no i problem z ciepłem pozdrawiam
tomybb
Posty: 35
Rejestracja: niedziela 03 cze 2012, 00:11
Lokalizacja: śląsk

Post autor: tomybb »

Odkopie może stary temat bo właśnie jestem zainteresowany dołożeniem latarki do kamery. Pytanie czy np coś takiego:
http://allegro.pl/latarka-zoom-cree-r2- ... 72616.html
będzie się w miarę nadawać do doświetlania filmowanych obiektów, wiadomo że nie jest to lampa do kamery tylko latarka, cudów nie oczekuję, chce tylko doświetlić filmowany obszar.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Nie nadaje się. Z tak niebieskim światłem wszystko będzie jedno kolorowe. Moc za mała, żeby coś tym oświetlić dla kamery.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
tomybb
Posty: 35
Rejestracja: niedziela 03 cze 2012, 00:11
Lokalizacja: śląsk

Post autor: tomybb »

Żadna latarka się nie nada?
Mantom
Posty: 200
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 08:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mantom »

tomybb pisze:Odkopie może stary temat bo właśnie jestem zainteresowany dołożeniem latarki do kamery. Pytanie czy np coś takiego:
http://allegro.pl/latarka-zoom-cree-r2- ... 72616.html
będzie się w miarę nadawać do doświetlania filmowanych obiektów, wiadomo że nie jest to lampa do kamery tylko latarka, cudów nie oczekuję, chce tylko doświetlić filmowany obszar.
A ja też odkopię. Niedawno kręciłem filmik kamerą i oświetlałem plan mocną latarką rowerową. Niestety na filmie widać migotanie - wynika to chyba z działania regulatora PWM w latarce. Da się coś z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony środa 03 maja 2017, 09:19 przez Mantom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Mantom pisze:... mocną latarką rowerową.
Zależy jaka to latarka.
Mantom pisze:Niestety na filmie widać migotanie - wynika to chyba z działania regulatora PWM w latarce. Da się coś z tym zrobić?
W trybie 100%, nie powinno być już migotania, ono występuje w trybach pośrednich. (oczywiście w tanich latarkach)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Mantom
Posty: 200
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 08:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mantom »

Pyra pisze:Witam
Mantom pisze:... mocną latarką rowerową.
Zależy jaka to latarka.
Mantom pisze:Niestety na filmie widać migotanie - wynika to chyba z działania regulatora PWM w latarce. Da się coś z tym zrobić?
W trybie 100%, nie powinno być już migotania, ono występuje w trybach pośrednich. (oczywiście w tanich latarkach)

Pozdrawiam
Solar Storm. Sprawdziłem - rzeczywiście tak jest. Właściwie to nie jest migotanie tylko takie pasy przesuwajace się w góry na dół ekranu.
Doczytałem trochę na forum, ktoś kiedyś radził dołozyć kondensator równolegle na wyjściu sterownika, ale praktycznie to chyba nikt tego nie wypróbował.
ODPOWIEDZ