Zasilanie Petzl Tikka XP

Oświetlenie montowane na głowie
kris172
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 30 paź 2017, 18:38
Lokalizacja: Jasło

Zasilanie Petzl Tikka XP

Post autor: kris172 »

Witam wszystkich.

Posiadam czołówkę Petzl tikka XP, ze stabilizacją światła. Chcę zmienić sposób jej zasilania.

Zastanawiam się nad:
1) akumulatory NiMH - jednak z pojemnością może być słabo i musiał bym zainwestować w ładowarkę
2) Petzl Core - tylko pytanie czy będzie pasował do czołówki
3) ogniwo, lub parę ogniw Lion połączonych równolegle, i przylutować to bezpośrednio do blaszek tam gdzie się wkłada baterie (zamiast szeregowo trzech paluszków) - napięcie prawie to samo

Który sposób byście polecili.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Proponuję kupić 6 sztuk dobrych akumulatorów AAA (Eneloop, Fujitsu, Ikea LADDA) oraz ładowarkę (na przykład Liitokala lii-202). Będzie taniej niż dedykowany Petzl Core i nie martwisz się brakiem energii, bo masz zapas ze sobą.
kris172
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 30 paź 2017, 18:38
Lokalizacja: Jasło

Post autor: kris172 »

Nad ładowarką myślałem nad NC-3000 lub NC-1000, a ta co mi napisałeś to można dodatkowo ogniwa lion ładować
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Tak, ładuje prawie wszystko. Są też wersje na 4 akumulatory. Teraz jest chyba za 32 złote. Jak się zdecydujesz, poszukamy kodu rabatowego.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

2) Petzl Core - tylko pytanie czy będzie pasował do czołówki
Mam kilka lat i polecam. Nawet jaki Ci padnie zasilanie to możesz wyjąć i zapakować 3xAAA.
kris172
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 30 paź 2017, 18:38
Lokalizacja: Jasło

Post autor: kris172 »

Ile dłuższy czas pracy na Petzl core w porównaniu do zwykłych paluszków?
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

nie porównywałem, ale core możesz sobie zaprogramować na określoną ilość godzin i dopasuje zużycie prądu tak, aby wyrobić się w czasie, więc w teorii powinien świecić dłużej niż baterie. Niestety nigdy nie było mi to potrzebne, więc raczej bajer dla maratończyków lub grotołazów/ urbexów.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Jeszcze nie było pytania jak długo i w jakich warunkach chcesz świecić tą latarką? I która to wersja XP? Z którego roku? Ew. zdjęcie jej.

Te stare Core miały aku chyba 900mAh, nie wiem czy jakiś nowszych nie było. A i te starsze wersje Tikka XP stabilizacje miały tylko z Core.
Ostatnio zmieniony sobota 04 lis 2017, 18:09 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

rafalklis pisze:Tak, ładuje prawie wszystko. Są też wersje na 4 akumulatory. Teraz jest chyba za 32 złote. Jak się zdecydujesz, poszukamy kodu rabatowego.
Obecnie to i nawet bez kodu za jakieś 30 zł: LiitoKala Lii - 402 Flashsale $7.99.
ODPOWIEDZ