Jaki polecacie... odkurzacz :)

....nie pasujące gdzie indziej...
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

Post autor: general2381 »

Ostrzeżenie poskutkowało- nie przepadam za kurzem unoszącym się w powietrzu

W takim razie zostaje mi kupić PROFI 1.2 http://www.sklep.profieurope.eu/index.p ... i-1-2.html
- troszkę cięższy od PROFI 10.0, ale za to mniejszy 32 x 32 x 30 cm
- manualne zwijanie kabla
- dłuższy kabel 15m
- większy worek 10l
- może pracować w pionie i w poziomie (przydatne w odkurzaniu schodów)
- szkoda, że gwarancja zamiast 5 lat (PROFI 10.0) jest standardowa 2 letnia

Na tym filmiku wygląda całkiem nieźle https://www.youtube.com/watch?v=hfCALoFDB9o
Minijoe
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 26 sty 2017, 17:11
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Minijoe »

Wypytaj się czy ten aby nie ma wylotu poziomo

może budżetowy
https://www.ceneo.pl/32081853 ale w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego chyba tylko silencer byłby porównywalny

Wady "gumiasty" wąż rura teleskopowa trochę wiotka-albo mam za silne ręce, ciągnąc za rurę potrafi skręcić sam w bok / jest lekki że czasem odkurzam trzymając go za rączkę :D :D / jak mi padnie turbina to wymienię ją w całości na 2200 W z zelmera :D zapas ze starych dobrych silników :D
reszta same zalety czystość odkurzanie dywanów taniocha worki wydmuch w górę
ale nie oszukujmy się w porównaniu do wytrzymałości profi zdechnie z 2 razy :D
Ostatnio zmieniony środa 13 gru 2017, 18:35 przez Minijoe, łącznie zmieniany 1 raz.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

ale panie....profi mają 68dB. To przepaść.
TOUAREG
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:37
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: TOUAREG »

general, dziwnie kombinujesz. Odpowiedz sobie na pytania: czy chcesz/możesz wydać na dobry odkurzacz 800-1000zł i czy to ma być sprzęt domowy czy przemysłowo-warsztatowy? Odkurzasz Ty czy Żona?
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

Post autor: general2381 »

Wiem, że strasznie kombinuje ale ciężko znaleźć coś konkretnego.
Mogę wydać ponad 1000 zł na coś co jest tego warte i działa jak należy.
Ma to być to głównie sprzęt domowy, a odkurza głównie żona więc ma być mały i lekki.

Wypytałem o PROFI 1.2
"Powietrze wydobywa się z kanalików wokół zbiornika w kierunku ku górze, raczej nie ma styczności z podłogą, nie powinien wzbijać kurzu (taka jaka to wygląda na poniższym obrazku).
Obrazek


Poczekam z zakupami do weekendu- może mnie jeszcze coś natchnie
Ostatnio zmieniony czwartek 14 gru 2017, 15:22 przez general2381, łącznie zmieniany 3 razy.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Tak, a propos, to ja już bym raczej nie kupił odkurzacza bez filtra wodnego, nawet odkurzacz z filtrem HEPA (nowym i świeżym) podczas odkurzania powoduje, że czuć kurzem w powietrzu (może mam zbyt wyczulony węch), kiedy przy filtrze wodnym i jego "burzy wodnej", to zjawisko nie występuje wcale.
Czasem z lenistwa wyciągam zwykły odkurzacz zamiast wodnika i za każdym razem żałuję.
Fakt, odkurzacz wodny jest cięższy i głośniejszy oraz znacznie bardziej upierdliwy w utrzymaniu, ale jednak te 5 minut stracone na czyszczenie kubełka i zespołu separatora, rekompensują mi jego zalety.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Przy sprawnym filtrze czuć nie tyle kurzem co przypalonym kurzem który jest w silniku. Właśnie dlatego warto stosować dobre worki papierowe a nie tanie zamienniki czy co gorsza materiałowy worek jednorazowy. Np odkurzacze Reinbow maja turbinę zamontowaną nie na silniku ale osobno, jest napędzana paskiem od silnika który jest odseparowany od kurzu, stąd ich duża żywotność i komfort ale skąd ta cena to nie wiem. Swoją drogą ciekawe, że nie ma tańszych konstrukcji z silnikiem oddzielonym od turbiny...
general2381
Posty: 52
Rejestracja: środa 06 lip 2016, 13:08
Lokalizacja: żywiec

Post autor: general2381 »

Z tego co widzę PROFI 1.2 ma filtr HEPA przed silnikiem, więc nie powinno być czuć przypalonego kurzu?
Obrazek
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

A on nie na czasem wylotu powietrza na górze i tym samym filtr jak zwykle za silnikiem? Nie znam ich konstrukcji, nie widziałem na żywo, generalnie podobają mi się z danych technicznych, ale konstrukcja raczej typowa.
mjasiek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 22:11
Lokalizacja: Pawłowice

Post autor: mjasiek »

