Dyskusja o "konkurencji"

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

sp5it pisze:Może czas zasięgnąć rady specjalisty?
komu i co sugerujesz?
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Panowie wg mnie to należy wyjść od początków tego forum. Po co i dla kogo zostało stworzone. Jest tu kilka(naście) osób które się udzielają i publikują swoje konstrukcje i poddają pod recenzje innych. Widać że napracowali się przy ich tworzeniu tym bardziej paskudnym jest proceder upodabniania swoim nazewnictwem pod czyjś pomysł. Cóż z tego że nie jest to nazwa zastrzeżona - jesteśmy rzemieślnikami którzy wiele czasu poświęcili na swoje hobby i ciężko się dziwić temu że ktoś chce za to pieniążki - tak naprawdę niewielkie patrząc na wielkość produkcji. W związku z tym, tym bardziej powinno wszystkim innym zależeć na tym aby jednak uważać na to jakie nazewnictwo się stosuje lub jakie produkty robi (klonowanie) jeśli chcą być na tym forum. Bo to już zakrawa na bezczelność, będąc na tym forum i w taki sposób działać jak to robi @info. Nie trafiają do mnie jego argumenty o niezamierzonym działaniu bo po uwadze @grega powinien zmienić to jeśli faktycznie zrobił to nieumyślnie.

A admini powinni wyciągnąć konsekwencje w postaci usuwania takich osób z forum którzy tak nieelegancko się zachowują inaczej nikomu nie będzie się chciało publikować swoich rozwiązań konstrukcyjnych tym bardziej że większość (jeśli nie wszyscy) chętnie pomagają sobie nawzajem. Wtedy to będzie koniec tego forum.
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

Tak koledzy, macie rację, wasze forum wasze zasady.
Nie zmienia to faktu że wkładam ogrom pracy w swoją działalność.
Chcąc być etycznym i moralnym zadeklarowałem że zmienię te nazwy aukcji, nie chcę być posądzany o to że brzydko mówiąc “slizgam się na czymś tyłku“.
Mam świadomość tego co sprzedaję i wiem że moje produkty są najwyższej jakości i wykonane z największą starannością.

Koledze gregowi i innym przypominam że ktoś sprzedaje hosty diody i sterowniki, po to żeby ktoś inny robił z tego np latarki. I nie zamierzam z tego rezygnować tylko z tego powodu że robię komuś konkurencję, ona była jest i będzie zawsze. Można z nią walczyć na różne sposoby, np przez takie wpisy ba forach internetowych. Też należałoby zadać sobie pytanie czy to jest etyczne.

A roszczenie sobie praw do nazwy X1 jest czystym nadużyciem, są takie latarki jak inova X1, jaxman X1, więc czemu kolega greg sądzi że to on wymyślił tą nazwę tego nie wiem.

Kończąc tą dyskusję, bo według mnie nie ma sensu jej ciągnąć, chociaż mógłbym też dorzucić kilka rzeczy ale nie będę zaogniał sytuacji, chciałbym życzyć koledze gregowi powodzenia w handlu i rozwijaniu swoich pomysłów.

Pozdrawiam.

Edit.
Może jeszcze dodam że allegro ma coś takiego jak zgłoszenie że dany sprzedawca manipuluje słowami kluczowymi, jak to sugeruje kolega greg, i wiem że takie zgłoszenia były robione, tylko czemu moje aukcje nie zostały zamknięte....
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
info pisze:...allegro ma coś takiego jak zgłoszenie że dany sprzedawca manipuluje słowami kluczowymi, ... , tylko czemu moje aukcje nie zostały zamknięte....
A nie uważasz, że chyba korzystniej rozwiązać taką sprawę tutaj, mino małej burzy, niż zaśmiecać sobie opinię sprzedającego...

Skoro zgodziłeś się na zmiany, to uważam, że zostawiasz jednak pozytywne wrażenie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

Osobiście uważam że w biznesie nie ma miejsca na sentymenty i co nie jest zabronione jest dozwolone.
Tam liczą się dwie rzeczy:cyfry i zadowolenie klientów.
Rachunków dobrym wrażeniem nie zapłacę. A kolega greg doskonale zdaje sobie sprawę że mógłbym robić jeszcze bardziej agresywną konkurencję, chociażby cenową, nie mówię już o innych zagrywka, o których na forum nie będę wspominał bo mogłoby to zaszkodzić nie tylko jemu. W sumie wszystko zależy od niego.

Na marginesie, kolego Pyra, pokaż mi przedsiębiorcę który nie wykorzystuje każdej możliwej okazji żeby zyskać klienta, nie pokażesz mi takiego, bo takich nie ma.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Ja trochę nie rozumiem tej całej burzy, to jest forum latarkowe czy biznesowe? Czy był wcześniej taki przypadek na forum że ktoś komuś zarzuca to że modując np: popularnego do bólu Convoya zerznął od niego technologie bo on to robił wcześniej? Bo ja czegoś takiego sobie nie przypominam... A ile jest sterowników z autorskim softem, nie różniącym się wiele od "konkurencji"? Jakoś jeszcze nie tak dawno wisiały obok siebie w sklepiku i nikomu to nie przeszkadzało. Zainteresowany wybierał czy woli kliknąć X czy Y razy do danej funkcji. A tu wynika wielka afera, bo kolega info wziął się za modowanie Solarforce, a wcześniej monopolistą nie tylko na forum ale i w kraju był Greg. Ech trochę to niesmaczne :roll:
Obaj Panowie moim zdaniem robią ciekawe sprzęty i nie rozumiem tej spiny... Szczególnie ze strony Grega bo jednak to on jest prowodyrem tej akcji.

