Czarny PR, czyli jak zdyskredytować konkurencję...

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Czarny PR, czyli jak zdyskredytować konkurencję...

Post autor: Bocian »

Natknąłem się dziś przez przypadek na poniższe tematy. Podłość ludzka nie zna granic :evil:
https://mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=3281
https://mva.pl/viewtopic.php?f=47&t=3195
Sometimes darkness can show you the light
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czarny PR, czyli jak zdyskredytować konkurencję...

Post autor: Vigo »

Bocian pisze:Natknąłem się dziś przez przypadek na poniższe tematy. Podłość ludzka nie zna granic :evil:
https://mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=3281
https://mva.pl/viewtopic.php?f=47&t=3195
Bocianie, a po kiego "produkujesz swoje lampy w jakiejś fabryce w Chinach" i w dodatku najtańszej i badziewnej (jak wydedukował konkurent) :razz: , gdybyś tak produkcję zlecił porządnej, elitarnej chińskiej fabryce :cool: w dodatku ściśle według określonych parametrów jak ten pan to co innego. :hyhy:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
No i ten rewolucyjny i unikalny kapturek...
Przypominają mi się reklamy TV, "to jedyny produkt o takim składzie" :mrgreen:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Kapturek czyni cuda, przecież to jedyna droga aby osiągnąć zacne CRI :twisted: Człowiek podważa sensowność budowy emiterów COB, a dioda Yuji na której bazuje, to przecież typowe rozwiązanie Chip On Board, tylko z nakładanym zewnętrznie luminoforem. Pogubiłem się w tych jego dywagacjach <glupek>

PS. Autor tematu jest jednocześnie adminem na tym forum. Już zdążył z jednego tematu mój wpis usunąć :mrgreen:
Sometimes darkness can show you the light
Kubuś Puchatek
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 19 lip 2015, 13:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czarny PR, czyli jak zdyskredytować konkurencję...

Post autor: Kubuś Puchatek »

Bocian pisze:Natknąłem się dziś przez przypadek na poniższe tematy. Podłość ludzka nie zna granic :evil:
https://mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=3281
https://mva.pl/viewtopic.php?f=47&t=3195
Tom/Mastif?? Można było tę informację podać w pierwszym poście, wiedziałbym co mnie czeka i uniknąłbym niepotrzebnego czytania i marnowania czasu :(
A komentarzami tego Pana się nie przejmować. :ok:

Pozdrawiam
Kamil
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 59
Rejestracja: sobota 22 paź 2011, 02:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Tom01 »

Witam
Bocian pisze:Natknąłem się dziś przez przypadek na poniższe tematy. Podłość ludzka nie zna granic :evil:
https://mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=3281
https://mva.pl/viewtopic.php?f=47&t=3195
Nie żadna podłość, tylko zwykłe stwierdzenie, wynikające z monitorowania rynku źródeł światła o reklamowanych parametrach jak do celów profesjonalnych.
Bocian pisze:Bocianie, a po kiego "produkujesz swoje lampy w jakiejś fabryce w Chinach"
Z tego co kojarzę, konstrukcja tej lampy nie różniła się niczym od innych badanych przeze mnie. Jeśli Bocian składa je sam, montując / wymieniając to o owo w środku, nie oznacza, że części składowe nie pochodzą z Chin.

Proszę nie odbierać wpisu na mva jako dyskredytację konkurencji, gdyż Pana lampy konkurencją nie są. Z punktu widzenia zastosowań profesjonalnych w mojej branży, mają nieodpowiednią skorelowaną temperaturę barwową i zbyt nierówne widmo. Badałem je jednakowoż, gdyż zmuszają mnie do tego klienci, szukający tańszych źródeł światła. Wcale nie chcę tego robić i wywalać kasy na obnażanie kolejnych "gwiazd sezonu". Marketing akurat ma na topie współczynnik CRI i w mniemaniu "Kowalskich" wydaje się on ważniejszy od CCT. W ostatnich 2-3 latach musiałem kupić i zbadać mnóstwo lampek tego typu, jednakże pańska miała intensywnie reklamowany rekordowy CRI 97, przez co siłą rzeczy stała się "bohaterką" mojego wpisu o lampach.

