Jaki router ?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Jaki router ?

Post autor: bulwa11 »

Witam.
Już niedługo wyczekiwana przeprowadzka na nowe i trzeba pomyśleć nad siecią w domu. Potrzebuje porady:
Router z co najmniej 4 portami jako podstawa (kompy chce łączyć kablem) + możliwość WiFi żeby coś na telefonie zrobić i w przyszłości na laptopie.
Rozwiązanie powinno być budżetowe jako, że remont i przeprowadzka pożerają gotówkę jak głodne stado wilków ;). Powiedzmy do 120 zł ale jak coś będzie sensowne, a tańsze to dobrze. Ktoś może sam korzysta i jest w stanie polecić ? Nie chcę brać pierwszego lepszego produktu.


Pozdrawiam
Piotr
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

polecam kupić tak by obsługiwane było przez openwrt - na przyszłość się przyda.. http://wiki.openwrt.org/toh/start

tp-linki mają niezły stosunek cena/jakość
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Odpowiedz sobie czy nie chcesz jeszcze na router zrzucić kilka dodatkowych zadań takich jak PrintServer, NAS, klient Torrent.

Kolejna sprawa to to, że moim zdaniem warto już budować w domu infrastrukturę gigabitową.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jeżeli zmieniasz miejsce pewnie również zmienisz operatora i będziesz podpisywał jakaś umowę na internet. Większość obecnych operatorów daje teraz sprzęt tego typu za niewielkie pieniądze. Ja od netii kupiłem router za 50% ceny sklepowej dokładnie mający takie funkcje jak potrzebujesz. Może nie jest to sprzęt z najwyższej półki ale daje radę. Chyba że chcesz coś na własną rękę to w stosunku ceny do jakości to jakiś TP-link proponuję.
Awatar użytkownika
jezjacek
Posty: 305
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:23
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: jezjacek »

Mam Tp-Link TD-W8901G i nie narzekam.
daniel33mc
Posty: 8
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 16:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: daniel33mc »

Tylko Pentagrama polecam w 100% mam dwa co dziennie chodzą no stop i nic sie z nimi nie dzieje . i ceny tez dobre mozna kupić w każdym mediamarku itp.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

umowa z nowym dostawcą jest już podpisana. Oferują oni router ale: 30zł jednorazowa opłata + co miesiąc 8 zł. Po roku wydane już mam 126 zł więc chyba lepiej kupić coś własnego. Niestety nie wiem jaki to model bo to tata załatwiał akurat.

Dzięki za porady :) z tatą się naradzę i coś będziemy wybierać.
Tak w ogóle przeskok z radia 1 Mb/s na kabel 6 Mb/s daje niesamowite wrażenie. Śmiga internet jak trza :D
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

jezjacek pisze:Mam Tp-Link TD-W8901G i nie narzekam.
Też mam ten model od około 2 lat i zero problemów. Funkcji dodatkowych brak, ale dobry i tani :)
Rafcz
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 27 mar 2012, 09:43
Lokalizacja: Pruszcz Gd

Post autor: Rafcz »

Też polecic mogę TP-Linka. Ale małe pytanko dodatkowe - zastanawiałeś się nad modelem z mozliwościa podłączenia modemu 3G przez USB w routerze? Czasami sie to może przydać (np. jako rezerwa podczas awarii).
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Ja śmigam na TP-Link TL-WR1043ND. Potrzebowałem coś z LAN 10/100/1000 do tego WiFi 300Mbps. Z gadżetów to ma USB, które może służyć do podłączenia HDD, pena lub drukarki.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja od 3 lat mam pentagrama z ADSL, WiFi i narzekać nie mogę.

W TPlinku spotkałem się z problemem przegrzewania się scalaka od WiFi. W moim wypadku badałem TPlinka bez ADSL, z WiFi - układ Atherosa dochodził to około 90 st.
ILPT
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

skaktus to normalka w Atherosie , potrafi ładnie parzyć - można przykleić radiatorek wtedy powinna się poprawić stabilność.
elektroda.pl
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Odgrzeję.
Rezygnuje z Netii po kabelku, wziąłem kartę Play'a.
Potrzebuję router do neta domowego po Wi-Fi, polecicie coś ??
Ew. na co patrzeć, bo kompletnie się nie znam.
Jako że już szukałem i to coś wpadło mi w oko http://allegro.pl/router-huawei-b593-lt ... 6757237380

nada się do neta w domu ?? :?:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Do neta 4G puszczonego na Wi-Fi używam modemu Huawei E3372 podłączonego do routera TP Linka TL-MR3420. Zestaw ten mam już ponad rok i nie mogę o nim powiedzieć złego słowa, szczególnie po dołożeniu zewnętrznej anteny do 4G.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

fotorondo pisze:Odgrzeję.
Rezygnuje z Netii po kabelku, wziąłem kartę Play'a.
Potrzebuję router do neta domowego po Wi-Fi, polecicie coś ??
Ew. na co patrzeć, bo kompletnie się nie znam.
Jako że już szukałem i to coś wpadło mi w oko http://allegro.pl/router-huawei-b593-lt ... 6757237380

nada się do neta w domu ?? :?:


Mam ten router w domu od ładnych kilku lat i zdecydowanie go polecam.
Przedtem co roku szukałem jakiegoś nowego, bo zawsze czegoś brakowało, a ten ma więcej funkcji niż jestem w stanie ogarnąć. Mam wpięty w niego pendrive z muzyką dostępną dzięki temu na każdym urządzeniu w domu. Możesz ustawić sobie kilka osobnych sieci z limiatami na każdej z nich, zasięg 4G zbiera dobrze. Mam go podłączonego na strychu, przez co zasieg wifi jest dostępny w całym domu i ogrodzie do 50m od budynku.
ODPOWIEDZ