Podgląd na odległość

....nie pasujące gdzie indziej...
grzebyk
Posty: 27
Rejestracja: piątek 08 lut 2008, 02:42
Lokalizacja: Poznań

Podgląd na odległość

Post autor: grzebyk »

Koledzy mam pewien pomysł ale nie wiem jak się za niego zabrać.
Chciałbym mieć możliwość podglądu manometru na kompresorze w czasie rzeczywistym na odległość.
Chodzi konkretnie o przedmuchiwanie instalacji sprężonym powietrzem. W praktyce wygląda to tak, że kompresor pompuje się do wartości ciśnienia ok 4-5 bar i następnie otwiera zawór i czeka do opróżnienia zbiornika kompresora. Następnie zawór się zamyka a czynność powtarza się gdy ciśnienie osiągnie te 4-5bar.
Kompresor stoi w jednym miejscu a zwory zlokalizowane są w terenie w odległości zazwyczaj do 100m.
Teraz za każdym razem muszę podejść do kompresora a chciałbym mieć możliwość podglądu wartości ciśnienia bez z podchodzenia do kompresora.
Myślałem o wykorzystaniu do podglądu technologi z dronów, ale to nie moja branża i nie bardzo się orientuję.

Wiem że na forum są osoby dla których to pestka. Proszę o pomoc.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Masz tam zasilanie (pewnie tak, ale nie napisałeś, czy kompresor elektryczny)? Czy musi być radiowo czy też masz możliwość puszczenia kabla?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
grzebyk
Posty: 27
Rejestracja: piątek 08 lut 2008, 02:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grzebyk »

ptja pisze:Masz tam zasilanie (pewnie tak, ale nie napisałeś, czy kompresor elektryczny)? Czy musi być radiowo czy też masz możliwość puszczenia kabla?
Zdecydowanie radiowo - prąd owszem jest, ale miejsca są za każdym razem inne. Czasami też sprężarka spalinowa i prąd tylko z samochodu.
Zasilanie raczej niezależne.
Ostatnio zmieniony czwartek 02 lis 2017, 21:19 przez grzebyk, łącznie zmieniany 1 raz.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

No to jakaś kamera z WiFi powinna załatwić sprawę (choćby "sportowa"). Tylko trzeba upewnić się, że zasięg będzie.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Szukając natrafiłem na gotowe rozwiązanie, może będzie odpowiednie, zasięg do 300m
Bezprzewodowy pomiar ciśnienia
Bezprzewodowy czujniki ciśnienia Honeywell

Albo może coś prostszego zmierzyć ile czasu się butla napełnia i zamontować zawór upustowy ustawiony na wymagane ciśnienie w razie jak by miało się zapomnieć otworzyć.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
grzebyk
Posty: 27
Rejestracja: piątek 08 lut 2008, 02:42
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grzebyk »

dzięki za pomysły, myślałem raczej o jakiejś minikamerce i nadajniku jakie stosuje się w dronach i podgląd na smartfonie lub monitorku.
Ma to być przenośne i do doraźnego użycia, nie do stałego monitoringu
Pomóżcie w doborze zestawu kamera + (nadajnik) + odbiornik.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Najprościej to stary smartfon + aplikacja typ airdroid (o ile dobrze pamiętam) - podgląd live, zdjęcia zdalne i będzie działać wszędzie gdzie masz zasięg sieci komórkowej. Karta prepaid z 50GB za 30 zł, jak trzeba dłużej nadawać to podpinasz powerbank. A odbierasz na drugiej komórce.
ODPOWIEDZ