Dell E6420 bateria reset/ wymian/ nowa

....nie pasujące gdzie indziej...
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Dell E6420 bateria reset/ wymian/ nowa

Post autor: Minijoe »

Witam
Padła całkowicie w monitorze 0%
ogniwa do wymiany nie dość że różne napięcia to jeszcze najlepsza ma 2.7V-3V po naładowaniu
qeszczon \
wymienić ogniwa JAKIE gra warta świeczki jak zresetować eprom baterii o ile można
czy też kupić zamiennik JAKi
dzięki
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ukradli ci znaki interpunkcyjne ?

Czym ładowałeś ogniwa ? Bo 3V to nie ogniwo naładowane tylko rozładowane. Zresetować eprom można, musisz znać jaki masz procek w akumulatorze. Poczytasz o tym w dużym temacie na elektrodzie. Często reset nie jest łatwy.
ILPT
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Osobiście używam E6430, bateria prawdopodobnie będzie identyczna.
W moim przypadku padła elektronika a nie ogniwa.
Odpowiedź wszelkiej maści magików komputerowych, serwisów i fachowców od stricte baterii była jedna - najszybszym, najprostszym i pewnym sposobem będzie zakup nowej baterii.
Dell stosował EPROM'y "trudne" do zresetowania, może się udać lub nie - opinia z serwisu od baterii.

A teraz przekładając na Twoją sytuację, jeżeli padły definitywnie ogniwa to albo orałeś baterie ładowarką od stacji dokującej która ma 1,5x większą moc - rezultatem są padnięte ogniwa.
Drugą opcją jest czas, nie oszukujmy się, te lapki mają już szmat czasu na karku.
Kupisz i podmienisz ogniwa, spoko, reanimacja baterii się uda, gorzej jak po miesiącu padnie elektronika lub EPROM'owi stuknie okrągła liczba ładowań i sztucznie wyłączy Ci możliwość ładowania. Inną sprawą jest to, że elektronika w bateriach Dell'a ponoć co X ładowań sztucznie zmniejsza pojemność całej baterii, że niby się starzeją ogniwa co może spowodować niedoładowania ogniw, też raczej na zdrowie ogniwom nie wyjdzie.
Rozważ czy jest sens, zamiennik 4400mAh kosztował mnie z przesyłką 95 złociszy.
W razie gdybym się w czymś mylił to z chęcią przyjmę poprawną wiedzę.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Goferjw pisze:Osobiście używam E6430, bateria prawdopodobnie będzie identyczna.
W moim przypadku padła elektronika a nie ogniwa.
Odpowiedź wszelkiej maści magików komputerowych, serwisów i fachowców od stricte baterii była jedna - najszybszym, najprostszym i pewnym sposobem będzie zakup nowej baterii.
Dell stosował EPROM'y "trudne" do zresetowania, może się udać lub nie - opinia z serwisu od baterii.
Trudne bo często zabezpieczone hasłem.
Goferjw pisze: A teraz przekładając na Twoją sytuację, jeżeli padły definitywnie ogniwa to albo orałeś baterie ładowarką od stacji dokującej która ma 1,5x większą moc - rezultatem są padnięte ogniwa.
Ogniwa muszą być ładowane ściśle określonymi prądami i ciężko jest je urżnąć mocniejszą ładowarką. No chyba że nieoryginalną lub taką która powoduje silne grzanie się ogniw.
Goferjw pisze:Inną sprawą jest to, że elektronika w bateriach Dell'a ponoć co X ładowań sztucznie zmniejsza pojemność całej baterii, że niby się starzeją ogniwa co może spowodować niedoładowania ogniw
Tak robią wszyscy. Każde ładowanie to ileś tam części % mniej z pojemności akumulatora. Taka ściema dzięki której po czasie akumulator nie ładuje się. A po rozebraniu i resecie epromu i po testach ogniw okazuje się że są jeszcze w całkiem dobrej kondycji.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 gru 2017, 16:35 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.
ILPT
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

Witam
Mam orginalną ładowarkę / zresztą zamienniki nie podchodzą bo dell używa 3 żyły/ , stację też :D
Wiecie jak to jest czasem non stop na ładowarce, czasem ogniwa do spodu -" parę razy" zapomniałem naładować przez dłuższy czas plus czas od zakupu i padło
Oki nowy zamiennik jednym słowem
Jak czytałem to z zamiennikami też jest problem chodzą i padają lub nie wykrywa ich z dnia na dzień. Jaką kupiłeś baterię ???
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Ja kupiłem na popularnym serwisie na literę "A".
Sznurek do aukcji na której kliknąłem baterię.
Po odebraniu paczki aku do lapka, około 80% było, ok. 3,5h na jednym ładowaniu laptop żyje, ekran ~60%, wifi, non stop co najmniej 2 urządzenia na USB.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
ODPOWIEDZ