Jaką pompę cyrkulacyjną polecacie?

....nie pasujące gdzie indziej...
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

Łee, a myśleliśmy, że dasz się namówić na budowę domu <lol>
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Też właśnie pospieszyłem sprostować, zanim temat zajdzie za daleko. :mrgreen:
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Są jeszcze ogrzewacze elektryczne z pomiarem temperatury na zasilaniu - jak już dopłynie ciepła woda to albo ograniczy moc, albo się wyłączy.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Są też pompy cyrkulacyjne, które tak działają, ale u mnie by nie weszła i musiałbym ryć w nowych zaworach, montowanych niecały rok temu.
amman
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: amman »

Sorry, że odgrzewam, ale chciałem dopytać bo mam dylemat.
A jaka jest ich głośność? Czy ich praca jest słyszalna? Kolejne pytanie to zużycie energii elektrycznej. Skoro cały czas podczas okresu grzewczego będzie na chodzi, to czy przypadkiem nie będzie generowała zbyt dużych kosztów eksploatacji?
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

pompa grundfos jest bardzo cicha, w osobnym pomieszczeniu nie ma szans na jej słyszalność. Co do mocy to 4W pobiera moja, a pracuje w cyklu 3min pracy 30 minut postoju, więc pomijalna ilość energii. Sterownik pewnie więcej sumarycznie pobiera niż ta pompa.
nass
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 13:33
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nass »

Poza tym pompę wody do CO dobiera się w zależności od kilku czynników: natężenia wody którą należy przepompować, wysokości jej podnoszenia (np piec znajduje się w piwnicy, a woda musi zostać podniesiona do 2 piętra). Nie bez znaczenia jest średnica rur. Pompa wody sprawia, że przekrój rury może być zdecydowanie mniejszy niż miało to miejsce w sytuacji grawitacyjnych technologii. Pobór energii jest minimalny.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Po co kontaktowałeś się z serwisem? I trochę nie na temat: pompa ciepła to "troszkę" inna pompa niż cyrkulacyjna :)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ODPOWIEDZ