JKK36 z Kaidomain XHP70

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
dziubek123
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 23 lut 2016, 21:14
Lokalizacja: Szczecin

JKK36 z Kaidomain XHP70

Post autor: dziubek123 »

Witam
Nabyłem na Kaidomain latarkę o nazwie JKK36.
Dioda XHP70.2 5000K, zasilana z 3 ogniw 18650 we wbudowanym powerbank'u.
Dla zainteresowanych zamieszczam zdjęcia latarki.

Obrazek

Nie bardzo miałęm z czym ją porównać, więc wzięłem od szwagra wykonaną przez Dariusza70 latarkę Convoy C8 w diodą MT-G2, omawianą w innym temacie na tym forum. LINKLINK

Obrazek

Poniżej zdjęcia poszczególnych elementów składowych, pad pod diodą wydaje się aluminiowy, a pod nim pasta termoprzewodząca o białym kolorze.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Porównanie na filmie, najpierw C8 z MT-G2 potem JKK36:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Jaqtq6EFL4I[/youtube]

Ustawiłem w telefonie identyczne parametry aparatu i porównałem jeszcze te latarki świecąc na ziemię, słabo to wyszło ale to bliżej to MT-G2, to dalej JKK36 (Jak wgrać GIF?):

Obrazek Obrazek

Czy w takiej latareczce poprawki typu mostkowanie sprężyny, wymiana pasty termoprzewodzącej dodadzą wydajności. Czy da się w jakiś minimalnych krokach dodatkowo zwiększyć jej wydajność?
Wydaje mi się że zastosowany jest w niej poniższy driver:

KX70 32mm 4A 1-cell 6-Mode Boost Driver Circuit Board with Side Switch for Cree XHP70 6V
Obrazek[/youtube]
1stein
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 08:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: 1stein »

Dokładam się do w/w pytań. :o
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Tryb "turbo" jest bez ograniczenia czasowego czy może przełącza się na niższy po chwili (przy dobrym chłodzeniu, żeby mieć pewność, że to nie zadziałało zabezpieczenie termiczne)?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
dziubek123
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 23 lut 2016, 21:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: dziubek123 »

Nie bardzo wiem jak odpowiedzieć na to pytanie, bo szedłem z latarką ponad 15 minut i nagle się przełączyła w tryb niżej, mimo że na dworze było 3 st.C i korpus nie był rozgrzany. Może słabe przewodzenie pod padem diody spowodował małe rozproszenie ciepła.
Nie miałem okazji powtórzyć doswiadczenia.
Ostatnio zmieniony niedziela 24 gru 2017, 22:47 przez dziubek123, łącznie zmieniany 1 raz.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

15 minut IMHO oznacza, że nie ma ograniczenia czasowego.
Dzięki.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
ODPOWIEDZ