Mocna i szerokokątna lampa pod dynamo w pieście do 300 PLN

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
djmarco83
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 04:00
Lokalizacja: Puławy

Post autor: djmarco83 »

Ok. Czyli nie ma dobrego światła pod dynamo?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Są dobre pod dynamo, ale nie spodziewaj się efektów ja w teście który przedstawiłeś. Odejmij sobie 80% powierzchni i mocy z fotek i będzie wówczas w miarę miarodajnie.

Dynamo samo w sobie jest za słabe, aby dać odpowiednią ilość energii do uzyskania spektakularnych wyników. Jak wspomniano, do jazdy po mieście będzie ok, ale już poza miastem będzie po prostu ciemno przed rowerem.
ILPT
djmarco83
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 04:00
Lokalizacja: Puławy

Post autor: djmarco83 »

Światła do jazdy po mieście nie potrzebuje. Potrzebuję po za miasto.

Czyli wynika iż 4.2V z 18650 da więcej światła niż 6V z dynama?
Awatar użytkownika
Ven0n
Posty: 194
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 17:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Ven0n »

4V czy 6V - bez znaczenia, tu się liczy bardziej efektywność lm/W i moc.
Convoy S2 3.04A by Dariusz70
UltraFire S5 Mod
Convoy S2+ 3x XP-G
Convoy C8 XML U4 1C
Convoy C8 XP-G
djmarco83
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 04:00
Lokalizacja: Puławy

Post autor: djmarco83 »

Dobra. Czyli podsumowując. Nie ma co wydać nie wiadomo ile tylko kupić coś 30lux za 50pln i tyle w temacie?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Jako sygnalizacyjna i coś na ogniwa jak potrzeba więcej światła.
gruby
Posty: 113
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: gruby »

skaktus pisze:Dynamo samo w sobie jest za słabe, aby dać odpowiednią ilość energii do uzyskania spektakularnych wyników. Jak wspomniano, do jazdy po mieście będzie ok, ale już poza miastem będzie po prostu ciemno przed rowerem.
3W na każde 10km/h to mało?
Przy 4 strukturowym ledzie, maksimum przy 20km/h, prawie 900lm przy najzimniejszym binie to mało?

Jeżdżę na czymś takim pod 50km/h, w zupełności wystarcza. Ba, często nawet korzystam z trybu 50% mocy przy takiej prędkości i w zupełności wystarcza.

Jak ktoś chce więcej to i przy 40km/h wyciągnie pod 1800lm.
djmarco83
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 04:00
Lokalizacja: Puławy

Post autor: djmarco83 »

W związku z faktem, że rozmowa nie prowadziła do żadnych konkretów, zamówiłem Busch&Muller LUMOTEC IQ Cyo Premium senso plus 80LUX
djmarco83
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 04:00
Lokalizacja: Puławy

Post autor: djmarco83 »

Właśnie zamontowalem tą oto lampkę https://www.rowerystylowe.pl/p-7369/lam ... plus-80lux

Już jest ciemno ale jej jeszcze nie testowałem. Jedyne co to po zmroku i był efekt. Jak na razie jestem pod wrażeniem. Szerokość jest dla mnie dobra. Za trzy dni będę wracał z popolodniowki z pracy to zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Obrazek
Vuko
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 24 sie 2017, 00:17
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Vuko »

djmarco83, Witam. Powiedz mi kolego jaka jest Twoja opinia o tej lampie? Sam się do takiej przymierzam i nie wiem czy warto :mrgreen:
Vuko
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 24 sie 2017, 00:17
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Vuko »

Witam szanownych kolegów.

Ja też szukam jakiejś dobrej lampki pod dynamo w piaście do kwoty ok. 300 zł.
Jeżdżę głównie poza miastem (asfalt, ale też polne dróżki) i trochę po mieście.
Chciałbym, żeby było jak najwięcej światła i żeby dobrze oświetlało pobocze.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Ostatnio zmieniony czwartek 24 sie 2017, 19:17 przez Vuko, łącznie zmieniany 1 raz.
zlp
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:22

Post autor: zlp »

Też szukałem tutaj na forum, ale w końcu kupiłem: https://www.amazon.de/gp/product/B00G49 ... UTF8&psc=1
To było 2 lata temu, zapłaciłem wtedy koło 80€, widzę że teraz kosztuje mniej, może też są i lepsze, ale ja jestem bardzo zadowolony. Świeci niemal jak mój skuterek.
Vuko
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 24 sie 2017, 00:17
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Vuko »

zlp,
To znaczy świeci szeroko i daleko tak?

Zastanawiam się na tymi modelami pomóżcie wybrać.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B015DK26V ... ref=plSrch

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00G49RGJ ... IQ+LUXOS+U

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00AFZ3MA ... ref=plSrch

Acha i jeszcze jedna. Kolega z forum Dariusz70 proponuje prerobionego Convoya pod dynamo " XHP50 zasilana 4 x 0,55A daje 650lm - 700lm 
Kolimator daje prostokątny , szeroki rozkład". Tyle że muszę ją do kierownicy przymontować, a wołał bym standardowo przy widelcu bo na kierce  malo miejsca :mrgreen:

Która z tych wszystkich będzie najlepiej świecić?

Bardzo będę wdzięczny za szybkie podpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony sobota 26 sie 2017, 15:48 przez Vuko, łącznie zmieniany 1 raz.
Fraxinus
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 02 gru 2007, 15:24
Lokalizacja: TL

Post autor: Fraxinus »

Najlepsza będzie IQ-X. Przerabiane latarki turystyczne na rower nadają się słabo.
GrzesPL
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 19:37
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: GrzesPL »

Dobry wieczór

Użytkuję B&M Luxos B (70 lux) od 3 lat i generalnie sprawdza się w zupełnych ciemnościach poza miastem. Pisząc "sprawdza" mam na myśli, że da się jechać w miarę normalnie asfaltem bez dodatkowego oświetlenia, ale światła jest zdecydowanie mniej niż obiecują to zdjęcia producenta, co oczywiste :) Rozkład światła jest dość szeroki, może nawet za szeroki. Dodatkowo podobają mi się światła do jazdy dziennej w tych lampkach (B&M), naprawdę nieźle to daje po oczach w dzień. Generalnie to jedne z lepiej wykonanych lampek tego typu (może są i lepsze na rynku?). Bardzo zwracają uwagę przechodniów, czy innych rowerzystów.

Gdybym miał po raz kolejny szukać lampki na dynamo to raczej czegoś mocniejszego i z bardziej skupionym światłem, np. Lumotec IQ Cyo Premium T senso plus (80 lux),a może jeszcze lepiej na IQ-X (100 lux). Znajomy z FR (forumrowerowe.org) użytkuje IQ Cyo Premium T senso plus (80 lux) i twierdzi, że daje to prawie jak reflektory samochodowe w co nie wierzę :) Stawiałbym raczej na IQ-X, to zdaje się najmocniejsza lampka na rynku z tego typu zasilaniem...

Może nawet sama świadomość posiadania czegoś "naj" daje dodatkowy efekt Plus :)

Pozdrawiam, Grzegorz
Ostatnio zmieniony niedziela 12 lis 2017, 18:15 przez GrzesPL, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