I jeszcze zablokowanie kol. sp5it za sugestie udania się do specjalisty? Śmiech na sali po całości, ale widać kogoś to zabolało...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

A ja Wam Panowie odpowiem tak: nigdy na nikim się nie wzorowałem i u nikogo nie szukałem inspiracji, nie przemycałem fraz popularnych modeli etc (bywało, że przemycano moje czyt. słynna, historyczna już niestety Bocialarka). Co do sterowników to przyznaję z ręką na sercu, że jeszcze nigdy nie dobrnąłem nawet do połowy opisów wielo-klików kolejnych Grzegorza sterowników Extended (z pełnym szacunkiem i uznaniem dla jego pracy). I nigdy nie robiłem wszystkiego, co tylko można jako przedsiębiorca, aby sprzedać jak najwięcej (mimo tego, że jako admin mam zdaje się spore pole do popisu). Coś ze mną nie tak jako przedsiębiorca? (pytanie @info). Ebola, nie wydaje Ci się przegięciem, sugerowanie adminowi tego forum, konsultacji psychiatrycznej (nie nazwano po imieniu ale raczej do gastrologa nie wysyłał). Sp5it grabił sobie długi czas, zarobił zasłużenie terminowy urlop, czas na przemyślenia... Jeśli wróci i zacznie się udzielać, pozostanie mu albo poprawić swoje zachowanie, albo przeprowadzka tam gdzie docenią jego "cięty", oryginalny język, nie wiem: torch, blf etc.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

Kolego Bocian, każdy prowadzi biznes tak jak uważa za stosowne, ja Tobie nie mówię co i jak masz robić, Twoja sprawa, tak samo jak i moją sprawą jest to jak ja prowadzę swój interes.

Rozumiem że jak zacznę sprzedawać convoy s6 (co już robiłem i mam zamiar znowu mieć je w ofercie) to będzie to zabieg nieetyczny i niemoralny w oczach osób z tego forum?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

info, prowadź swój biznes jak sobie to tylko wymarzyłeś i jak uważasz, ale prośba ode mnie: szanuj czyjeś rozwiązania i ich pierwotne nazewnictwo, bo inaczej będziesz postrzegany w świecie ludzi oświeconych słabo. Chyba, że na tym Ci nie zależy, bo to zwiększa ilość odwiedzin w Twoich ofertach. To Twoja sprawa. Dla mnie takie zachowanie jest kiepskie i tyle. Tyle mojego w temacie.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

Bocian, szczerze mówiąc to nic tak nie zwiększyło wejść na moją stronę jak te wpisy teraz i nigdy tyłu sympatycznych wiadomości email nie dostawałem w tej sprawie jak w ostatnich dniach. Pozostaje mi za to jedynie podziękować.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Brawo Ty :)
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
info
Posty: 75
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: info »

Brawo Greg, raczej.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

info, info, Skoro Greg porusza na forum takie sprawy to i Ty powinieneś. Bo rozumiem że te maile nie były do końca sympatyczne?
Bocian pisze: Ebola, nie wydaje Ci się przegięciem, sugerowanie adminowi tego forum, konsultacji psychiatrycznej (nie nazwano po imieniu ale raczej do gastrologa nie wysyłał).
Fakt to było nie na miejscu, ale po mojemu nie było to skierowane do konkretnej osoby. Choć może niepotrzebnie odniosłem się do tej sprawy, w końcu nie ma związku z tym tematem.
Awatar użytkownika
supraz
Posty: 66
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 19:48
Lokalizacja: GOP

Post autor: supraz »

greg - dobre produkty były, są i będą kopiowane. Walczyć o klienta można ceną, jakością, obsługą, gwarancjami.

EDC x1 to niestety tak popularny zbitek słów, że tupaniem nóżkami, groźbami i sądem nic nie wskórasz, a wymieniając konkurencję z imienia i nazwiska nie piętnujesz ich, lecz odstraszasz klientów swoim nieprofesjonalnym zachowaniem.

Równie dobrze można wpisać w tytuł aukcji Latarka EDC x1 sztuka i wtedy z najlepszym prawnikiem nic nie ugrasz. Rozumiem Twój problem, zdenerwowanie i żal, ale idziesz złą drogą. Tak jak taksówkarze w wojnie z Uberem.
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Panowie, a kto tu i co od kogo kopiuje ? Greg od Bociana, Bocian od Grega, info od nich obu ?

Nie bądźcie śmieszni, to nie piaskownica tylko prawdziwe życie, róbcie tak żeby zachęcić klienta, a nie próbujecie wykończyć konkurencję wpisami na forum, bo efekt może być dla was zupełnie odwrotny.
ODPOWIEDZ