Bocian, jeśli mój wpis szkodzi Panu w jakikolwiek sposób, trzeba było zwyczajnie się do mnie odezwać. Jak człowiek. Wypracowalibyśmy jakieś stanowisko aby wilk był syty i owca cała. Jestem przeciwny naciąganiu parametrów, jak te CRI, ale to Pańska sprawa i przecież wcale mnie nie musi obchodzić.
Pyra pisze:No i ten rewolucyjny i unikalny kapturek...
No cóż. Jakby się nie nabijać, nie ma innej lampy na rynku o takiej konstrukcji. Dzięki zastosowaniu "kapturka", można nanieść nieporównywalnie więcej luminoforów, przez co raz że temperatura diody niższa i dwa, co ważniejsze, widmo a więc i rozkład próbek Ra jest dużo bardziej równy.
Bocian pisze:PS. Autor tematu jest jednocześnie adminem na tym forum. Już zdążył z jednego tematu mój wpis usunąć :mrgreen:
Tylko i wyłącznie z powodu zamieszczania takich samych postów w różnych działach. Zduplikowane zostały usunięte, pozostały wpisy w właściwym miejscu.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

@Bocian, audiovoodoo to nie jedyne voodoo spotykane w elektronice. :wink: Myślałem, że każdy zna to forum. :mrgreen:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 59
Rejestracja: sobota 22 paź 2011, 02:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Tom01 »

Tomeqp pisze:@Bocian, audiovoodoo to nie jedyne voodoo spotykane w elektronice. :wink: Myślałem, że każdy zna to forum. :mrgreen:
Jakie voodoo? Toż to wszystko jest mierzalne.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Tom01, mnie guzik obchodzą Twoje profesjonalne zastosowania, do których moje źródła się nie nadają (nie mam takich aspiracji i nie celuję w ten segment). Napisałeś, pomijając stek bzdur o technologii COB, nieprawdę na temat zamienników GU10, które oferuję. Stwierdziłeś, że je miałeś, testowałeś, pomierzyłeś a wyniki wołają o pomstę do nieba, a nie CRI typ. 97, jak są deklarowane (nota bene miałeś wrzucić wyniki, czego nie zrobiłeś). Następnie stwierdziłeś, że są tam chińskie diody, nie Citizen (musiałeś testować coś nie ode mnie, bo ja nigdy nie budowałem ich na niczym innym). Wrzucasz wszystkich do jednego worka, nie sądzisz, że to trochę przegięcie? Jeśli chcesz być w porządku to napisz proszę sprostowanie, że z moimi produktami nie miałeś do czynienia a czymś podobnie wyglądającym i dla mnie koniec tematu. Jeśli nadal podtrzymujesz swoje zdanie to wrzuć swoje pomiary, pokaż co było w środku mojego produktu i udowodnij mi i innym, że to produkt jak każdy inny, aktualnie dostępny szeroko na rynku. Tylko tyle i aż tyle.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 59
Rejestracja: sobota 22 paź 2011, 02:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Tom01 »

Pisałem o tanich "COB", proszę weź to pod uwagę. Przedmiotem mojego zainteresowania są tanie lampy i cudzysłów przy "COB" jest celowy. Badam je na różne sposoby i w zdarzają się naprawdę mocne ciekawostki. Jak pokazywałem na mva, spotykałem się z kuriozum, kiedy ileś-tam naniesionych LED w wykonaniu SMD, po prostu zalanych żółtym plastikiem. O to mi właśnie chodziło.

PS. Napisałem sprostowanie z przeprosinami na mva. Jest bardzo prawdopodobne, że rozdłubałem łudząco podobną lampkę, bo na 100% w żadnej jakie rozebrałem, nie było modułu Citizen. Fotografia modułu jest też na forum. Na 99% jest to taki, jak w tej, która sądziłem, że jest Twoja. Mam ich gromadę, różnie poprzycinane, ale wszystkie tej samej firmy, z takimi samymi oznaczeniami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Witam. OK, dziękuję. Proszę mi jeszcze wyedytować wpisy z pierwszego posta Twojego tematu, gdzie używasz zdjęcia mojego autorstwa, wylewając pomyje. Nie każdemu będzie się chciało przebrnąć przez cały wątek na forum.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 59
Rejestracja: sobota 22 paź 2011, 02:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Tom01 »

Oczywiście, jasna sprawa.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Tom01, czy masz jakiś problem ze zrobieniem porządku również w drugim temacie, o co prosiłem? Cały czas widnieje tam moje zdjęcie oraz Twoje obraźliwe stwierdzenia :evil:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 59
Rejestracja: sobota 22 paź 2011, 02:32
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Tom01 »

Odśwież przeglądarkę, posprzątane.
ODPOWIEDZ