GearBest - opinie

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

MJX Bugs 3 - czerwona wersja sprzedawana, mimo, że nie mają na stanie i nie wiedzą kiedy będzie z fabryki.
Po paru dniach od zamówienia na stronie wskoczył termin oczekiwania tydzień, tyle że przesuwany codziennie... Zamieniłem na wersje czarną, mają na stanie. Ale po chwili piszą, że nie będzie free shipping, bo paczka za duża i płać za DHL. Ponoć zwrócą podatek, zobaczymy.
Chciałem zamienić na XK X251, na który mają na stanie w magazynie europejskim i to na flash sale. No to po chwili piszą mi, ze towar niestety niedostępny. A ciągle go sprzedają...

:mur:

Wcześniej zamawiałem Bayangtoys X16. Jeszcze lepszy cyrk, bo sprzedawali starą wersję mimo, że fabryka zakończyła jej produkcję i wchodziła wersja z barometrem. Oczywiście łaskawie poinformowali o tym miesiąc po złożeniu zamówienia :cenzura:
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Dwie poprzednie przesyłki pomimo wybrania NL post wysłali przez SG i EE. Jakoś przebolałem. Ale tym razem GearBest przegiął. Jak wcześniej wybrałem NL post, co więcej dopłaciłem za przesyłkę rejestrowaną a wysłali paczkę Q...XX, czyli nierejestowana :evil: I jeszcze twierdzą, że to Sweden Post Registered. To chyba był ostatni zakup w tym sklepie.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Niepotrzebnie się denerwujesz, bo sklep ma rację :)

To rejestrowana, śledzisz ją tutaj:
http://tracking.directlink.com/multiple ... lient2.php

Tam też po jakimś czasie pokaże się numer międzynarodowy RE...SE.

Zresztą link ten jest podany w panelu zamówienia w zakładce Track Your Shipment.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Dzięki :) Nieco się zirytowałem, bo nierejestrowane przesyłki jakoś do mnie nie dochodzą, na 3 doszła 1 :-(
Więc wolę dopłacić za rejestowaną i mieć (prawie) pewność że dojdzie, a tu taki numer.

Tym niemniej dlaczego "olewają" wybór klienta i wysyłają po swojemu ? Dziwne tym bardziej, że dopłata za NL była 0,3$ a inne były droższe, ta SE o ile pamiętam blisko 2$.
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Jednak z tymi reklamacjami nie jest tak źle :)

Brakowało najwyższego trybu w latarce. Po nagraniu filmu bez zbędnych negocjacji propozycja zwrotu kasy lub ponownej wysyłki. Co prawda jedynie z czasem reklamacji się zeszło, święta, weekend i różnica czasowa robią swoje ale ostateczne finał sprawy na plus dla sklepu :)
thetorchman
Posty: 28
Rejestracja: sobota 04 cze 2016, 12:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: thetorchman »

Kiedyś nie przyszła mi ładowarka z GB, paczka nierejestrowana. Napisałem do nich już po ostatecznym terminie do którego przesyłka powinna przyjść. Napisali, że zwrócą pieniądze. Minął ponad miesiąc, nadal nic. Ponownie napisałem do nich z prośbą o zwrot i pieniądze miałem za 2 dni na koncie. Także można się dogadać, ale wszystkie procedury trwają baaaardzo długo. Łącznie prawie 1,5 miesiąca.
robertpigne
Posty: 1
Rejestracja: środa 05 lip 2017, 01:21
Lokalizacja: warszawa

Re: GearBest - opinie

Post autor: robertpigne »

ElSor pisze:Jako, że powstał nowy dział, zakładam nowy temat, w którym możemy podzielić się opiniami dotyczącymi sklepu GB.
Witam serdecznie-jestem tu nowy. Chciałem się podzielić opinią o sklepie gearbest.

Kupiłem hulajnogę xiaomi za 1500zł i ostrzegam przed oszustami z gearbest.
Zakupiłem i opłaciłem razem z wysyłką przez NL post, sklep pobiera z karty pieniądze a dopiero potem wyłudza dodatkowe pieniądze 70dolców za lipną wysyłkę.
Przesyłają wiadomość, że nie mogą wysłać przesyłki EUTHXYH i wyślą przez EUDLC za dopłatą.
Oczywiście te nazwy to lipa-nie istnieje coś takiego. Pytani wielokrotnie o to jakich przewoźników kryjących się pod tymi skrótami mają na myśli nie odpowiadają.
Usiłują mnie walnąć na zwrocie podając mi inną kwotę w innej walucie niż płaciłem-oczywiście na moją niekorzyść.
jeśli chcecie moge dodać naszą korespondencje.

Ogólnie odradzam zakupy droższych rzeczy bo was oszukają.
Dadzą atrakcyjną na pozór cenę zapłacisz, bank bierze prowizję a potem wyłudzają dodatkową kasę (dowolny kurier dostarczy taką paczkę do 30kg za ok 20 usd a tu żądają 3x więcej za zwykłą pocztę!). I nagle odkrywacie że przepłacacie w stosunku do innych sklepów czy aliexpres. Oczywiście zawsze można się zbuntować i wycofać kasę=kolejne przewalutowanie i prowizja i zostajecie z niczym…
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ta dopłata to pewnie ze względu na to że nie mogli wysłać tak dużej baterii zwykłą pocztą. Ale to swoją drogą. Czemu nie korzystasz z chargeback? Przepychanie się przez emaile z Chińczykami nie ma sensu, od razu trzeba cofać kasę i kupować gdzie indziej.
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Przelewy24: Nowa Forma Płatności w GearBest

Więcej info tutaj:
https://gearbestpolska.com/przelewy24-gearbest/
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Ciekawe czy jak nie chcą płatności z mojej karty kredytowej to będą akceptować przez przelewy24?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

A jaką masz kartę że nie przechodzi ? Przez przelewy24 dopłacasz, i to czasem nie mało.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

VISA - chcą żeby przesłać im skany dokumentów, dlatego płatności nie przechodzą.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Dobry żart, nie wysyłaj im nic.
Dziwne, u mnie maestro i visa idą bez problemu. A nie wbijałeś czasem kilka razy karty że ją zablokowali ? W innych miejscach możesz robić tą kartą przelew ?
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Karta działa prawidłowo bo płacę nią w każdym innym zagranicznym sklepie, nawet PayPal nie ma z nią problemów. Wymyślili sobie taki program, że mogą chcieć od ciebie jakieś papierki. Mają to napisane na stronie - oczywiście, żeby bezpiecznie było.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

To otwórz gdzieś indziej. np. kantor alior czy coś w tym stylu i olej ich. Będzie nowa karta z którą na pewno problemu nie będzie. Podawanie innych danych niż osobowe naszym "majnfrojndom" to strzał w stopę. Ogółem przedstawianie takich dokumentów komukolwiek to bezmyślność.
ODPOWIEDZ