Podświetlanie led w klawiaturze piszczy

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
adriuns
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 22 lut 2015, 09:28
Lokalizacja: Sandomierz

Podświetlanie led w klawiaturze piszczy

Post autor: adriuns »

Witam. Mam taki problem odnośnie Klawiatury Logitech G710+.

Gdy podświetlanie jest na MAX nic nie piszczy 4/4 mocy(jest ok ale bardzo razi w oczy w nocy)

Jak ustawie na 3/4 mocy to wtedy pojawia sie piszczenie na trybach 2/4 i 1/4 także piszczy ;/

Piszczenie ustaje gdy podświetlanie się wyłączy 0/4

Rozebrałem klawiaturę i znalazłem obszar w którym pojawia sie to piszczenie ale do końca nie wiadomo który to element

Rezonator Kwarcowy, microkontroler Atmel,oraz 3 układy Texas instruments hc164

Proszę o podpowiedz które elementy zalać silikonem żeby zlikwidować to piszczenie które bardzo meczy uszy...

http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... c29789.jpg
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Rezonator Kwarcowy jest dokładnie nad układem atmel, hc164 tylko , że po drugiej stronie przykładałem ucho ale ciężko jednoznacznie wykryć element który wydaje pisk dlatego proszę o pomoc

Pozdrawiam
Piotr
Ostatnio zmieniony sobota 09 gru 2017, 12:07 przez adriuns, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Piszczenie jest normalne przy PWM na niższych ustawieniach spada wypełnienie i częstotliwość przez co wpadają w słyszalny rezonans, najczęściej są to cewki i miejsca łączenia np. blaszki, sprężynki itp.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BKK »

Osłuchałbym płytkę dokładnie za pomocą wężyka. jeden koniec do ucha, drugim szukać konkretnego miejsca. Następnie sprawdziłbym, czy tam nie ma jakiś elementów indukcyjnych. I spróbował podociskać je czymś czymś nieprzewodzącym (np gumką na ołówku). Jeśli dociskanie nie pomoże, to trzeba się przyjrzeć dokładniej piszczącym elementom.
ODPOWIEDZ