Użytkuje Profi 3 od ponad 3 lat i ma podobną konstrukcję do 1.2. Wylot powietrza ku górze jak to pokazane wyżej. Odkurzacz wciąga u mnie wszystko od typowych prac domowych aż po wióry z obrabiania różnych metali na warsztacie :D Spory worek, długa rura która wygląda tandetnie ale jest bardzo wytrzymała, moc ssąca OGROMNA, duże koła z gumowym bieżnikiem jak i cały zderzak też gumowy a do tego 7m kabla. Przy Jupiterze, którego również posiadam Profi wygląda jak z minionej epoki ale to ma porządnie odkurzać a nie wyglądać. Oczywiście Jupiter zrobiony w PL też u mnie daje radę ale częsta zmiana worów doprowadzała mnie do szału.
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

Tylko z filtrem wodnym, filtrem Hepa, i innymi filtrami... nie wiedziałem co tracę odkurzając starym odkurzaczem dopóki nie spróbowałem odkurzać takim odkurzaczem, nigdy więcej tradycyjnych dmuchaczy kurzu, fakt, wodny jest bardziej uciążliwy podczas eksploatacji ale warto wydać na niego te 500/700 zł.
Mam taki:
https://www.komputronik.pl/product/3291 ... gJyevD_BwE

Teraz widzę że jest w bdb cenie bo jest promocja na niego, szkoda że rok temu takiej nie było :-(
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Moja doświadczenia z odkurzaczami.
Kiedyś w domu rodzinnym, pojawił się Zelmer cobra około 2kW z przeciwbieżna turbiną - rewelacja. Już sobie kupiłem bardzo podobny orion z turbo szczotką osiągi takie same. Po paru latach dostaliśmy w prezencie Miele 2200 W bodajże S5. Orion stał się odkurzaczem do warsztatu i ogólnie technicznym. Ma ciężko. Kupuję orginalne worki, beż żadnych filtrów z tyłu co zwiększa osiągi. Jeśli chodzi o Miele to po początkowej fascynacji jakością, nie widzę różnicy na plus do Oriona. Zepsuła się końcówka, i rura rozkładana. W przypadku Oriona to koszt kilkunastu, góra kilkudziesięciu zł. W przypadku Miele kilkaset (to nie pomyłka). Miele po kilku latach przypala kurz tak samo jak Orion, a
nawet bardziej bo zamienne worki są droższe niż oryginały do Zelmera a gorszej jakości.
Gdzieś po drodze miałem kontakt z kilkoma odkurzaczami marketowego za około 200 zł. Głośność i moc nieporównywalna. Kiedyś kupiłem taki tani odkurzacz kominkowy w Biedronce 1200 W. Skończyło się na tym że kupiłem wiaderko do gruzu i podłączam do niego Oriona bo nawet przez te połączenia wciąga kamyczki jakich ten z biedronki nawet nie ruszy.
Aha miałem też jakiś tani model wodny, ale niestety konieczność czyszczenia kubła na wodę i separatora spowodowała że był wykorzystany tylko kilka razy.
Miałem też kontakt z Reinbow ale jego koszt jest dla mnie nie do zaakceptowania a i tak moc ssania nie jest większą niż Miele czy Oriona a za komfort filtra wodnego i tak trzeba "płacić" upierdliwym czyszczeniem.
Takie moje doświadczenia...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Proponuję kupić odkurzacz automatyczny np. Xiaomi, zaprogramować go na sprzątanie codziennie jak nikogo w domu nie ma, wszyscy domownicy będą zadowoleni bo robota wykonana za nich i przychodzi się na gotowe i czyste. Jeśli kurz dalej będzie się unosił to od chińczyka należy kupić jonizator odpowiedniej mocy i wszystko będzie samo na podłogę opadało a potem zbierze to odkurzacz automatyczny.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Fluxor pisze:Proponuję kupić odkurzacz automatyczny np. Xiaomi, zaprogramować go na sprzątanie codziennie jak nikogo w domu nie ma, wszyscy domownicy będą zadowoleni bo robota wykonana za nich i przychodzi się na gotowe i czyste. Jeśli kurz dalej będzie się unosił to od chińczyka należy kupić jonizator odpowiedniej mocy i wszystko będzie samo na podłogę opadało a potem zbierze to odkurzacz automatyczny.
Nie tyle na podłogę co niżej czyli również na meble, wypoczynek itd.
Poza tym pod odkurzacz automatyczny trzeba mieć zaprojektowane/dostosowane mieszkanie, a nawet wtedy jest to kłopotliwe i trzeba pamiętać aby nic nie zostawiać na podłodze. Stringi kochanki mogą się niebezpiecznie zaplątać w szczotkę.
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

Pamiętajcie że kupując automatyczny odkurzacz nie możemy mieć w domu zwierząt typu kot, pies... dlaczego ? ano dlatego że widziałem jak wyglądało mieszkanie gdy odkurzacz dosłownie rozmazał kocie odchody po mieszkaniu.
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
ODPOWIEDZ